Te bukiety ślubne to totalny obciach! (7 najbardziej oklepanych gatunków)

99 panien młodych wybiera właśnie je. Ty nie musisz.
Te bukiety ślubne to totalny obciach! (7 najbardziej oklepanych gatunków)
Fot. iStock
27.08.2016

Jak powinna wyglądać wiązanka ślubna? Przede wszystkim elegancko. Panny młode gustują w białych kwiatach, które mają podkreślić ich niewinność, ale coraz częściej decydujemy się na odważne kolory. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, po jakie rośliny sięgamy. Polegamy na sprawdzonych florystycznych trendach i w efekcie co druga z nas dzierży w dłoni bukiet z róż, a reszta wybiera tulipany.

Jeśli chcesz podkreślić swoją oryginalność, tych kwiatów powinnaś raczej unikać. W rankingu najpopularniejszych od lat zajmują czołowe miejsca i zdążyły się już opatrzyć. Występują w niemal każdym ślubnym bukiecie. Bywają bardzo efektowne, ale zdaniem znawców, są też zwyczajnie… oklepane i przereklamowane - donosi portal „The Knot”.

Rozumiecie ich fenomen? Na rynku dostępnych jest przecież tyle innych gatunków…

Zobacz również: LIST: „Na wesele wydałam grosze! Mrożone jedzenie, rozcieńczany alkohol, sztuczne kwiaty...”

 

wiązanka ślubna

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/pukotava/

RÓŻA

Dostępna we wszystkich odcieniach tęczy i mająca wielu fanów, ale trudno uznać ten wybór za oryginalny. Szybko więdnie, a bez odpowiedniej konserwacji kwiaty rozpadają się w mgnieniu oka. Wiązanka z róż jest mało trwała i zwyczajnie banalna.

wiązanka ślubna

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/billsflowers/

TULIPAN

Przez lata niedoceniane, ale powoli wracają na salony. Duże kielichy potrafią być efektowne, zwłaszcza, że na rynku dostępne są tulipany w najróżniejszych odcieniach. Są jeszcze mniej trwałe od róż - wyjątkowo łatwo się łamią.

 

wiązanka ślubna

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/sweetpeas_floral_design/

KALIA

Inaczej cantedeskia czy kalijka. Roślinę tę charakteryzują wielkie kwiaty w kształcie kielichów. Wystarczy dosłownie kilka sztuk, by stworzyć efektowny bukiet. Problem w tym, że to wybór bardzo pospolity. Jeśli koniecznie chcesz postawić na ten gatunek, to przynajmniej zrezygnuj z bieli.

wiązanka ślubna

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/adinafil/

KONWALIA

Drobne kwiaty, które prezentują się nie tylko elegancko, ale także bardzo świeżo. Wydają się jednak przesadnie skromne i jak w przypadku pozostałych gatunków z zestawienia - zdążyły się już znudzić.

 

wiązanka ślubna

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/threejournal/

HORTENSJA

Bardzo efektowne, kuliste kwiatostany w najróżniejszych kolorach. Ale także mało trwałe (wiązanka może nie dotrwać do końca uroczystości). W Polsce to roślina postrzegana jako zbyt pospolita. Może jednak warto postawić na coś bardziej egzotycznego…

wiązanka ślubna

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/ruffledblog/

PIWONIA

Kolejny kwiat dostępny w wielu odcieniach, ale tak powszechny na ślubnych kobiercach, że nikogo nie jest w stanie już zaskoczyć. Płatki gęste, ale niestety szybko odpadają. Zdaniem ekspertów to roślina mało elegancka i pasuje bardziej do bukietu na stół, niż wiązanki panny młodej.

wiązanka ślubna

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/yvonnedesign/

GARDENIA

Przypominają rozłożone róże. Gatunek bardzo popularny w ślubnej florystyce, a przez to mało oryginalny. Najpopularniejsza odmiana, jaśminowa, jest wybierana ze względu na jasne kwiaty. Zapowiada się kolejny nudny i biały bukiet

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 4.07 / 5
gość (Ocena: 5) 29.08.2016 18:25
Moja mam rozwalila system w takim razie, bo jej zamowiony bukiet jakos sie zgubil i zostala na godzine przed ceremonia bez kwiatka. Moja siostra poleciala na lake (dobrze ze mieszkali na wsi) i nazbierala makow, habrow i innych polnych kwiatkow :) Taka byla z niej hipsterka 30 lat temu :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.08.2016 18:21
Ja mialam buliet z gerberow w intensywnych kolorach i jak go wybieralam to pani florystka mowila ze sa bardzo popularne na bukiety slubne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2016 16:05
Tylko byśmy się nie pogubili w pogoni za tą oryginalnością, czy to dowartościuje ludzi czy jak? w pewnym momencie oryginalność będzie czymś pospolitym a to co było pospolite będzie oryginalne. Na razie nie biorę ślubu ale mniej więcej wiem jaki chcę mieć bukiet i mój pomysł jest na razie oryginalny ale pewnie za jakiś czas już nie będzie i wtedy wciąż będę go chcieć bo ten bukiet będzie dużo o mnie mówił, o moich preferencjach. Co komu się podoba, nic nam do tego. Wciąż się ludzi stygmatyzuje nawet teraz po wyborze bukietów na ślub, nie masz oryginalnego to nie masz oryginalnego gustu i jesteś be. Niektórzy chcą być oryginalni i dzieci nazywają Brajan, Majkel Vanesa albo Jennifer teraz się śmiejemy z tego ale za parę lat to będzie coś całkowicie normalnego a wyróżniać się będą Feliksy i Jadwigi. To co teraz jest oryginalne za jakiś czas będzie passé.
odpowiedz
Forysta (Ocena: 2) 27.08.2016 13:58
To może wypowiem się jako ekspert... Podczas pisania tego artykułu nikt nie wziął pod uwagę symbolicznego znaczenia kwiatów? tak różo najpopularniejsza jest właśnie z jej znaczenia symbolicznego oznacza miłość. Dodatkowo dobrze zrobiony bukiet czyi taki co kosztuje koło 200 zł przetrwa wesele i nie będzie się osypywał. Skąd taka cena? A na stąd, że wiaty są pojone pożywkami by mogły przerwać w upale ale w zimie transport niezabezpieczone, podane tutaj tulipany są drutowane by się nie łamały, to samo robi się z cantedeskią i konwalią. Piwonia natomiast jest zabezpieczana od osypywania się płatków. Nie wiem sąd te informacje jak dla mnie artykuł z dziedziny nie mamy co napisać ale coś trzeba. A i jeszcze jedno egzotyczne kwiaty w Polsce na giełdach są bardzo drogie za gałązkę storczyka na giełdzie trzeba zapłacić koło 15-20 zł doliczając marżę kwiaciarni wyjdzie ok 20 kilku do 30 zł za gałązkę a na bukiet potrzeba ich znaczną ilość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2016 11:37
To może pokrzywy?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie