7 błędów, które popełniają wszystkie panny młode

Wybór sukienki, fryzury, troska o gości... Na co jeszcze musisz zwrócić szczególną uwagę?
7 błędów, które popełniają wszystkie panny młode
Fot. Thinkstock
08.08.2016

Okres przedślubny to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu kobiety. Po pierwsze czeka ją zmiana statusu związku, a po drugie stoi przed nią wyzywanie zorganizowania wspaniałej ceremonii. Co prawda ma do tego doradców oraz innych pomocników, niemniej odpowiedzialność za ceremonię ponoszą państwo młodzi oraz ich rodzice. Podczas tak dużego zamieszania nietrudno o zrobienie kilku błędów. Te zdarzają się zawsze. Niektóre z nich popełniane są przez prawie każdą pannę młodą, ale nie można zaliczyć ich do kategorii małego kalibru...

Co najczęściej przydarza się kobietom przed ślubem? Na co powinny zwrócić szczególną uwagę, aby wszyscy mogli miło wspominać ten dzień? Nie popełnij tych błędów.

Dowiedz się, czy wszyscy goście będą mieli jak dojechać na ślub i wesele

Nie każdy ma samochód lub znajomych, którzy będą mogli zabrać ze sobą. Goście czasami muszą przemierzyć wiele kilometrów, aby dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Skazywanie ich na pociąg czy autobus jest nieludzkie, tym bardziej że od przystanku muszę dotrzeć jeszcze do miejsca zawarcia związku małżeńskiego. Bywa, że spora odległość dzieli także kościół czy urząd od restauracji. Jeżeli gości jest sporo, warto pomyśleć o zorganizowaniu dla nich autokaru.

Zobacz także: Miesiąc miodowy: 6 idealnych miejsc na podróż poślubną

błędy ślubne

Fot. Thinkstock

Zastanów się, jaki typ przyjęcia chcesz zorganizować

Przeglądanie Pinterestu, kupowanie magazynów ślubnych, a nawet wertowanie treści dla panien młodych w Sieci to nie jest dobry pomysł. Trzeba zacząć od podstaw. Najpierw musisz zastanowić się, jakiej imprezy pragniesz. Czy wolisz kameralny, elegancki obiad od wystawnej, całonocnej biesiady? Preferujesz przyjęcie w tradycyjnym, zamkniętym pomieszczeniu, a może w oświetlonym ogrodzie pod baldachimem? Kolejno, przemyśl, jaki typ muzyki będzie najbardziej odpowiedni, potem catering, itd.

błędy ślubne

Fot. Thinkstock

Decydujesz się na bardzo restrykcyjną dietę na chwilę przed ślubem

Ostatni moment nie jest najlepszy na wprowadzenie diety. I tak będziesz bardzo zestresowana, a odmawianie sobie jedzenia i presja, aby schudnąć, sprawi, że Twoje życie zamieni się w koszmar. Poza tym efekt może nie być zadawalający. Jeżeli chcesz schudnąć, musisz rozpocząć dietę na pół roku przed wielkim dniem. Wtedy nie narazisz organizmu na szok i osiągniesz wymarzoną sylwetkę.

Zobacz także: Ślub cywilny: Czy małżonkowie, którzy składali przysięgę przed „byle urzędasem” powinni czuć się gorsi, bo nie brali ślubu w kościele?

błędy ślubne

Fot. Thinkstock

Wybierz odpowiednie uczesanie

Jeżeli nigdy nie nosiłaś upiętych włosów, dzień ślubu nie jest dobrym momentem na zmianę. Nie kieruj się modą. Wybierz fryzurę, w jakiej jest Ci najładniej. Jeżeli jest to warkocz, wybierz warkocz. Jeżeli masz piękne, długie i gęste włosy, możesz je zostawić rozpuszczone i zdecydować się jedynie na delikatne ozdoby. Możesz też zapytać ukochanego, w jakiej fryzurze wygladasz najlepiej. Tego dnia to dla niego powinnaś być najpiękniejsza.

błędy ślubne

Fot. Thinkstock

Postępuj ostrożnie z pierścionkiem zaręczynowym

Najczęściej to z filmów znamy sytuacje, w których przyszła panna młoda pozostawia pierścionek zaręczynowy na umywalce lub gubi go w inny sposób. Niestety te motywy są z życia wzięte. Pilnuj swojego pierścionka zaręczynowego niczym oka w głowie. Najlepiej nie noś go na co dzień, tylko na szczególne okazje. Ryzyko jest tym większe, im bardziej jesteś roztrzepana.

błędy ślubne

Fot. Thinkstock

Pozwól ludziom zadecydować, gdzie i z kim chcą siedzieć

Prawie na każdym weselu spotyka się już karteczki z nazwiskami przy krzesłach. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie, bo ludzie nie rzucają się do walki o jak najlepsze miejsce, ale z drugiej chaos jest spory, bo każdy skupia się na tym, aby znaleźć swój stolik. Poza tym łączenie ludzi według znajomych czy krewnych może się nie sprawdzić. W takich relacjach bywa różnie i można niechcący posadzić przy sobie osoby, które się nie lubią. Najlepiej zaufać i pozostawić wolną rękę gościom.

błędy ślubne

Fot. Thinkstock

Dobierz suknię ślubną do typu sylwetki

Przy wyborze sukni kieruj się przede wszystkim jej dopasowaniem do sylwetki, a nie tylko modą i wyglądem. Wiele dziewczyn decyduje się na suknie w stylu księżniczki, ale bardzo drobne osoby znikną w takiej kreacji. Powinny raczej wybrać suknię lekko opinającą się na ciele. Z kolei kobiety o pulchnych ramionach muszą wybrać suknię, która odwróci od nich uwagę. Na zakupy dobrze jest zabrać ze sobą ze dwie osoby, które doradzą i przymierzyć wiele modeli. Wtedy jest szansa, że dokonasz najlepszego wyboru.

Zobacz także: Po czym poznać, że do waszej sypialni na poważnie wkradła się nuda?

 

Źródło: www.brides.com

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4.33 / 5
hahahah (Ocena: 5) 08.08.2016 11:18
wg tego artykułu moje wesele to praktycznie jedna wielka klapa :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2016 10:43
Sorry, ohyda
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2016 10:42
blad nr 1 - fryzura. Zadna mloda nie wyglada dobrze w koku. Te koki to jakies przeklenstwo! Na codzien rozpuszczone wslosy nosza, a na slub kok. Im bardziej sterczacy i na gabce tym lepiej. Ochyda.
zobacz odpowiedzi (5)
Jolieorc (Ocena: 1) 08.08.2016 07:14
beznadziejne rady, taki artykul pisane na siłę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie