Twój ślub goście zapamiętają na całe życie: Jaki MOTYW PRZEWODNI wesela wybrać?

Twoje wesele będzie oryginalne, jeżeli zdecydujesz się na motyw przewodni. Oto nasze propozycje.
Twój ślub goście zapamiętają na całe życie: Jaki MOTYW PRZEWODNI wesela wybrać?
Fot. iStock
16.06.2017

Wiele par decyduje się na konkretny motyw przewodni podczas ślubu. Wymaga to przemyślanej koncepcji, więcej pracy, czasami także wydatków, ale efekt jest warty zaangażowania. Dzień ślubu pozostaje w pamięci na całe życie, więc chociażby z tego powodu dobrze jest zastanowić się nad bardziej wyszukaną ceremonią. Również goście weselni oceniają imprezę i często komentują ją wśród rodziny i znajomych. Chociaż ten dzień przede wszystkim powinien sprawić przyjemność Wam, można połączyć jedno i drugie. To znaczy przygotować niezapomniane wydarzenie i pozytywnie zaskoczyć zaproszonych.

Motyw filmowy

Jeżeli jesteście kinomaniakami, Wasza pierwsza randka odbyła się w kinie lub po prostu lubicie do niego chodzić, fajnym pomysłem jest motyw filmowy. Macie ulubione dzieło albo takie, z którym wiążą Was szczególne wspomnienia? Ono może być Waszą ideą. Wcielicie ją w życie np. poprzez czerwony dywan ułożony nie tylko na podłodze kościelnej (jeżeli bierzecie ślub kościelny), ale także w sali weselnej. Po zajęciu miejsc przy stole, toaście i przyniesieniu poczęstunku, można go dyskretnie zwinąć. Na ścianach świetnie będą wyglądały plakaty filmowe w ramach zamiast tradycyjnych balonów czy kwiatów. Na stołach można umieścić gadżety filmowe, a nawet upiec tort nawiązujący do tego filmu. Ukoronowaniem wesela będzie muzyka filmowa.

Zobacz także: Zapytałyśmy facetów, co powinnaś mieć na głowie w dniu swojego ślubu. Odpowiedzieli, że... (nigdy byś na to nie wpadła!)

Fot. iStock.com

Motyw kwiatowy

Najprostszą do wykonania, ale także fajną ideą są kwiaty. Można wybrać jeden gatunek albo jeden kolor – w zależności od tego, który pomysł podoba się bardziej. Z tych kwiatów można zrobić wianek dla panny młodej, bukiet, a także kompozycję do butonierki pana młodego. Oprócz tego powinny znaleźć się w kościele, w urzędzie oraz na sali weselnej. Perfekcjonistkom polecamy także umieszczenie grafiki przedstawiającej kwiaty na zaproszeniach oraz winietkach.

Motyw podróżniczy

Podróże są w modzie, dlatego może pokusicie się o taki motyw przewodni? Jeżeli nie macie ulubionego miejsca czy takiego, z którym łączą Was wspomnienia, wybierzcie motyw nawiązujący do podróży poślubnej. Wasze stroje powinny łączyć się z tamtejszą kulturą i tradycją, a na stole nie może zabraknąć kilku specjałów z kuchni danego państwa czy regionu. Dobrze pomyśleć także nad gadżetami, które można rozmieść na stole albo dekoracjami na torcie, np. wieżą Eiffela - gdy chodzi o Francję albo mini Partenon – gdy wybieracie się do Grecji.

Fot. iStock.com

Motyw ludowy

Zastanawiałaś się kiedyś nad stylem rustykalnym? Łączy w sobie przede wszystkim elementy natury oraz ludowe. Ślubna sceneria w stylu rustykalnym powinna zawierać przedmioty drewniane, np. skrzynie (mogą być pomalowane na biało), wiklinowe, siano, haftowane i szydełkowane serwety, białe obrusy oraz kwiaty. Jeżeli pokusisz się na motyw rustykalny, zwróć uwagę na salę weselną. Dobrze byłoby, aby jej aranżacja w pewien sposób do niego nawiązywała, np. poprzez drewniane ściany i stoły. Te ostatnie powinny być nakryte białymi serwetami. Na nich ładnie będą wyglądać bukiety z polnych kwiatów. Ważny jest także wygląd panny młodej. Powinna wybrać prostą suknię z delikatnego materiału i zrezygnować z welonu na rzecz wianka. Aby całość była przemyślana, samochód, którym młodzi pojadą do ślubu, można zastąpić bryczką z końmi.

Motyw cukierkowo-nowoczesny

Pisząc cukierkowy, mamy na myśli cukierkową kolorystykę oraz... cukierki i inne słodkości. Motyw ten odnosi się bardziej do wystroju sali niż wyglądu państwa młodych. Jedną z naszych propozycji jest stół pod postacią wielkiego, białego napisu „LOVE”, na którym zostaną rozmieszczone przezroczyste słoje wypełnione cukierkami, słodkimi drażami, różowymi piankami oraz tacki zapełnione różowymi muffinkami i makaronikami w różnych kolorach. Również tort powinien nawiązywać do tego schematu. Co do kolorystyki dekoracji na sali, radzimy wybrać biel i róż.

Fot. iStock.com

Motyw rowerowy

Coraz popularniejszy staje się motyw rowerowy. Przede wszystkim młodzi zamiast jechać do ślubu samochodem, wybierają rowery z napisem „Just Married!”. Panna młoda dodatkowo może mieć doczepiony wiklinowy koszyk z kwiatami. Przy wyborze motywu rowerowego, trzeba przemyśleć także strój. Suknia młodej powinna być prosta i pozbawiona ozdób typu tren czy falbany, które mogą się zaplątać w koła. Niezbędna jest także słoneczna pogoda. Rower można wykorzystać również pod postacią grafiki na zaproszeniach ślubnych oraz winietkach. Dobrze będzie się prezentował także na torcie – w wersji słodkiej z marcepanu albo masy cukrowej. Motyw rowerowy jest dobrym pomysłem na sesję zdjęciową.

Motyw góralski

Do motywu góralskiego można nawiązać, jeżeli jedno z narzeczonych ma korzenie góralskie. W takim przypadku fajnym pomysłem jest założenie folkowej sukienki przez pannę młodą i tradycyjnego, góralskiego stroju przez pana młodego. Dopełnieniem będą potrawy regionalne, tamtejsze przyśpiewki oraz zabawy.

Zobacz także: Rozsądnie czy romantycznie: Ile pieniędzy wydałabyś na własne wesele?

 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2017 06:45
Ja wybieram motyw nie wydawania kasy na głupoty. Wezmę ślub cywilny, a później będzie obiad dla najbliższych. Wydawanie grubych tysięcy na ślub i wesele żeby pociotki których nie znam objadły się na mój koszt a później plotkowały że i tak wszystko było źle i brzydko to jakieś totalne nieporozumienie.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo