Goście weselni tego nie znoszą. 10 rzeczy, które najbardziej denerwują na weselach

W takich chwilach żałujemy, że przyjęliśmy zaproszenie.
Goście weselni tego nie znoszą. 10 rzeczy, które najbardziej denerwują na weselach
Fot. Unsplash
16.07.2018

Planując wesele robimy wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony i zadowolić naszych gości. Chcemy, by zapamiętali to wydarzenie na długo. Niestety, czasami dobre chęci nie wystarczą i uroczystość okazuje się towarzyską i organizacyjną porażką. Trudno dogodzić wszystkim, więc pomimo starań musimy liczyć się z krytyką. Ludzie będą komentować i krytykować.

Zobacz równieżWiemy, jak państwo młodzi oszczędzają na organizacji wesela. Skandal?

Nie da się tego uniknąć - wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjską firmę jubilerską Goldsmiths. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na gościach weselnych stworzono listę 10 najbardziej irytujących rzeczy, z którymi spotykamy się w czasie ślubu i okolicznościowego przyjęcia. Większość komentatorów przyznaje, że trudno nie zgodzić się z tym rankingiem.

Wyniki badania warto wziąć sobie do serca, jeśli wielki dzień wciąż przed tobą. Być może uda się wyeliminować przynajmniej kilka z tych niedogodności. Wszystkich raczej nie sposób.

wesele

fot. Unsplash

1. Zaproszenie na wesele za granicą

Coraz więcej młodych par marzy o złożeniu przysięgi małżeńskiej w odległym zakątku świata. I mają do tego pełne prawo, ale muszą też zrozumieć, jak wielki jest to problem dla gości. Koszty podróży są w tym przypadku o wiele wyższe, niż wtedy, kiedy ceremonia odbywa się w kraju. Nie każdego na to stać.

2. Wrzeszczące dzieci

Ślub to uroczystość o rodzinnym charakterze, ale wielu nowożeńców decyduje się na organizację wesela tylko dla dorosłych. I bardzo dobrze - twierdzi większość ankietowanych, którzy mają serdecznie dosyć głośnych i niepotrafiących się zachować maluchów.

3. Pijani goście

Abstynenckie wesela stają się coraz modniejsze, ale większość nie wyobraża sobie wesela bez alkoholu. Problem nie leży jednak w dostępności napojów wyskokowych, ale braku umiaru niektórych gości. Niemal na każdej tego typu imprezie przynajmniej kilka osób upija się do nieprzytomności.

Zobacz równieżCzarna lista piosenek ślubnych. Mają być zakazane w kościołach

wesele

fot. Unsplash

4. Niedogodna lokalizacja

Kłopotliwe okazuje się nie tylko wesele za granicą. Niektórzy narzekają na uroczystości organizowane w kraju. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest to słabo skomunikowane miejsce, do którego nie można dotrzeć transportem publicznym, a nawet własnym samochodem.

5. Długie i żenujące przemówienia

Żadne wystawne przyjęcie nie może się bez tego obyć, ale warto znać umiar. Zamęczanie wszystkich zgromadzonych nudnymi opowieściami, a tym bardziej żenującymi dowcipami, nie jest najlepiej odbierane. Według gości toast ma być krótki, treściwy i nikogo nie krępować.

6. Przedłużająca się ceremonia

Narzekamy nie tylko na wesele. Problemy zaczynają się już na ślubie, a zwłaszcza wtedy, kiedy ten trwa godzinami i nie może się skończyć. Dodatkowe przemówienia, występy artystyczne i inne atrakcje okazują się dla większości męczące.

7. Długie oczekiwanie na jedzenie

Kiedy dotrzemy już do lokalu, gdzie organizowane jest wesele, chcemy by uroczystość miała swoje tempo. Bezczynne siedzenie przy stole i wpatrywanie się w pusty talerz większość z nas doprowadza do szału. Zwłaszcza, jeśli przyjechaliśmy z daleka, a ślub się przedłużył.

wesele

fot. Unsplash

8. Zaproszenie bez osoby towarzyszącej

Dobry zwyczaj nakazuje, by dorosłym gościom (a może już nawet nastoletnim) umożliwić zabranie ze sobą partnera. Zaproszona osoba nie musi być w związku i nie musisz wiedzieć, z kim przyjdzie. Skazywanie kogokolwiek na samotność jest po prostu w złym tonie.

9. Prośba o pieniądze w prezencie

W dzisiejszych czasach to już standard. Niektórzy młodzi sugerują to wprost, inni na końcu zaproszenia umieszczają „zabawny” wierszyk. Według większości gości to zwyczajne bezczelne. Koperta z gotówką to i tak najbardziej praktyczne rozwiązanie, więc tego typu apele można sobie darować.

10. Ślub w dzień powszedni

Nie jest to jeszcze norma, ale zdarza się coraz częściej. Z prostej przyczyny - wesele organizowane w środku tygodnia jest zwyczajnie tańsze od weekendowego. Łatwiej także zarezerwować interesujący nas lokal. Jednak coś za coś. Wielu gości może nie przyjąć zaproszenia.

Zobacz równieżKasia dostała tak bezczelne zaproszenie na ślub, że dziś mówią o nim wszyscy

Polecane wideo

Komentarze (78)
Ocena: 4.86 / 5
Konstanty52 (Ocena: 1) 08.08.2018 08:34
Wolałbym, gdybyś pisała po polsku, "szczęściaro" po sześciu klasach
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.07.2018 19:53
Czytam komentarze i wychodzę z założenia że jestem spora szczęściara ponieważ moi goście weselu bardzo się cieszę na wieść mojego wesela. Każdy się cieszy że jest okazja do wspólnego spotkania i zabawy. Oczywiście wesele to wydatek dla gościa ale dla młodej pary także. Wesele się nie zwraca więc nie wiem skąd takie myślenie że młodzi chcą się wzbogacić na weselu lub ufundowac sobie wesele kosztem gościa. Na wesele wydaje cała kasę uzbierana przez że mnie i narzeczonego NIK nic nam nie daje. Zgadzam się z wpisem że wesele to dzień młodych i każdy je organizuje według swoich marzeń. Nie mam zamiaru biegać po zaproszonych gościach i pytać się co wolą jeść na weselu co sądzą o kolorze różowym a może mam zrobić niebieski jako motyw przewodni bo ciocia przyjdzie na wesele i ma prawo wymagać. Ci niektórzy na tym forum mają chore myślenie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.07.2018 16:46
Czytam komentarze i jestem przerażona tym jacy ludzie są okropni. Przecież na ślub zaprasza się rodzinę i najbliższych przyjaciół. Te osoby powinny być życzliwe parze młodej, a nie iść na wesele za kare. Przecież prezenty, które daje się parze młodej nie są biletem wstępu tylko prezentem na nową drogę życia, daje się je z sympatii do pary młodej, nie z konieczności. Nie liczy się jedzenie, czy muzyka, ale czas spędzony z bliskimi, a komentujące traktują to jak jakiś bal sylwestrowy z obcymi ludźmi. Na prawdę nie chciałabym mieć w swoim otoczeniu tak zepsutych ludzi.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 16.07.2018 18:42
a ja chce ślub w tygodniu.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 16.07.2018 17:04
Goście powinni uszanować wolę młodych i ich decyzję a nie narzucać swoje widzi mi się. Nie podoba się zawsze można się spakować i wyjść
zobacz odpowiedzi (26)

Polecane dla Ciebie