16 pytań, które musisz sobie zadać przed ślubem (Uwaga - tylko dla odważnych)

Jeżeli nie chcesz się w przyszłości rozczarować, powinnaś poznać odpowiedzi na te pytania.
16 pytań, które musisz sobie zadać przed ślubem (Uwaga - tylko dla odważnych)
Fot. iStock
01.10.2016

Uczucia to jedno, a taki krok, jak małżeństwo, to drugie. Nawet największa miłość nie przetrwa, jeżeli nie będzie pielęgnowana, a zwłaszcza, gdy na jej drodze pojawi się poważna przeszkoda. Decyzji o zawarciu związku małżeńskiego nigdy nie należy podejmować pochopnie. Wbrew pozorom długi staż relacji nie przesądza, że znacie się bardzo dobrze i wszystko o sobie wiecie. Oczywiście przeważnie tak jest, ale nigdy nie można być tego pewną w stu procentach. U niektórych małżonków często nagle okazuje się, że jedno ma długi, nie chce mieć dzieci albo chce zmienić miejsce zamieszkania.

Aby uniknąć późniejszych nieporozumień, które mogą skończyć się nawet rozwodem, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Przyszłość : Gdzie widzisz się za kolejne 10 lat?

To bardzo istotne pytanie. Czy mąż będzie chciał się rozwijać? Czy kariera jest jego priorytetem? A może jest zadowolony z tego, co ma i teraz zależy mu na powiększeniu rodziny?

Finanse: Czy jesteś osobą oszczędną, a może masz tendencję do wydawania pieniędzy? Będziemy mieć wspólny budżet czy oddzielny?

Pieniądze mogą być powodem poważnych kłótni. Wcześniej powinniście ustalić, czy będziecie mieć wspólne pieniądze czy nie i jak podzielicie się wydatkami. Konfikt może wywołać też sytuacja, gdy Ty będziesz chciała oszczędzać, a on nie liczy się z kosztami i potrafi zmieniać samochód co rok.

Zobacz także: Przepraszamy, ślub się nie odbędzie. Najczęstsze powody zerwania zaręczyn

wątpliwości przed ślubem

Fot. iStock

Zaufanie: Gdzie leży granica Twojego zaufania? Jakiego zachowania nigdy nie zaakceptujesz u żony?

Czy flirt po spożyciu dużej ilości alkoholu ujdzie Ci na sucho? Musicie ustalić, czym jest dla każdego z Was zdrada.

Poprzednie relacje: Czy chciałbyś utrzymywać kontakt z którymiś z byłych dziewczyn? Czy istnieje ryzyko, że mógłbyś się w nich ponownie zakochać?

Może się zdarzyć, że po latach w życiu jednego z Was ponownie pojawi się dawna miłość. Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje. Zapytaj się narzeczonego, czy zgodzi się na zerwanie relacji z poprzednią dziewczyną, jeśli go o to poprosisz i czy jeszcze czuje coś do niej.

wątpliwości przed ślubem

Fot. iStock

Rodzinne relacje: Czy pozwolisz krewnym ingerować w nasze prywatne sprawy?

Teściowe mogą dać się we znaki. Ze swoją mamą na pewno poradzisz sobie sama, ale co z jego rodzicielką? Zapytaj się, czy Twoje zdanie będzie ważniejsze w razie konfliktu, czy jest gotów stanąć w Twojej obronie. Warto też ustalić, jak często będziecie widywać się z rodziną.

Miejsce zamieszkania: Wolisz mieszkać na wsi czy w mieście? Czy byłbyś skłonny przeprowadzić się za granicę?

Może się zdarzyć, że po kilku latach on będzie chciał się przeprowadzić, np. na wieś. Musisz wcześniej uprzedzić go, że zmiana miejsca zamieszkania nie wchodzi w grę, jeżeli tak jest. Tym bardziej istotna jest kwestia wyjazdu za granicę.

Zobacz także: Czy naprawdę potrzebujesz wystawnego wesela?

wątpliwości przed ślubem

Fot. iStock

Dzieci: Czy chcesz mieć dzieci? Co zrobimy, gdy nie będziemy mogli ich mieć?

Na tym tle także może powstać poważny konflikt. Ludzie czasami biorą ślub i okazuje się, że jeden z małżonków nie chce mieć dzieci. Albo nie może ich mieć. Czy w grę wchodzi adopcja albo in vitro? Czy bezdzietność partnera to dla któregoś z Was powód do rozstania?

Dzieci: Czy popierasz aborcję?

Jak zareaguje ukochany, gdy dziecko będzie mieć poważną wadę zdrowotną? Czy ważniejsze jest dla niego Twoje życie czy dziecka?

wątpliwości przed ślubem

Fot. iStock

Zdrowie: Czy jest jakaś choroba, o której powinnam wiedzieć?

Zdarza się, że partnerzy ukrywają przed sobą poważne choroby. Musicie być świadomi, że tak nie jest w Waszym przypadku.

Zdrowie: Czy masz jakieś ukryte uzależnienia?

Hazard? Dziwny fetysz? W ten sposób nigdy nie zarzuci Ci potem, że nie pytałaś. Patrząc mu w oczy, od razu będziesz świadoma, czy mija się z prawdą.

wątpliwości przed ślubem

Fot. iStock

Seks: Co zrobimy, gdy wygaśnie pomiędzy nami pożądanie? Czy zostanie nam coś oprócz tego?

Niektórych łączy głównie seks. Pożądanie przygasa nawet w najlepszych związkach, więc bez przyjacielskiej więzi relacja raczej nie przetrwa.

Ślub: Dlaczego podjąłeś decyzję, aby poprosić mnie o rękę?

No właśnie, dlaczego? Może chciał wyprowadzić się od rodziców? Może ma kłopoty finansowe i liczy, że podreperujesz budżet? A może boi się samotności i obawia, że nikogo już nie spotka? Jeżeli kręci, na pewno zauważysz oznaki nieszczerości.

wątpliwości przed ślubem

Fot. iStock

Relacje między Wami: Czy zaakceptowałbyś kolegów, przyjaciół płci męskiej w moim życiu?

To jeden z najczęstszych powodów do zazdrości. Oboje musicie być świadomi, że w Waszym życiu istnieją osoby trzecie, które z jakichś powodów są ważne. Czy ukochany zgadza się na przyjaźń z innymi mężczyznami, a Ty na jego przyjaźń z innymi kobietami?

Relacje między Wami: Czy powiesz mi, jeżeli coś będzie Ci we mnie przeszkadzać?

Niektórych spraw lepiej nie przemilczać, nawet jeżeli będzie chodziło o zaniedbanie fizyczne. Prawda bywa bolesna, ale pomijanie tematu rozluźni więź pomiędzy Wami.

wątpliwości przed ślubem

Fot. iStock

Relacje między Wami: Czy jest coś, co Cię we mnie irytuje?

Jeżeli będziesz wiedziała, zawsze możesz popracować nad tą cechą czy skłonnością. Ta świadomość wyczuli Cię na własne zachowanie w jego obecności.

Wiara: Jak wielkie znaczenie ma dla Ciebie wiara?

To bardzo ważne, chociażby odnośnie kwestii wychowywania dzieci. Czy je ochrzcicie, będziecie zabierać do kościoła, uczyć zasad wiary, itp.

Zobacz także: 5 nieoczywistych różnic w odbieraniu seksu pomiędzy nami a facetami!

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 02.10.2016 13:27
Fajny artykuł .mój mąż chyba miał nadzieję na podreperowanie swojego budżetu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2016 00:59
Naprawdę przemyślane i godne uwagi. Fajny artykuł. Bo ślub to przede wszystkim decyzja o wspólnym życiu razem a nie organizacja wesela.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.10.2016 00:56
Błagam, poprawcie te błędy bo trudno to czytać... Mówi się "zapytaj", a nie "zapytaj się"!!! Takie błędy można popełniać w gimnazjum, ale nie później...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2016 15:22
Po pierwszym pytaniu mozna pomyslec że chodzi o rozmowę o pracę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo