9 rzeczy, które każda para powinna zrobić przed ślubem. Inaczej związek nie przetrwa!

Nie zgadniesz, co znalazło się na liście.
9 rzeczy, które każda para powinna zrobić przed ślubem. Inaczej związek nie przetrwa!
Fot. Unsplash
16.01.2018

Większość z nas traktuje małżeństwo jako związek na całe życie, chociaż nie brakuje osób, które potrafią zmieniać partnerów niczym rękawiczki. Wystarczy, że pojawi się jakiś problem. Co do innych, doskonale wiedzą, że lepiej jest coś naprawić niż wymienić, bo nigdy nie trafimy na osobę, która będzie do nas pasowała idealnie.

Sama miłość to o wiele za mało, żeby związek małżeński przetrwał. Potrzeba szacunku do drugiej osoby, zrozumienia, tolerancji, cierpliwości i wielu innych rzeczy. Uczymy się ich dzień po dniu i miesiąc po miesiącu. Nie pojawią się wraz z uczuciem.

Jakie życiowe doświadczenia pomagają je opanować?

Zobacz także: Wyznanie Alicji: „Mój mąż wyglądał beznadziejnie w dniu ślubu. Nie uwierzycie, co na siebie założył!”

małżeństwo

Fot. unsplash.com

Kryzys

To ważne, aby przejść razem kryzys. Wtedy dopiero okazuje się, jak silny jest związek i czy zakochani są w stanie przetwać życiową zawieruchę. To może być równie dobrze problem finansowy, jak i zdrowotny. Jeżeli dacie radę, związek się umocni w tych przeciwnościach.

Kompromis

Nigdy nie będzie tak, że we wszystkim się zgodzicie. Zawsze pojawią się spory. Mogą dotyczyć zarowno rzeczy małych, jak i dużych. Jeżeli chcecie być razem, musicie nauczyć się sztuki kompromisu. To ważne, żeby obie strony potrafiły rezygnować, a nie tylko jedna.

Kłótnia

Kłótnie mają też swoją dobrą stronę. Po pierwsze oczyszczają atmosferę, a po drugie pomagają zrozumieć, co jest ważniejsze: duma czy druga połówka. Kłótnia jest jednym z najtrudniejszych sprawdzianów dla miłości. Oczywiście częste kłótnie nie wróżą dobrze waszemu związkowi.

małżeństwo

Fot. unsplash.com

Rodzina

Dlaczego tak ważne jest poznanie członków rodziny partnera? Dzięki temu łatwiej jest go zrozumieć. Dowiadujemy się, w jakim środowisku się wychował i jakich miał rodziców. Niewykluczone, że ta wiedza kiedyś pomoże nam uratować związek.

Rozmowa o przyszłości

Niektórzy odkładają takie rozmowy na później, a inni uważają, że można mieć dwie zupełnie różne wizje przyszłości. Niestety praktyka pokazuje, że są przeszkody nie do pokonania, ponieważ jedna osoba zawsze będzie poszkodowana. Upewnij się, że macie podobny pomysł na życie. To znaczy oboje tak samo zapatrujecie się na kwestię posiadania dzieci, miejsce zamieszkania i wyznajecie podobne wartości.

Przyjaciele

Ludzie zazwyczaj otaczają się osobami podobnymi do nich. Przyjaciele twojego faceta są jego odbiciem, a twoi stanowią odbicie ciebie. Zastanówcie się, czy dobrze czujecie się w swoich środowiskach. Jeżeli nie, szykują się kłopoty.

małżeństwo

Fot. unsplash.com

Przebaczenie

Chcąc albo niechcąc, ranimy najbliższych. Ty kiedyś na pewno zranisz swojego faceta, a on ciebie. Lepiej, gdy stanie się to przed ślubem. Wtedy przekonacie się, czy potraficie sobie przebaczyć.

Poznanie się

Poznajemy się przez całe życie, ale małżeństwo musi mieć jakieś podstawy. Jeżeli znacie się słabo, możecie przeżyć wstrząs i odkryć, że w ogóle do siebie nie pasujecie. Zauroczenie sprawia, że nie dostrzegamy pewnych rzeczy albo przymykamy na nie oko. Żeby to sobie ułatwić, zróbcie sobie test określający typ temperamentu. Wtedy lepiej zrozumiecie swoje wady.

Rok chodzenia

Minimalnym okresem, który powinniście razem spędzić, jest jeden rok. Zdarza się, że ludzie żenią się szybciej, ale to bardzo ryzykowne, ponieważ w takim przypadku uzależniają swoje być albo nie być związku od szczęścia.

Zobacz także: EXCLUSIVE: Czego nauczyłam się na naukach przedmałżeńskich?

 

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 2) 21.01.2018 19:44
"Chcąc albo niechcąc, ranimy najbliższych. Ty kiedyś na pewno zranisz swojego faceta, a on ciebie. Lepiej, gdy stanie się to przed ślubem. Wtedy przekonacie się, czy potraficie sobie przebaczyć." - na siłę się ranić, byleby przed ślubem? Bez sensu; zresztą niedoprecyzowane "ranienie".
odpowiedz
Amanda0992 (Ocena: 5) 17.01.2018 09:58
Mój ukochany oświadczył mi się po 7 miesiącach związku i już od 5 lat jesteśmy szczęśliwym małżeństwem z dwójką dzieci, a połowy z tych rzeczy nie miało miejsca przed ślubem. Mieliśmy piękne wesele z całą rodziną, obrączki od złotnika Jacka Sikorskiego i zabawę do białego rana!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 21:38
Ja przez to wszystko przeszłam ze swoim facetem i racja,byłabym już gotowa na związek małżeński, tylko pytanie po co ? Jak się kogoś kocha, to nie potrzeba tego udowadniać pod postacią ślubu i podpisanego papierka i my z partnerem właśnie tak uważamy. Żyje nam się szczęśliwie ,,na kocią łapę,, i jeżeli weźmiemy ślub, to tylko pod względami prawnymi jeśli chodzi o majątki, dzieci itp.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 16:26
Milosc to nie sa uczucia! To troska o drugiego!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 15:56
To chyba pierwszy artykuł na tym serwisie, który ma jakikolwiek sens
odpowiedz

Polecane dla Ciebie