7 sygnałów, że jesteś gotowa na ślub (Jeśli na choć jedno pytanie odpowiesz przecząco, nie dojrzałaś do tego kroku!)

Spełniasz te wymagania? Jeżeli nie, małżeństwo może nie przetrwać.
7 sygnałów, że jesteś gotowa na ślub (Jeśli na choć jedno pytanie odpowiesz przecząco, nie dojrzałaś do tego kroku!)
Fot. iStock
13.10.2016

Kobiety mają tendencję do wyobrażania sobie własnego ślubu już w wieku dziecięcym. Przysięga wiecznej miłości, wymarzony mężczyzna u boku, biała suknia i kwiaty – to wszystko sprawia, że oddanie się facetowi przypomina szczęśliwe zakończenie bajki. Dojrzała kobieta patrzy na związek małżeński bardziej realistycznie, ale to nie znaczy, że jest na niego gotowa. Niektóre dziewczyny wychodzą za mąż w wieku 18 lat i są potem szczęśliwe. Za to ich starsze koleżanki mogą być zupełnie nieprzygotowane na ten krok. Jedno jest pewne. Niezależnie od metryki nie można niczego przyspieszać, bo małżeństwo może zakończyć się rozwodem i rozczarowaniem.

Po czym poznać, że mogłabyś już wyjść za mąż i znaleźć szczęście z związku małżeńskim? Przede wszystkim daj sobie czas na przemyślenie i odpowiedz na poniższe pytania. Jeżeli dasz chociaż jedną przeczącą odpowiedź, to sygnał, że jeszcze nie dojrzałaś do powiedzenia `tak` ukochanemu.

Zobacz także: REPORTAŻ: Jestem nieszczęśliwą żoną

gotowa na ślub

Fot. iStock

Nie przeraża Cię myśl o spędzeniu całego życia z jedną osobą

Świadomość spędzenia całego życia z jedną osobą może być dla niektórych przerażająca. Kobiety boją się, że to zbyt duże wyzwanie albo martwią się, iż nie spotkają ich już żadne romantyczne uniesienia, a przynajmniej nie te legalne. Jeżeli przeżywasz podobny dylemat, nie jesteś jeszcze gotowa. Myśl o spędzeniu z ukochanym całego życia powinna sprawiać, iż ogarnia Cię spokój oraz szczęście.

gotowa na ślub

Fot. iStock

Twoje marzenia i oczekiwania co do drugiej połówki nie są odrealnione

Dobrze znasz wady swojego mężczyzny. Akceptujesz je i zdajesz sobie sprawę, że nie spotkasz księcia na białym koniu, który spełni każde Twoje życzenie. Masz również świadomość, że wielkie uniesienie trwa około dwa lata, a dojrzały związek opiera się na partnerskiej relacji. Nie obawiasz się, że mężczyzna Cię pod jakimś względem rozczaruje.

Zobacz także: REPORTAŻ: Próbowałam zrujnować ślub młodszej siostry. Nie chciałam, by wyszła za mąż pierwsza...

gotowa na ślub

Fot. iStock

Przetrwaliście z facetem niejedną burzę

Jak w każdym związku, zdarzają się kłótnie oraz poważne sprzeczki. Liczy się Wasza umiejętność radzenia sobie z nimi. Potrafisz iść na kompromis, przyznać się do błędu oraz przeprosić? Bez tego związek nie przetrwa.

gotowa na ślub

Fot. iStock

Zazdrościsz zamężnym koleżankom

Nie chodzi o wielką zazdrość, ale raczej pewien dyskomfort. Kobieta gotowa na małżeństwo częściej dostrzega w swoim otoczeniu szczęśliwych małżonków i chciałaby być na miejscu koleżanek wychodzących za mąż. Przegląda strony internetowe o tematyce ślubnej oraz katalogi z sukniami ślubnymi. Instynktownie czuje, że chciałaby już przejść do poważniejszego etapu związku.

gotowa na ślub

Fot. iStock

Nie czujesz zewnętrznej presji

Dość często zdarza się, że rodzina lub osoby z otoczenia stwarzają presję, że w pewnym wieku trzeba wyjść za mąż i założyć rodzinę. Są osoby, które się jej poddają i dlatego decydują się na przyspieszenie decyzji o ślubie. Jeżeli naprawdę jesteś gotowa na małżeństwo, sama będziesz tego pragnąć.

gotowa na ślub

Fot. iStock

Poza związkiem masz rodzinę, przyjaciół, znajomych

Niektóre kobiety marzą o małżeństwie, bo czują się samotne. Nie mają rodziny albo kontakty z nią są bardzo luźne. To samo w przypadku znajomych. Dlatego próbują wypełnić ich miejsce ukochanym mężczyzną. Musisz zastanowić się, czy brak spełnienia w pozostałych relacjach nie powoduje, że chcesz je zastąpić w inny sposób. Prawda jest taka, że nigdy się to nie uda.

gotowa na ślub

Fot. iStock

Ufasz facetowi i szanujesz go

Szacunek do mężczyzny i zaufanie mu to podstawy dobrej relacji, bez której żadne małżeństwo nie przetrwa. Zarówno do jednego, jak i drugiego trzeba dojrzeć. Jeżeli do tej pory nie opanowałaś tych reguł, nie łudź się, że małżeństwo to zmieni. Żaden mężczyzna na dłuższą metę nie zniesie braku szacunku, podejrzliwej postawy czy scen zazdrości.

Zobacz także: Dlaczego warto wziąć ślub w młodym wieku?

Komentarze (3)

Ocena: 4.33 / 5
ada (Ocena: 3) 13.10.2016 19:35
Nie czujesz wewnętrznej presji, ale zazdrościsz koleżankom? Chyba coś się wyklucza w tym artykule :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.10.2016 12:06
Problem w tym, ze ja jestem gotowa od dawna, a mój facet nie. Może powinnam zerwać i znaleźć kogoś, kto będzie chciał się ze mną ożenić
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo