7 rzeczy, które musicie zrobić jak najszybciej po ślubie

Oto 7 rzeczy, które małżonkowie muszą zrobić w pierwszym roku małżeństwa. Od tego zależy jakość ich wspólnej przyszłości.
7 rzeczy, które musicie zrobić jak najszybciej po ślubie
Fot. Unsplash
30.10.2018

Ślub to kolejny etap w życiu każdej pary. Nawet jeśli znacie się jak przysłowiowe łyse konie, nie lekceważcie uroczystości i tego, co się z nią wiąże. To coś więcej niż słowa, papierek i biała suknia.
Dla waszej dalszej podróży już jako małżeństwo decydujący będzie pierwszy rok po jego zawarciu. Wszystko, co wtedy ustalicie i wypracujecie, przełoży się na jakość waszego wspólnego życia w dalszej przyszłości.

O tym, czy będziesz rozwódką, dowiesz się... na własnym weselu (7 sygnałów, że wasze małżeństwo nie przetrwa)

Podpowiadamy, od czego zacząć i co dobrze byłoby zrobić w pierwszym roku waszego małżeństwa.

Załatwcie sprawę z nazwiskiem

Uregulujcie sprawy urzędowe. Zajmijcie się wszystkimi sprawami związanymi z przejęciem przez ciebie nazwiska męża. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Powoli zacznij się do niego przyzwyczajać.

Ustalcie domowy budżet

Kto odpowiada u was za finanse? Kto opłaca czynsz, kto rachunki i kto płaci za jedzenie? A może dzielicie wszystko na pół? Czy będziecie się rozliczać, a jeśli tak, to jak? Domowy budżet to bardzo ważna sprawa, która prowadzi do wielu konfliktów. Ustalcie zawczasu wszystkie reguły. Tym samym unikniecie wzajemnych pretensji w przyszłości.

Ustalcie cel finansowy

Zdecydujcie, co jest dla was w tej chwili najważniejsze. Mieszkanie, samochód, a może wycieczka? Ustalcie wszystkie kwestie dotyczące oszczędzania na ten cel, zsumujcie wszystkie „za” i „przeciw”.

„Nie współżyję z moim mężem” (Historia Natalii)

Podzielcie się domowymi obowiązkami

Obecnie rzadko zdarza się, że kobieta nie pracuje. Przeważnie oboje małżonkowie zarabiają na dom. Dlatego tak ważny jest podział domowych obowiązków. Niech mężczyzna od razu zostanie wdrożony do pewnych czynności. Jeżeli już na początku weźmiesz wszystko na siebie, on będzie stawiał opór przed zaangażowaniem się w domowe sprawy.

Zachowujcie się jak przed ślubem

To bardzo ważne, aby nie porzucać dawnych nawyków. Dzięki temu podtrzymacie iskrę w związku. Jeżeli biegaliście razem, biegajcie dalej. Jeżeli wspólnie czytaliście i przygotowywaliście posiłki, niech te czynności będą obecne również w życiu małżeńskim.

Zaproście najbliższych na obiad

Podtrzymywanie relacji z krewnymi jest bardzo ważne. Zaproście na wspólny obiad rodziców i rodzeństwo. Niech wiedzą, że są mile widziani w waszym gniazdku. To także kolejna okazja, aby wszyscy jeszcze lepiej się poznali. Poza tym zadebiutujecie po raz pierwszy jako gospodarze domu. Będziesz mogła popisać się przed teściową kulinarnymi umiejętnościami. Coś podobnego urządźcie również dla przyjaciół, w mniej formalnym wydaniu.

Czy małżeństwo zabija miłość?

Wyjedźcie we dwoje

Koniecznie zafundujcie sobie podróż poślubną. Nawet wtedy, jeśli miałaby trwać tylko dwa dni. Nieważne, czy będzie to wyjazd zagraniczny czy pozostaniecie w kraju. Chodzi o to, aby uciec od innych i nacieszyć się swoim towarzystwem.

Polecane wideo

Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE
Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE - zdjęcie 1

Komentarze (7)

Ocena: 3.29 / 5
gość (Ocena: 1) 17.01.2019 09:44
Banały. Ludzie znają się już przed ślubem. Potem to już tylko nazwisko, biała suknia i papierek. I po co ten obiad dla najbliższych
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.10.2018 15:43
buhaha takie rzeczy sie robi juz w zwiazku :P Potem to tylko nazwisko :P
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.10.2018 02:17
Większość tych rzeczy (poza nazwiskiem, zapraszaniem bliskich na obiad albo zachowywaniem się jak przed ślubem) robi się właśnie przed ślubem. Nie wyobrażam sobie poślubić kogoś, kogo nie znam na wylot, nie wiem jakie dokładnie ma podejście do pieniędzy czy podziału obowiązków. Tak samo z wakacjami - tutaj też ludzie się inaczej zachowują niż na co dzień w domu. Wszystko to trzeba sprawdzić przed wejściem w związek małżeński inaczej jest to branie kota w worku, tak naprawdę. Jedyne co uważam za zbędne to obiad dla najbliższych... Po co? Na co?
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.10.2018 01:24
Takie rzeczy to raczej większość par załatwia w miesiąc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie