„To pieniądze wyrzucone w błoto!”. Wiemy, których wydatków na wesele najbardziej żałują nowożeńcy

Wyniki tego badania pokazują, za co nie warto przepłacać. Weź to sobie do serca.
„To pieniądze wyrzucone w błoto!”. Wiemy, których wydatków na wesele najbardziej żałują nowożeńcy
Fot. Thinkstock
29.03.2017

Przeprowadzone niedawno badania na temat ślubnych wydatków nowożeńców udowodniły, że wejście na nową drogę życia to bardzo kosztowna sprawa. Wymarzone wesele dla większości Polaków wiąże się z wydatkiem rzędu 20-40 tysięcy złotych. Co czwarta impreza tego typu kosztuje jeszcze więcej. Najczęściej finansowana jest z własnych oszczędności lub dzięki pomocy finansowej rodziny, ale coraz częściej z tej okazji zadłużamy się w bankach. Długi spłacamy później przez lata.

Najnowszy sondaż z Wielkiej Brytanii udowadnia, że nie jest to najmądrzejsze rozwiązanie. Ponad połowa ankietowanych mówi wprost: nasze wesele było za drogie. Jednak nieuzasadnione wydatki i rozrzutność są czym innym dla mężczyzn, a nieco inaczej postrzegają to kobiety. Jeśli chcemy oszczędzać, to raczej nie na sobie.

Co nie zmienia faktu, że warto posłuchać bardziej doświadczonych osób i organizując własny ślub - wyciągnąć wnioski z popełnionych przez nich błędów. Za co na pewno nie warto przepłacać?

Zobacz również: Cała prawda o polskich weselach: Kiedy pobieramy się najczęściej i ILE TO KOSZTUJE?

 

 

 

ile kosztuje wesele

fot. Thinkstock

Nieuzasadnione wydatki weselne według kobiet

1. Bukiet ślubny i kwiatowa aranżacja stołów - 27 procent

Wydaje nam się to bardzo istotne, ale później okazuje się, że nikt z gości nie zwrócił na to uwagi. Według mężatek to najgorzej zainwestowane pieniądze.

2. Dekoracja sali weselnej - 21 proc.

Podobnie jak w przypadku kwiatów - przejmujemy się szczegółami, których później nikt nie docenia. W tej kwestii sprawdzają się proste i skromne rozwiązania.

3. Garnitur pana młodego - 18 proc.

Niemal co piąta panna młoda chciałaby oszczędzić na swoim wybranku. Ich zdaniem drogi garnitur wcale nie musi wyglądać lepiej od tańszego zamiennika.

4. Jedzenie i picie - 11 proc.

Typowo polskie „zastaw się, a postaw się” w praktyce. Jemy oczami i zazwyczaj przesadzamy z ilością pożywienia i trunków. To dosłownie wyrzucone pieniądze.

Zobacz również: Kontrowersyjny plan Magdy: „Moi goście weselni dali w kopertach ZA MAŁO. Wymyśliłam, jak się zemszczę!”

ile kosztuje wesele

fot. Thinkstock

5. Samochód dla pary młodej i transport dla gości - 7 proc.

Może nie jest to największy wydatek, ale według ankietowanych pań na transporcie warto jednak oszczędzić. To nie on gwarantuje udane wesele.

Nieuzasadnione wydatki ślubne według mężczyzn

1. Suknia ślubna - 24 procent

Faceci oszczędzanie najchętniej zaczęliby od nas. Ich zdaniem kreacja za grube tysiące złotych to już przesada. I chyba trudno się z nimi nie zgodzić.

2. Stroje dla druhen/świadków - 21 proc.

W Polsce nie jest to znany zwyczaj i chyba powinniśmy się z tego cieszyć. Co piąty żonaty Brytyjczyk nie kryje rozgoryczenia na myśl o rachunku za tę przyjemność.

Zobacz również: O tym zapomnij, kiedy idziesz na wesele!

 

ile kosztuje wesele

fot. Thinkstock

3. Bukiet ślubny i kwiatowa aranżacja stołów - 16 proc.

Panowie także nie mają wątpliwości, że majątek wydany w kwiaciarni raczej mija się z celem. Te pieniądze lepiej zainwestować w coś innego.

4. Garnitur pana młodego - 10 proc.

W przeciwieństwie do nas, mężczyźni chcą oszczędzać także na sobie. Co dziesiąty z nich żałuje, że dał się namówić na zakup zbyt drogiego stroju.

5. Sala weselna - 7 proc.

Ankietowani wychodzą z założenia, że udane wesele to kwestia towarzystwa i atmosfery, a nie miejsca. Może więc warto zamienić ekskluzywną restaurację na swojską i znacznie tańszą remizę?

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.77 / 5
Karolina (Ocena: 2) 29.04.2017 11:38
Tak, goście niby nie zwracają uwagi na kwiaty i dekoracje, ale jakby ich zabrakło, to na pewno by zauważyli... Na pewno nie warto oszczędzać na fotografie, ja mam super pamiątkę od fotografa Fotoluka :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2017 20:22
Mnie wkurza strasznie płacenie za talerzyk zespołowi i kamerzyście/ fotografowi. Wychodzi ostro 1200 zł :/
zobacz odpowiedzi (5)
Olek (Ocena: 5) 29.03.2017 19:37
Gdzie Wy te remizy macie? Mieszkam na wsi i ani u mnie ani w okolicznych wsiach nic takiego nie funkcjonuje.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 29.03.2017 15:13
zgadzam się z mężczyznami, że suknie to najgorsza głupota!!! Garnitur przynajmniej mężczyzna wynosi jak dobrze skrojony a kobieta gdzie w kiczowatych tiulach pójdzie? Wydatki na wesele to największa głupota jaka może być .....lepiej za te pieniądze pojechać na wycieczkę co znacznie umocni i pozytywnie wpłynie na małżeństwo :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 29.03.2017 12:21
Ja żałuję tylko jednego, że zapłaciłam gościom za noclegi.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie