Cały Internet huczy o weselu, na którym... goście muszą zapłacić za transport, nocleg i jedzenie!

Internauci zarzucają jej bezczelność.
Cały Internet huczy o weselu, na którym... goście muszą zapłacić za transport, nocleg i jedzenie!
Fot. iStock
28.10.2018

Ślub już dawno przestał być spontaniczną uroczystością. A może nigdy taki nie był? Nowożeńcy planujący wesele starają się zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Rozpisują scenariusz i tracą kontrolę nad sytuacją, gdy cokolwiek pójdzie niezgodnie z planem. To nie impreza, ale spektakl ograniczony bardzo sztywnymi ramami.

Zobacz również: Panna młoda miała dość pytań o swoje wesele. Na Facebooku obraziła wścibskich znajomych

Mamy na to kolejny dowód. Jedna z użytkowniczek Facebooka postanowiła upublicznić absurdalny dokument, jaki otrzymała na chwilę przed ślubem 19-letniej kuzynki. Obfituje on we wskazówki, jak powinni zachowywać się goście, a nawet - ile taka przyjemność będzie ich kosztowała.

Nastoletnia panna młoda z Australii wierzy, że tylko wtedy jej wielki dzień okaże się idealny. Ale raczej nie dla jej najbliższych…

Kocham moją rodzinę, ale muszę wspomnieć o mojej kuzynce, która w wieku 19 lat wychodzi za mąż i do każdego ślubnego zaproszenia dołączyła długi spis zasad. Nie tylko musimy zapłacić za transport i zakwaterowanie, ale nawet wyżywienie. Znalazł się nawet dopisek: Jeśli nie ma tu twojego imienia, to znaczy, że nie zostałeś zaproszony. Chyba nie da się zorganizować tego taniej. I równie bezczelnie - tymi słowami internautka zachęca do zapoznania się z treścią listu.

Zobacz również: Panna młoda żąda od uczestniczek wieczoru panieńskiego zwrotu kosztów. Wystawiła im rachunek

Prosimy o przybycie na godzinę 16. Najpóźniej 16.10. Ceremonia zakończy się ok. 16.45 i będziemy mieli tylko 10 minut na przywitanie się z wami.

W godzinach 17-17.30 zostaną wykonane fotografie najbliższej rodziny, dlatego prosimy zachować czujność. Spróbujemy sfotografować się także z przyjaciółmi, ale jeśli nie zdążymy - taka okazja będzie w czasie wesela.

Pomiędzy 17.30 a 18.30 państwo młodzi udadzą się na sesję zdjęciową. W tym czasie możecie zamawiać sobie napoje i lekkie dania w restauracji.

O 18.50 wszyscy muszą już zająć miejsca na sali weselnej i oczekiwać na nasze wielkie wejście. Goście proszeni są o pokrycie kosztu posiłku - 40 dolarów od osoby. W cenę nie jest wliczony alkohol.

Nasze wesele ma mieć charakter „unplugged”. Oznacza to, że nie akceptujemy aparatów fotograficznych, kamer i telefonów komórkowych. Goście nie mogą wykonywać zdjęć na własną rękę.

Obowiązująca kolorystyka ubrań nawiązuje do wystroju sali - biel, granat oraz srebro. Stroje w odcieniach czerwieni, pomarańczy czy żółci fatalnie wyjdą na zdjęciach.

Zdajemy sobie sprawę, że koszt przelotu, wyżywienia i zakwaterowania może być dla niektórych spory, dlatego nie oczekujemy prezentów. Jeśli jednak chcecie sprawić nam przyjemność - uruchamiamy internetową zbiórkę, która ma sfinansować nasz miesiąc miodowy

- to najważniejsze wytyczne.

Komentatorzy nie kryją oburzenia. Według nich para młoda nie ma prawa ingerować w wygląd swoich gości, a także wymagać od nich sfinansowania wesela. Przypomnijmy, że zaproszeni płacą nie tylko za transport i zakwaterowanie, ale nawet wyżywienie i napoje.

„Jaka jest najlepsza odpowiedź na takie zaproszenie? Brak odpowiedzi. Mam nadzieję, że nikt nie da sobą tak pomiatać - twierdzi jedna z nich.

Zobacz również: Młoda mężatka zdradza, ile pieniędzy znalazła w kopertach od gości. Do niektórych ma żal

Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE
Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Mongi (Ocena: 5) 28.10.2018 19:49
Trochę to zabawne ;) moje weselenie będzie bardzo huczne, tylko najbliżsi - góra 30 osób. W planach imprezę w ogrodzie, o jedzenie zadba Catering Domaniowski, myślę, że będzie to udany dzień :) Nie wyobrażam sobie, żeby goście mieli płacić za jedzenie ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.10.2018 15:38
Moi goscie tez placa za transport i nocleg. Za jedzenie wiadomo ze nie ale pierwsze slysze zeby placic za dojazdy komus
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 28.10.2018 12:02
Hahaha co za id.otka, ciekawe kto przyjdzie na to jej wesele. Ja bym na pewno po dostaniu czegoś takiego nie przyszła. Co za tępa p*zda, co ona sobie wyobrażała ? Jeszcze własnym transportem mogłabym sie dostać na to wesele, ale nie miałabym zamiaru płacić za jedzenie, picie i nocleg.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.10.2018 10:41
Szczerze niczym się to nie różni od polskich wesel, tez musisz sobie koperta zapłacić za wszystko. Ci przynajmniej nie udają, ze tak nie jest :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie