10 książek, które trzeba przeczytać przed ślubem!

Dzięki tym historiom, radom oraz wskazówkom unikniesz poważnych kryzysów i będziesz szczęśliwsza w małżeństwie.
10 książek, które trzeba przeczytać przed ślubem!
Fot. Unsplash
06.08.2017

Półki w księgarniach dosłownie uginają się od poradników dotyczących tego, jak być kobietą przyciągającą uwagę mężczyzn, silną czy też samowystarczalną. Wśród nich znajduje się wiele pozycji (nie tylko poradników), które mogą się okazać pomocne w życiu małżeńskim. Są to fikcyjne historie kobiet, ale równie dobrze mogłyby się wydarzyć. Ostatnio zwróciły naszą uwagę. Ale nie tylko one.

Na uwagę zasługują także bezcenne rady naszych przodkiń. One również zastanawiały się, jak sprostać obowiązkom żony. Nie chodziło im wcale o bycie perfekcyjną panią domu, ale o sposób postępowania, który ułatwia funkcjonowanie w codzienności, zapobiega małżeńskim konfliktom i zapewnia niegasnące zainteresowanie męża. To mit, że nie są już aktualne. Wiele z tych zasad jest uniwersalnych. Co najlepsze, zostały one opisane i opublikowane.

Chciałybyśmy skierować Waszą uwagę na książki, które powinna przeczytać przed ślubem każda kobieta. Jeżeli chcesz, możesz potraktować ten artykuł z przymrużeniem oka, ale naszym zdaniem wyciągniesz z poniższych lektur niejedną życiową mądrość. Niewykluczone, że zapobiegnie ona rozpadowi Twojego małżeństwa. Na warsztat wzięłyśmy popularne bestsellery, poradniki, a nawet stary artykuł.

Nieważne, czy jesteś singielką, dziewczyną, narzeczoną czy mężatką. Każda z Was może podczas czytania wyciągnąć odpowiednie wnioski, a nawet znaleźć rozwiązanie problemu. Zatem do dzieła!

„Dziesięć przykazań dla mężatek”, Dziennik Bydgoski, 1929 r. (Znajdziecie go w wydaniu archiwalnym)

Oto dwie z dziesięciu rad, które możesz znaleźć w artykule.

„Po ślubie nie powinnaś ubierać się gorzej niż przed zamążpójściem. Pamiętaj bowiem, że choć polowanie zakończone, to jednak zdobycz – trzeba zatrzymać”.

„Jeżeli mąż ma kilka dni wolnych od pracy, nie zatrzymuj go przy sobie, lecz raczej ułatwiaj mu wyjazd i wypoczynek. Powróci odświeżony na duchu, wypoczęty i w dobrym humorze”.

(Źródło: http://nadjakseruje.blox.pl)

 Zobacz także: Historia Gosi: „Na widok mojego męża kobiety dziwnie reagują”

„Sztuka bycia kobietą, czyli o kobiecych sposobach wpływania na mężczyzn”, Margaret Hardisty

Trudne sytuacje małżeńskie, w których mąż nie interesuje się potrzebami swojej żony czy rodziny, lecz zamyka się w swoim "męskim" świecie wymagają specjalnego postępowania i użycia całego kunsztu kobiecej mądrości i bogactwa wrażliwości. Jest wprost zadziwiające, jak w dzisiejszych czasach wielu kobietom brak tej, czasami wprost elementarnej, życiowej mądrości. Nawet nie wiedzą, na czym ona polega, nie mówiąc o subtelnym jej stosowaniu.

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

książka dla narzeczonej

Fot. unsplash.com

„Opowieści młodych mężatek”, Adele Parks

Lucy zapragnęła Petera, męża swej najlepszej przyjaciółki Rose, a że Lucy zawsze dostaje to czego, zapragnie, bez mrugnięcia okiem kradnie mężczyznę koleżance „i żyli długo i szczęśliwie”. Problem w tym, że scenariusz codziennego życia wcale nie okazuje się tak bajkowy, jak przewidywała. 

Rose, przykładna matka i wzorowa gospodyni domowa po odejściu męża ze smutkiem odkrywa, że jej życie pozbawione jest pasji, romantyzmu, czy choćby planów na przyszłość. Ale przecież zawsze jest szansa na to, że pojawi się ktoś, kto pomoże znaleźć nowe cele, zdefiniować nowe marzenia i pomóc w ich spełnieniu. 

Connie, wspólna przyjaciółka obu kobiet i szczęśliwa mężatka bez trudu godząca macierzyństwo z udanym życiem zawodowym spotyka pewnego dnia swoją dawną miłość. Czy uczucia, które odżywają ze zdwojoną siłą, zburzą jej idealny, uporządkowany świat?

(Źródło opisu: http://lubimyczytac.pl)

„Sto dni po ślubie”, Emily Giffin

Ślub bierze się z miłości i z wiarą we wspólną przyszłość z ukochanym mężczyzną. A jeśli to za mało? A jeśli kochamy więcej niż raz?

Sto dni po ślubie Ellen spotyka Leo, swoją dawną wielką miłość. Ożywają uczucia ukryte głęboko w sercu. I budzą się wątpliwości – czy podjęła dobrą decyzję? Czy jej mąż Andy jest tym jedynym, z którym pragnie spędzić resztę życia? Czy małżeństwo z nim jest spełnieniem jej marzeń?

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

książka dla narzeczonej

Fot. unsplash.com

„Siedem lat później”, Emily Giffin

Tessa i Nick Russo zakochali się od pierwszego wejrzenia. Teraz są już siedem lat i dwoje dzieci później. Kiedy w rocznicę ich ślubu romantyczną kolację przerywa telefon ze szpitala, żadne z nich nawet nie domyśla się, ile może się zmienić. Tego wieczoru doktor Russo spotyka Valerie…

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

„100 myśli o małżeństwie”, Opracowanie zbiorowe

„Łańcuchy nie trzymają małżeństwa zjednoczonego, to nitki – setki cienkich nitek zszywają małżonków na przestrzeni lat. [...] A my zawsze się spieszymy i często niektóre z nich zrywamy”. Bruno Ferrero

„Żadna obrączka z osobna nic nie waży – ważą tylko obie. Moja waga jubilerska ma tę właściwość, że nie odważa metalu, lecz cały byt człowieka i los”.
Karol Wojtyła, "Przed sklepem jubilera"

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

Zobacz także: „To najdroższe prostytutki w mieście”. Faceci wyznają, dlaczego NIGDY nie umówią się z samotną mamą

książka dla narzeczonej

Fot. unsplash.com

„Z pamiętnika młodej mężatki”, Marta Skiera

„Z pamiętnika młodej mężatki” to niezwykła opowieść o tym, czego kobiety nie mówią głośno, czego się wstydzą, boją i pragną.

Kiedy nie jest się Ally McBeal, ani rodzimą Magdą M. i nie uprawia się seksu w wielkim mieście, można być... Martą Skierą, czyli młodą mężatką, prawniczką z poczuciem humoru, która potrafi wcielać się w wiele życiowych ról.

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

„Idealna żona”, Katherine Scholes

Kitty Hamilton przyjeżdża do Tanganiki z wielkimi nadziejami na nowe życie. Ekscytująca przygoda na drugim końcu świata może być tym, czego ona i Theo potrzebują, żeby odzyskać równowagę po skandalu, który omal nie zniszczył ich małżeństwa. Ale w tym dzikim i obcym kraju zaczynają budzić się jej marzenia. I chodzi o coś więcej niż marzenia o byciu idealną żoną. Gdy stare rany zaczynają się odzywać, a nowe pragnienia rozpalać, Kitty i Theo muszą stawić czoło uczuciom, które pchną ich poza granice tego, co dotąd znali i w co wierzyli.

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

książka dla narzeczonej

Fot. unsplash.com

„Jak powiedzieć kocham Cię”, Josh McDowell

Czy pragniesz dla swojego małżeństwa relacji miłości, która wszystko przetrwa? I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci.

Podjęliście decyzję, by być ze sobą. Mija miesiąc, rok, dziesięć lat... Aby utrzymać zdrową relację, będziecie musieli dokonywać mądrych wyborów dzień po dniu.

Związek miłości pogłębia się i wzrasta, kiedy dwoje ludzi rozumie, czym jest miłość, i podejmuje świadome kroki potrzebne, by o tę miłość dbać. Nie chodzi tu tylko o emocje, a raczej o oddanie i o to, by kochać kogoś przez całe życie. Uczucia przychodzą i odchodzą, natomiast kochać kogoś to znaczy wybierać – są to drobne wybory miłości, jakie podejmujemy na co dzień.

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

„9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów”, Mark Gungor

Każdy, czytając tę książkę, będzie się doskonale bawić, a przy okazji pozna kilka tajemnic skutecznego wprowadzania trwałych, pozytywnych zmian w swojej relacji małżeńskiej! Budowanie wspólnego życia trwa latami. To nie dzieje się z dnia na dzień. Droga do spełnienia marzeń jest bardzo często długa i wędrujemy nią wiele, wiele lat. Jasne, niektórym z nas udaje się spełnić swe marzenia dość szybko, ale dla większości ich realizacja trwa bardzo, bardzo długo.

Każda zmiana wymaga czasu. Ta prawda nierzadko jest wyzwaniem dla wielu kobiet, ponieważ to kobiety właśnie nieproporcjonalnie częściej chcą zmieniać swoich mężów. Mężczyznom taka koncepcja jest zazwyczaj obca. W dniu ślubu niejeden mężczyzna patrzy na swoją żonę i myśli: „Mam nadzieję, że nigdy się nie zmienisz”. Wiele kobiet tego samego dnia patrzy na swojego męża, myśląc: „Jesteś super, ale trochę ci jeszcze trzeba pomóc…”. Mam jednak dobrą wiadomość dla pań: Możecie zmienić swoich mężów! Musicie jednak traktować ich jako „projekt długoterminowy”. W końcu uda wam się zrobić z niego faceta, o jakim marzycie. Niestety, w wielu przypadkach, kiedy to się stanie, on będzie już jedną nogą na tamtym świecie. O tak... to trochę potrwa!

(Źródło opisu: http://www.empik.com)

Zobacz także: 15 rzeczy, których NIGDY nie powinnaś robić przy swoim chłopaku

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo