Czy jesteś idealnym materiałem na żonę?

Nie każda kobieta pasuje do tej roli. A Ty?
Czy jesteś idealnym materiałem na żonę?
Fot. iStock
20.11.2016

Większość kobiet chce być kiedyś żoną. Niektórzy mówią, że do tej roli trzeba się urodzić, a jeszcze inni, że dojrzeć. My jesteśmy bardziej przekonane do drugiej opinii. Niezależnie od tego, czy jesteś w wieloletnim związku, dopiero zaczynasz swoją przygodę z mężczyzną, czy na razie nie masz nikogo, możesz sprawdzić swoje predyspozycje do roli żony. Niewykluczone, że są jakieś cechy charakteru, przekonania, wyobrażenia, nad którymi trzeba popracować.

Odpowiedz sobie szczerze, czy jesteś w stanie odnieść do swojej osoby poniższe podpunkty. Jeżeli nie masz przekonania co do swojego obiektywizmu, poproś o pomoc przyjaciółkę albo faceta. Oczywiście nie mów mu, o co chodzi, bo gotów się jeszcze wystraszyć, że chcesz go zaobrączkować.

W życiu kierujesz się... dyplomacją

Nie ma takiej relacji, w której czasami nie trzeba pójść na kompromis. Czy to w rodzinie, czy w przyjaźni, czy w związku z mężczyzną – zawsze przychodzi ten moment. Będziesz musiała zrezygnować z upierania się przy swojej racji, a może nawet z marzeń. To też świadczy o dojrzałości. Nasze życie nie zawsze przebiega tak, jakbyśmy chciały.

Zobacz także: Czemu NIGDY nie zostaniesz jego żoną?

materiał na żonę

Fot. iStock

Nie przeraża Cię spędzenie całego życia z jednym mężczyzną

Dla niektórych kobiet wizja spędzenia przyszłości z jednym mężczyzną jest przerażająca. Istnieje ryzyko, że facet roztyje się i nie będzie się tak bardzo starał. Seks prawdopodobnie stanie się rutyną i czasami zabraknie romantyzmu. Jesteś stała w uczuciach i wierna? Co będzie, gdy w Twoim życiu pojawi się przystojny nieznajomy? Możesz z czystym sumieniem przyznać, że nie zostawisz wtedy męża?

materiał na żonę

Fot. iStock

Potrafisz gotować

Umiejetność gotowania ma znaczenie. Chyba, że jesteście bardzo dobrze sytuowani i Twój facet nie będzie sprzeciwiał się jedzeniu na mieście czy zamawianiu gotowych potraw do domu. Ale powiedzmy sobie szczerze – to nie jest bardzo realne. Mężczyzna na dłuższą metę nie zadowoli się mrożonkami, pizzą i gotowymi daniami. Domowy obiad zawsze jest w cenie, szczególnie po dniu ciężkiej pracy.

Zobacz także: Jestem uległą żoną, która słucha się męża. I jestem z tego dumna! Joanna

materiał na żonę

Fot. iStock

Nie boisz się ciężkiej pracy

Żona musi wcielić się w niejedną rolę. Gotuje, sprząta, dba o garderobę całej rodziny. Jest też kochanką, przyjaciółką i mamą. Czasami pojawią się momenty, gdy nie będziesz miała czasu dla siebie, a o hobby po prostu zapomniesz. Oczywiście nie musi to być stałą regułą, ale jest bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, gdy nie zrezygnujesz z pracy zawodowej.

materiał na żonę

Fot. iStock

Jesteś wyrozumiała

Bycie żoną to sprawdzian dla wyrozumiałości. Ukochany będzie popełniał błędy, zawodził, denerwował. Pamiętaj, że wiążąc się z nim, wchodzisz również w bliskie stosunki z jego rodziną. Czy masz w sobie wystarczająco dużo cierpliwości, aby sprostać wyzwaniu? Na pewno dojdzie pomiędzy Wami do różnych konfliktów czy uprzedzeń. Czasami życie będzie się wydawało nieustanną drogą pod górę.

materiał na żonę

Fot. iStock

Nie wierzysz w księcia z bajki

Nadal wierzysz, że on nie beka po posiłku i zawsze wrzuca brudne skarpetki do kosza z brudną bielizną? Jeśli tak, na pewno się rozczarujesz. Mężczyźni na początku związku zawsze starają się zaimponować kobiecie i pokazać się od najlepszej strony, ale prawda jest taka, że w prawie każdym facecie tkwi dziecko i zwierzę. Po jakimś czasie powoli przestaje się przejmować i sprawdza, na jak wiele mu pozwolisz. Księciów z bajki po prostu nie ma. Nie licz też na słodkie wyznania do końca życia i spacery w blasku księżyca.

materiał na żonę

Fot. iStock

Jesteś gotowa na poświęcenie

Czy jesteś typową egoistką? Gdy odpowiedź jest twierdząca, raczej nie nadajesz się na żonę. Co będzie, kiedy zamiast ulubionego serialu trzeba będzie wyprasować mężowi koszulę albo pomóc dziecku w odrabianiu lekcji? Poświęcisz się? Jeżeli mąż dostanie awans, przeniesiesz się do innego miasta albo nawet za granicę? Bywa, że awans wiąże się ze zmianą otoczenia. A co z marzeniami? Podróże, kariera, rozwijanie pasji – to wszystko pójdzie czasami w odstawkę, bo pojawią się problemy. Może nigdy nie znajdziesz na nie czasu.

materiał na żonę

Fot. iStock

Mówisz otwarcie o swoich potrzebach, unikasz nieporozumień

Fochy i mówienie niedopowiedzeniami nie wróży najlepiej związkami. To prosta droga do rozstania. Facet nie nauczy się czytać w Twoich myślach i odgadywać życzeń. Czasami będziesz musiała usiąść i na spokojnie wytłumaczyć mu rzeczy, które Ty uważasz za oczywiste. Rozmowa jest kluczowa dla związku. Sposób, w jaki do niego mówiesz, również. Pretensje, uszczypliwości i wyrzuty nie zaowocują zdrową relacją, ale doprowadzą do kłótni, a może nawet do rozwodu. I winna będziesz Ty.

Zobacz także: Po czym poznać, że ON planuje oświadczyny?

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 22.11.2016 16:08
tak, jasne, jestem idealną kandydatka na żonę, tylko wolałabym zajmować się domem i żyć na utrzymaniu męża, a na to nikt nie chce pójść. Po ciężkiej pracy po 8h i więcej na pewno nie będzie i się chciała iść na zakupy, gotować i prac. O zajmowaniu się dzieckiem (jakby się pojawiło) nawet nie wspominam... Moim zdaniem kobieta powinna siedzieć w domu i się nim zajmować a mężczyzną zarabiać na rodzinę. Byłoby dla wszystkich łatwiej. Oczywiście mężczyzna powinien godziwie zarabiać, nie tak jak to się teraz oferuje, najniższa krajowa. To żenada w tym kraju.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2016 22:04
Moj chlopak ma strasznie duzego ale jest beznadziejny w te klocki masakra... nigdy nie ma ochoty i wgl.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2016 15:38
Hahaha... Kolejne bzdurne i stereotypowe myślenie. Która kobieta będzie oglądać serial, gdy jej dziecko potrzebuje pomocy w lekcjach czy ukochany w prasowaniu koszuli? Znajdą się mężczyźni, którzy nie poradzą sobie z taką błahą czynnością. Gotowanie... Żyjemy w takich czasach, że nie raz, to właśnie facet lepiej gotuje. U nas w domu nie ma znaczenia czy gotuję ja czy mój narzeczony. Oczywiście woli, gdy ja to robię, ponieważ kocha moje obiady. Ja za to dostaję pyszne śniadania do łóżka. :) Ogólnie nie chce mi się komentować reszty.. Po prostu bzdury, bzdury, bzdury.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.11.2016 11:10
Typowe. Kobieta musi sprzątać, prać, gotować, czekać wypoczęta na misia, zrezygnować ze swoich marzeń i ambicji, siedzieć z dzieciakiem w domu. Tylko wtedy jest gotowa by być żoną. Żałosne...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2016 08:34
Co za stek bzdur. Jak w ogóle mozna być z mężczyzna , który nie wspiera partnerki w dążeniu i realizacji marzeń?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo