12 typów panien młodych. Którym z nich jesteś Ty?

Naturalistka, perfekcjonistka, księżniczka, anty-tradycjonalistka... Zgadzacie się z tymi opisami?
12 typów panien młodych. Którym z nich jesteś Ty?
Fot. Thinkstock
21.11.2016

Chociaż każda kobieta przeżywa dzień swojego ślubu jeszcze na długo przed, emocje są często jedynym elementem, który łączy panny młode. Różne są wyobrażenia na temat wielkiego dnia. Niektóre dziewczyny wolą skromne uroczystości, a inne wystawne, eksluzywne przyjęcia. Różnice są widoczne również pod względem wyboru stroju ślubnego. Są fanki sukni w stylu bezy, jak i bardzo prostych kreacji. Wszystko zależy od gustu, przekonań oraz cech charakteru. Także stres przedślubny ma ogromny wpływ na panny młode.

Jakie typy panien młodych można wyróżnić? Przekonaj się, którym jesteś Ty!

Perfekcjonistka

Wszystko musi być na tip top. Ten typ panny młodej dba o każdy szczegół, a przez to jest prawdziwą zmorą dla innych. Zespół muzyczny ma wyznaczoną listę utworów do zagrania, także zabawy oczepinowe nie opierają się na pomysłach wodzireja, ale twórczej młodej. Stoły na jej weselu będą ustawione według określonego schematu i nawet dekoracyjne świece zostaną umieszczone w konkretnym miejscu. Kelnerzy mają podawać dania bez najmniejszego opóźnienia, a jeśli coś pójdzie nie tak... marny ich los. Przykładem perfekcjonistki jest np. Ania Rubik, która zauważyła brak listków przy dekoracjach na stole i zepsuło jej to humor.

Zobacz także: 10 najpiękniejszych panien młodych na świecie. Żadna inna nie może się z nimi równać!

 

typy panien młodych

Fot. Thinkstock

Czarnowidz

Czy na jej weselu w ogóle coś może pójść dobrze? Panna młoda czarnowidz martwi się, czy wbrew dobrym prognozom pogody nie spadnie deszcz, nie rozpruje jej się suknia, czy dania okażą się smaczne, czy goście będą zadowoleni i wiele innych. Jest przekonana, że coś na pewno się nie uda. A może narzeczony zrezygnuje? Ostatnie dni są dla niej bardzo trudne. Dla jej najbliższych również, ponieważ muszą wysłuchiwać jej żali... W dniu ślubu panna młoda czarnowidz sprawdza w panice, czy ma na sobie coś pożyczonego, niebieskiego, nowego...

Tradycjonalistka 

Do ołtarza musi poprowadzić ją ojciec, suknia będzie biała i bardzo klasyczna, a welon długi do samej ziemi. W kościele zabrzmi `Ave Maria`, a na weselu nie zabraknie składanki z przebojami typu `Jesteś szalona`. Jak weselny obiad, to tylko rosół, schabowy i bukiet surówek. Tradycjonalistka od zawsze była przekonana w 100 proc., jak będzie wyglądać jej wesele, nie znosi nowatorskich pomysłów.

typy panien młodych

Fot. Thinkstock

Anty-tradycjonalistka

Biała suknia, welon, wesele? Nie ma mowy! Anty-tradycjonalistka wybiera strój w odważnym kolorze albo o nietypowym kroju, rezygnuje z welonu i tradycyjnego, weselnego przyjącia. Urządza imprezę według własnej wizji. Oczepiny to dla niej przeżytek.

Księżniczka

Jej suknia to prawdziwa beza, a zamiast welonu wybiera diadem. Musi oczuć się jak prawdziwa gwiazda wieczoru, więc jeszcze przed ślubem daje do zrozumienia, że wszystko ma być zrobione według jej wyobrażeń. Już jako mała dziewczynka miała wszystko zaplanowane, teraz tylko wciela wizję w życie. Narzeczony gra w niej drugorzędną rolę.

Zobacz także: Nieletnia panna młoda: Ma 12 lat i wyszła za mężczyznę starszego od jej ojca!

typy panien młodych

Fot. Thinkstock

Roztrzepana

W ostatniej chwili przypomina sobie, że zapomniała odebrać od kuzynki naszyjnik, który tamta miała jej pożyczyć, nie pamięta też, gdzie schowała buty i spóźnia się do fryzjera. Rządzą nią emocje i nie potrafi niczego zaplanować. Rola panny młodej zdaje się ją przerastać.

Przewrażliwiona

Na samą myśl o ślubie dostaje na przemian histerii i ataku płaczu. Z rozrzewnieniem wspomina lata panieństwa i uświadamia sobie, że niedługo pożegna ten etap życia na zawsze. W wielkim dniu na wszelki wypadek ma zamiar użyć wodoodpornego ruszu i zabrać ze soną chusteczki. Jej najbliżsi zabiorą ze sobą również sole trzeźwiące (tak na wszelki wypadek, gdyby coś się jej stało).

typy panien młodych

Fot. Thinkstock

Naturalistka

Zamiast tradycyjnego urzędu czy kościoła wybiera miejsce w plenerze. Świeże powietrze, śpiew ptaków i kwiaty sprawiają, że czuje się najlepiej. Jest pełna pozytywnej energii i pragnie przekazać ją innym. Jej suknia jest pełna prostoty, a zamiast welonu wybiera wianek z świeżych kwiatów. Na weselnym stole wylądują ekologiczne produkty i lokalne przysmaki.

Nietypowa panna młoda

To panna młoda, która lubi łamać konwenanse. Jest oryginalna i odrobinę szalona. Jej suknia w ogóle nie mieści się w kanonie tego, co stosowne, a wesele uważa za przeżytek. Zamiast tradycyjnej posiadówy woli zrobić imprezę kostiumową. Goście nietypowej panny młodej mogą liczyć na niespodzianki i oryginalne gry zamiast oczepin.

typy panien młodych

Fot. Thinkstock

Oszczędna

Wszystko musi poddać kalkulacji. Plany zaczyna robić zaraz po ustaleniu daty ślubu. Przegląda strony internetowe i robi wywiad wśród znajomych, aby wybrać jak najkorzystniejsze warunki. Nie ma nic przeciwko używanej sukni (po co kupować nową, skoro to tylko strój na jedną noc?) i zatrudnianiu w charakterze kelnerów członków rodziny. Za każdym razem próbuje wynegocjować jak najlepsze ceny.

Chwalipięta

Opowiada wszystkim, jak droga była jej suknia i kto ją zaprojektował. Wszyscy są również świadomi, że kilka dni przed wielkim dniem wybiera się do drogiego SPA i zrobi sobie maseczkę z alg. Temat ślubu wyraźnie ją porusza i jest bardzo zakręcona na tym punkcie. Pragnie zrobić jak najlepsze wrażenie, a najdrobniejsze potknięcie byłoby dla niej tragedią. Ma także coś z perfekcjonistki.

typy panien młodych

Fot. Thinkstock

Rodzinna

Na jej weselu będzie bawić się cała rodzina i nie pominie w zapraszaniu nawet ciotek, które widziała raz w życiu. Sala z pewnoscią zostanie wyposażona w kącik pełen wspólnych, rodzinnych zdjęć z księgą pamiątkową, do której będzie można się wpisać. Rodzinna panna młoda przez większość wesela będzie chodzić od stolika do stolika, rozmawiać z bliskimi i sprawdzać, czy dobrze się bawią.

Zobacz także: Co każda przyszła panna młoda powinna wiedzieć o ślubnym makijażu

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.11.2016 19:21
powinna być jeszcze jedna opcja :D Wyjebane :D
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 23.11.2016 13:51
z opanowiem ale ogolnie ma byc wszystko perfekcyjnie;p
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.11.2016 09:59
Pracuję w branży ślubnej i najgorsze typy to perfekcjonistka i księżniczka, nazywane przez osoby które w tym siedzą "bridezilla". Nigdy nic im nie pasuje, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, nawet kosztem nerwicy.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie