Tą historią żyje cały Internet. Para rozstała się... 4 dni przed ślubem!

Narzeczeni odwołali ślub, bo goście nie wpłacili po 5 tys. zł na wesele. „To miała być impreza życia”
Tą historią żyje cały Internet. Para rozstała się... 4 dni przed ślubem!
Fot. Unsplash
30.08.2018

Ta historia jest najlepszym dowodem na to, że a) trzeba mierzyć siły na zamiary, b) drogie wesele wcale nie oznacza szczęśliwego małżeństwa, c) ludzie nie są aż tak naiwni, d) ludzie bywają jednak bardzo głupi. Opowieść niedoszłej panny młodej o imieniu Susan od kilku dni robi furorę w Internecie. I trudno się temu dziwić - nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, a swoje robi też potężna dawka żenady.

Zobacz również: Moje wesele się nie zwróciło

Amerykanka wymarzyła sobie wesele w stylu sióstr Kardashian. Miało być spektakularnie i na bogato. Problem w tym, że nie dysponowała odpowiednim budżetem. Wpadła więc na pomysł, by imprezę życia sfinansowali goście. Ta miała kosztować równowartość ok. 220 tysięcy złotych, więc każdy z nich miał wpłacić ok. 5 tys. wpisowego. Kilku naiwnych się znalazło, ale ostatecznie budżet się nie domknął.

Wesela nie będzie, a dzieciata para w czasie przygotowań do uroczystości postanowiła się rozstać.

„Drodzy przyjaciele, z wielkim smutkiem muszę poinformować o odwołaniu wesela. Przepraszam, że doszło do tego zaledwie 4 dni przed uroczystością. Niestety, rozstałam się z partnerem. Zdecydowaliśmy się zakończyć nasz związek, ale oczywiście pozostajemy rodzicami dla naszego synka. Po długich godzinach płaczu i psychicznego wycieńczenia musieliśmy podjąć taką decyzję.

Godzinę po opublikowaniu tego statusu skasuję moje konto na Facebooku. Przez kolejne 2 miesiące będę podróżowała po Ameryce Południowej próbując odnaleźć siebie. Nie kontaktujcie się ze mną. Wrócę i założę nowy profil, kiedy będę gotowa obcować z przyjaciółmi i członkami rodziny, którzy wbili mi nóż w plecy - rozpoczyna swój dramatyczny wpis.

W kolejnej części Susan tłumaczy, jakim cudem przygotowująca się do ślubu para zakochanych nagle zdecydowała o zakończeniu związku.

Zobacz również: "Nie podejrzewałam go o takie skąpstwo!". Dostała pierścionek zaręczynowy za 6 tys. zł i narzeka

„Zaoszczędziliśmy ok. 60 tys. zł na nasze wesele. Marzyliśmy o niesamowitej imprezie. Lokalna wróżka potwierdziła, że to dobry plan. Całość miała kosztować ok. 220 tys. zł - wliczając w to przeloty na Arubę. Poprosiliśmy rodzinę i przyjaciół o małą przysługę. Chodziło o prezenty finansowe. Nieco ponad 5 tys. zł od osoby.

Kilku z was obiecało nam taki datek, a moja druhna zaoferowała 3 razy tyle. 5 tys. to nie jest jakiś wielki wydatek. Byliśmy szczerzy - jeśli nie zapłacicie, nie zostaniecie zaproszeni na naszą ekskluzywną uroczystość. To miała być w końcu impreza życia.

Tylko 8 osób odpowiedziało na zaproszenie i wpłaciło wymaganą kwotę. Chwilę później ze swojego wsparcia wycofała się rodzina narzeczonego. Druhna też. A to wszystko na miesiąc przed weselem. Wtedy złagodziliśmy stanowisko i poprosiliśmy o dobrowolne wpłaty w dowolnej wysokości. Zaczęliśmy też internetową zbiórkę” - relacjonuje niedoszła panna młoda.

Jak nie trudno się domyślić, „skąpstwo” gości i frustracja narzeczonych doprowadziły do katastrofy. W akcie desperacji wybranek zaproponował, by zrezygnować z wielkich planów i zorganizować skromny ślub. Ona nie wyraziła na to zgody.

„Mój były wtedy wyszedł i nawet nie przeprosił mnie za taką straszną sugestię. Zadzwoniłam do druhny, żeby się wypłakać. Wtedy poprosiła o zwrot wpłaconej kwoty. Następnie zablokowała mnie w social mediach i wiem, że obgadywała mnie z innymi. Także z moim narzeczonym. Nazwała szaloną. Stwierdziłam, że nikomu nie zwrócę kasy, dopóki oni nie zapłacą mi za emocjonalne cierpienie - wyznaje.

Z wpisu dowiadujemy się, że para rozstała się na dobre. I chyba dobrze, że stało się to jeszcze przed ślubem, bo Susan raczej nie odnalazłaby się w małżeństwie.

Zobacz również: „Krewni obrazili się na mnie, bo zamiast wesela zorganizowałam obiad poślubny”

Polecane wideo

Wszyscy zachwycają się tą panną młodą. Wygląda jak milion dolarów, a na suknię wydała tylko...
Wszyscy zachwycają się tą panną młodą. Wygląda jak milion dolarów, a na suknię wydała tylko... - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.08.2018 20:36
Zaoszczędzili tylko 18 tys dolcow na wesele? Chcieli zrobić sobie imprezę kosztem wszystkich innych. Nie znam nikogo z US kto zarabia mniej niż 6000 dolarów na miesiąc od osoby i to fizycznie bez przeginki. Przez rok spokojnie mogliby zaoszczędzić na praktycznie cała kwotę takiego wesela.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2018 09:22
Amerykanie są pier.dolnięci na łeb
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2018 08:47
dobrze, że facet dowiedział się, jaką ma narzeczoną jeszcze przed ślubem... trudno uwierzyć, że to prawda
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2018 05:54
Nie wierze ze tacy ludzie istnieją naprawdę...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie