Z jakimi kobietami żenią się mężczyźni?

Jak to jest, że jedne kobiety zdaniem mężczyzn są dobre do romansu, a z innymi chcą się ożenić? Rozwiewamy wątpliwości.
Z jakimi kobietami żenią się mężczyźni?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/402227810464705228/ & https://pl.pinterest.com/pin/48061921059478888/)
01.05.2018

Jedna z internautek opowiada na forum dyskusyjnym: `Właśnie się dowiedziałam, że nie jestem typem kobiety, z którą faceci się żenią, tylko typem romansowym. Dlatego pytam: czego nie mają kobiety do romansu, a co mają te do związku?` I posypały się odpowiedzi: `do związku: umieją gotować i lubią sprzątać, sypiają tylko ze stałymi partnerami, nie mają temperamentu w nadmiarze, mają raczej standardowe poglądy na kwestie damsko-męskie. Do romansu: nieskrępowane w łóżku, temperamentne i dynamiczne, niekonwencjonalne, niemarzące o małżeństwie i dzieciach`. Tyle internauci. Ile jest w tym prawdy?

Wasze wyznania: „To było najgorsze wesele, w jakim brałam udział”

Liczy się zimna krew

Postanowili to sprawdzić naukowcy z amerykańskiego instytutu Pew Research Center. Na podstawie badań doszli do wniosku, że mężczyźni szukają kobiet, które są… dobrymi matkami. To zresztą zrozumiałe, bo wynika z biologii. Tylko jak to sprawdzić w przypadku kobiety, która nie ma dzieci? I na to panowie znaleźli receptę. Wiedzą, po czym poznać, że będziesz dobrą mamą. Zdaniem mężczyzn jedną z trzech najważniejszych cech, które o tym świadczą, jest umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacjach kryzysowych. Czy faktycznie? Zapytaliśmy o to 39-letniego Rafała. Przyznał, że opanowane twardzielki są pociągające i idealne do roli żony oraz matki. `To świadczy o ich dojrzałości i gotowości do sprostania wielu zadaniom. Zimna krew w dzisiejszych czasach bardzo się liczy` – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.

Znacznie empatii

Badacze odkryli również, że dla mężczyzny, który szuka żony, niezwykle istotna jest umiejętność empatii. Idealną kandydatką na żonę będzie zatem czuła kobieta, która potrafi dostrzec zmiany w nastroju i zachowaniu mężczyzny oraz u swoich bliskich. To kobieta, dla której czubek własnego nosa nie jest najważniejszy. Mężczyźni wyczuwają, że w takich partnerkach będą mieli wsparcie. Empatia pozwoli być ci również lepszą matką, co – jak już wiesz – dla mężczyzn ma spore znaczenie. Z innych badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że empatia partnera ma bardzo duży wpływ na satysfakcję w związku. Szczególnie dotyczy to mężczyzn, którzy czują się lepiej i pewniej, gdy ich partnerki dostrzegają w nich negatywne emocje. Potwierdziła się zatem hipoteza, że zauważanie wysiłku partnera jest powiązane z wyższym poziomem satysfakcji małżeńskiej.

żona idealna

Fot. Thinkstock

Zaopiekuj się mną…

Wiele kobiet nie będzie zachwyconych stwierdzeniem, że przy wyborze kandydatki na żonę mężczyźni kierują się przede wszystkim pragmatyzmem, czyli własną wygodą i swoimi potrzebami. Z analiz portalu Match.com płynie ciekawy wniosek. Otóż mężczyźni chcą mieć za żonę kobietę, która będzie opiekowała się nimi oraz domem, a także z którą spędzą miło czas po pracy. Przy takich cechach atrakcyjność partnerki schodzi na dalszy plan. Co na to panowie? 28-letni Łukasz przyznaje, że najlepsza kandydatka na żonę to ta, która jest zaradna i opiekuńcza. `Usłyszałem kiedyś, że boimy się zaradnych kobiet, a to kompletna bzdura. Jest dokładnie odwrotnie – jeśli nasza partnerka świetnie radzi sobie z domowymi obowiązkami i poświęca nam swoją uwagę, to czemu mamy się z nią nie ożenić?` – odpowiada.

Twarz ważniejsza od figury?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego wystrzałowi przystojniacy wiążą się (i żenią) z niepozornymi, mało atrakcyjnymi kobietami? Jest na to odpowiedź. Mężczyznom, owszem, podobają się zgrabne i zjawiskowo piękne kobiety, ale za żony wolą mieć te mniej rzucające się w oczy i po prostu przyjemne dla oka. Potwierdzają to badania przeprowadzone na University of Texas. Na szybką randkę panowie wolą umówić się z kobietą o zgrabnej sylwetce, ale już za żonę wybierają tę z ładną buzią. Po trosze to stereotyp, że piękna dziewczyna nie będzie zaradna w domu (zwłaszcza nie poradzi sobie z wychowaniem dzieci), a po trosze obawa przed tym, że o atrakcyjną kobietę trzeba nieustannie dbać i martwić się, czy nie zdobędzie jej ktoś inny. To potwierdza, że przy wyborze partnerki na całe życie dla mężczyzn są ważniejsze rzeczy od jej perfekcyjnego wyglądu.

Żyj pełnią życia

A teraz bądź ze sobą szczera – jaką jesteś kobietą? Zamkniętą w sobie, wycofaną i nieśmiałą, czy pełną życia, optymistyczną i radosną? Jeśli tą drugą, świetnie. Właśnie z takimi kobietami mężczyźni chcą się związać na stałe. `Największą szansę na szczęście ma kobieta, która spogląda na siebie przez dodatnie soczewki. Należy cieszyć się każdym dniem. Żyć pełnią życia. Myśleć pozytywnie. Kochać siebie. I nie przejmować się tym, co może o tobie pomyśleć ktoś, kto cię nie akceptuje` – tłumaczy Sherry Argov, autorka słynnej książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy. Specjalistka dodaje, że mężczyzna chce mieć za żonę kobietę, która zna samą siebie. Powód? Żaden facet nie chce się czuć, jakby adoptował sierotkę czy przygarnął dziecko w potrzebie. Szczególnie gdy chodzi o wybór kobiety na całe życie.

żona idealna

Fot. Thinkstock

Sekret kobiecej władzy

Paradoksalnie, im mniej naciskasz na faceta, tym on poważniej będzie o tobie myślał. Słowa `ślub`, `kredyt`, `ciąża` wypowiedziane zbyt wcześnie działają na mężczyzn jak straszak. Panowie wolą oświadczyć się kobiecie, która nie mówi w kółko o ślubie i nie robi scen, bo minęło pół roku, a on jeszcze nie poprosił jej o rękę. Sherry Argov w swoim poradniku twierdzi, że twoje szanse na ślub z tym facetem wzrosną, gdy on nie będzie czuł, że go do tego zmuszasz. `Podejście zołzy przynosi znacznie lepsze efekty niż typowe dla miłej dziewczyny usiłowania, żeby doprowadzić do oświadczyn. Zołza się nie dąsa. Nie robi przytyków. Nie gdera. Nic z tych rzeczy. Zołza sobie gdzieś wyjdzie, dobrze się bawi, nic się jej niechcący nie wyrwie i nic nie wspomina o zaangażowaniu. Dlaczego? Bo kiedy minął rok, facet się przywiązał. Złapał się na mocny haczyk. Pragnie, żeby ona była blisko. To sekret jej władzy` – przekonuje autorka poradnika.

Jest takie powiedzenie: `Mężczyźni mają dwa uczucia: głód i podniecenie. Jeśli zobaczysz go bez erekcji, zrób mu kanapkę`. Warto je zapamiętać.

EPN

„Chcę wziąć ślub w tajemnicy przed rodzicami” (Historia Anety)

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 4.2 / 5
www.FederacjaZielonych.pl (Ocena: 5) 01.05.2018 18:45
Kobiety, nie męczcie się, wyzwólcie się:) Ciąża to nie choroba zobacz film poród doświadczenie orgazmu! Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro zdrowych dzieci! Rosjanka Fiodorowa Wasilijewa (1707-1782) to rekordzistka porodów doczekała się 69 dzieci, w ciąży była 27 razy, czyli przez około 20 lat a tylko dwójka nie wyszła z okresu niemowlęctwa. Pochodząca ze wsi Szui kobieta ani razu nie urodziła jednego dziecka. 16 razy miała bliźniaki, 7 razy trojaczki i aż 4 razy czworaczki. Rosjanka dożyła 75 lat. Ponoć po jej śmierci Fiodor szybko znalazł nową żonę. Nie ma jednak danych, czy urodziła mu kolejne. Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro dzieci! same bez operacji w szpitalu nie na leżąco= wykorzystując grawitację parcie układu mięśni, od kiedy zaczęto zmuszać je do rodzenia na leżąco zaczęły się problemy. Poród jest bolesny trwa dłużej i jest zagrożeniem dla zdrowia i życia matki i dziecka dziś 95 chce lekarza szpitali leków cesarki itp. patologii a np.cesarka to poważna operacja grozi powikłaniami a pobyt w szpitalach w siedlisku chorób bakterii i zarazków zakażeniem. A w szpitalu wszystko jest zrobione tak aby to lekarz miał wygodniej a nie rodząca kobieta to tak jak by robić kupę leżąc i wypiąć tyłek do góry. Przyrost naturalny był dodatni kobiety rodziły i wychowywały po 10 dzieci a dziś:)? Ale także w Polsce coraz więcej kobiet znowu rodzi naturalnie w kucki (już ok. 25) zamiast np. cesarskiego cięcia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.05.2018 13:21
Z doświadczenia wiem. Ze raczej nie bardzo tak jedt. Mam 31lat i 3 związki za sobą żaden z partnerów mi sie nie oświadczył mimo ze to ja dbałam o dom i gotowałam. Tersz jestem w związku z którego mam dziecko. Mój partner jest po rozwodzie z kobieta która kompletnie sie domem nie zajmowała. Wzięło ślub po roku czasu. My jestesmy juz ponad 2 lata razem i mamy roczne dziecko i on nawet nie myśli zeby mi sie oświadczyć. Także faceci chyba chcą ciągłej akcji a nie sielskiego życia
odpowiedz
Rozaly (Ocena: 5) 01.05.2018 11:45
Tak??? To dlaczego spotyka się tak wiele zamężnych i mało empatycznych kobiet? A dlaczego jest tak wiele autentycznych rozwodów? Wygląda na to, że mężczyźni są głupi
odpowiedz
Poppi (Ocena: 1) 01.05.2018 11:40
To oznacza, że mężczyźni żenią się z zimnymi manipulatorkami, albo beztroskimi, chłodnymi „zołzami” lub „zołzami”, które nie robią planów życiowych a w każdym razie nie planują małżeństwa w określonym czasie i nie nastawiają się na ułożenie sobie życia rodzinnego, za to mają filozofię: „jak będzie to będzie a jak nie to i tak będę się dobrze bawić”. To wskazywałoby, że ci mężczyźni są infantylni, albo neurotyczni lub generalnie wystraszeni życiem. Chyba lepiej więc w tak skomplikowanej sytuacji zamiast mocno kombinować po prostu zafundować sobie dziecko, ułożyć życie w rodzinie dwuosobowej i żyć pełnią życia pozostając sobą, bez konieczności zniżania się do metod manipulacji… A ci mężczyźni z kolei powinni zastanowić się jak może traktować później ich samych w związku i ich rodzinę, kobieta – manipulator.
zobacz odpowiedzi (5)
lilka (Ocena: 5) 01.05.2018 10:42
Co za bełkot.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie