7 najbardziej irytujących rzeczy, z którymi musisz się zmierzyć planując wesele

Wybór odpowiedniego miejsca, cateringu oraz zespołu muzycznego to przy nich błahostka.
7 najbardziej irytujących rzeczy, z którymi musisz się zmierzyć planując wesele
fot. iStock
09.09.2016

Wesele to impreza-wyzwanie, nawet jeżeli jest planowane tylko na kilkadziesiąt osób. Tak naprawdę trzeba podjąć takie same decyzje, jak w przypadku zabawy, w której będzie brało udział kilkaset biesiadników. Najgorsze jest to, że chociaż przeważnie mamy dużo czasu na dopięcie każdego szczegółu, na miesiąc przed wielkim dniem okazuje się, iż do zrobienia jest jeszcze mnóstwo rzeczy. Niektóre mężatki mające to doświadczenie już za sobą porównują wesele do maratonu. Tuż przed metą trzeba dać z siebie wszystko, bo zbliżanie się do niej wcale nie oznacza, iż można trochę odpuścić i wyluzować się.

Każda para ma nadzieję, że wszyscy goście na weselu będą wyśmienicie się bawić, jedzenie wywoła rozkosz podniebienia, a muzyka zachęci do tańca nawet osoby, które idą na zabawę tylko dlatego, bo wypada i całą noc potrafią przesiedzieć pod ścianą. Dlatego trzeba zadbać o wybór fajnego miejsca, dobrego cateringu oraz zespołu muzycznego. To jednak nie są jedyne kwestie, które zaprzątają głowę panny młodej.

Przedstawiamy listę najbardziej irytujących rzeczy, które trzeba zrobić czy wziąć pod uwagę, planując wesele. Kolejność jest przypadkowa.

Zobacz także: Tak bardzo kocha swoją suknię ślubną, że zakłada ją na każdą rocznicę małżeństwa. Zjawiskowa kreacja?

problemy panien młodych

fot. Thinkstock

Radzenie sobie z niechcianymi sugestiami

Od rozbrzmiewających dookoła rad mogą zwiednąć uszy. Wszystkie kobiety z najbliższego otoczenia mówią, co i jak powinnaś zrobić. Wtrącają się zwłaszcza matki, siostry, kuzynki oraz przyjaciółki. Chociaż mają jak najlepsze intencje, Ty dochodzisz do wrażenia, że Twoje wesele jest jak ich druga szansa na przeżycie własnego i naprawienie błędów z przeszłości. Jednak jak każda kobieta, chciałabyś zrobić wszystko po swojemu. Jeżeli będziesz miała wątpliwości, sama zapytasz. Zbyt wiele rad powoduje jedynie mętlik w głowie.

problemy panien młodych

fot. Thinkstock

Uświadomienie sobie, że wymarzona suknia nie jest w stylu, który pasuje do Twojej sylwetki

Zazwyczaj kobiety mają wizję siebie w sukni ślubnej. Często jest to kreacja w stylu księżniczki. Wiele mężatek przyznaje, że lepiej nie planować kupna konkretnego modelu, bo w salonie, podczas mierzenia nierzadko okazuje się, iż wybrany styl w ogóle nie pasuje do typu naszej sylwetki. Wtedy pojawia się dylemat. Kupić wymarzoną sukienkę czy tę, w której wyglądamy lepiej? Niestety to, że suknia jest piękna nie oznacza, iż będzie dobrze na Tobie wyglądać. Panny młode często o tym zapominają.

Zobacz także: Muzułmańskie panny młode: Ich suknie są tak piękne, że sama chciałabyś je założyć!

problemy panien młodych

fot. Thinkstock

Utrzymanie wagi na tym samym poziomie co w dniu kupna sukni

To prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony lepiej nie zostawiać kupna sukni na ostatnią chwilę, ale z drugiej trzeba wziąć pod uwagę wszystkie miesiączki, które są jeszcze przed Tobą i związane z nimi napady obżarstwa. To wymaga naprawdę żelaznej dyscypliny w okresie przedślubnym, aby zachować wymarzoną wagę. Najlepiej zacząć odchudzać się dużo wcześniej, a po osiągnięciu pożądanego rezultatu kupić suknię i trzymać rękę na pulsie. Nie ma innego wyjścia, jeśli chcesz zachwycać na swoim ślubie.

problemy panien młodych

fot. Thinkstock

Wybieranie, kogo zaprosisz na wesele, a kogo pominiesz

To odwieczny dylemat. Chyba nigdy nie zdarza się, że lubimy i utrzymujemy kontakt ze wszystkimi członkami rodziny, dlatego trzeba podjąć decyzję, czy dla dobra całej rodziny je zaprosimy, czy niektórych pominiemy. Rolę odgrywają też względy finansowe. Możliwość zaoszczędzenia na niechcianych gościach jest kusząca. Są też pary, które nie życzą sobie udziału małych dzieci w weselu. Ten podpunkt naprawdę trzeba przemyśleć.

problemy panien młodych

fot. Thinkstock

Proszenie o potwierdzenie udziału w weselu

Chociaż na zaproszeniu jest data, do kiedy trzeba potwierdzić obecność na weselu i kontakt do państwa młodych, mało kto czyta je do końca, a potem o tym pamięta. W rezultacie państwo młodzi często sami muszą dzwonić i upominać się o odpowiedź. Jeżeli nie chcą płacić za osoby, których i tak nie będzie, powinni o to zadbać.

problemy panien młodych

fot. Thinkstock

Wybieranie kwiatów

Niewdzięcznym zadaniem jest też zakup kwiatów. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania, ale także porę roku. Podczas niektórych wybór jest nieco ograniczony. Rolę odgrywa także cena. Z tego powodu musisz zastanowić się, czy kwiaty będą odgrywały dużą rolę w dekoracji.

problemy panien młodych

fot. Thinkstock

Wybieranie dominującej kolorystyki

Jednym z istotnych elementów, któremu często nie poświęcamy uwagi, jest kolorystyka. Chodzi o to, aby suknia druhny była odpowiednim tłem dla sukni panny młodej, żeby pasowały do nich bukiety i dekoracja sali, a na nią składają się wszystkie dodatki. Trzeba również wziąć pod uwagę, że nawet szminka panny młodej i ozdoby, które będzie miała, muszą odpowiadać kolorom kwiatów w bukiecie, więc problem jest niemały.

Zobacz także: Jak wygląda wesele warte... miliard dolarów?!

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.09.2016 10:33
Śmieszy mnie odchudzanie "na ślub", zapuszczanie włosów "na ślub" itp, tak jakby to była jedyna okazja w życiu. Większość dziewczyn odchudza się i dba o siebie do ślubu, potem można się już roztyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.09.2016 09:58
Zaręczyliśmy się w czerwcu. Nic nadal nie mamy ustalone/ W okolicy ( i tak do 50 km) nie ma ANI JEDNEJ ładnej, eleganckiej, jasnej przestronnej sali. Wszędzie te sraczkowate i bijące po oczach kolory, albo wystrój każda część z innej epoki. Ja wiem, że większości wystarcza remiza itd. Znalazłam piękne sale ale 1,5- 2 godziny jazdy od naszego miasta, a na to pozwolić sobie nie możemy bo mam ciężko chorą siostrę, ludzie też nie chcą tyle jechać. I tak sala blokuje mnie zupełnie. Jak sobie pomyślę że mam szukać orkiestry, fotografa itd. to mi się odechciewa
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo