30 rzeczy, które drażnią gości weselnych

Wszystkich. Bez wyjątku.
30 rzeczy, które drażnią gości weselnych
https://pl.pinterest.com/pin/466333736398549522/
27.07.2016

Jeśli lubisz głośną muzykę, darmowe jedzenie i alkohol, towarzystwo wielu nieznanych osób i taniec do bladego świtu, pewnie doskonale czujesz się na każdym weselu. Niestety, nawet tak mało wymagającego gościa nie łatwo w pełni zadowolić. Para młoda musi zwrócić uwagę na mnóstwo detali, które mogą skutecznie popsuć dobrą atmosferę. Nic więc dziwnego, że przygotowania do ślubu rozpoczynają się przynajmniej rok wcześniej. 

Niestety, nawet tak długi czas nie gwarantuje, że obędzie się bez wpadki. Goście, zwłaszcza ci, którzy zaliczają w sezonie przynajmniej kilka podobnych imprez, mają już pewne przyzwyczajenia i oczekiwania. Jeśli im nie spełnisz – w prywatnych rozmowach nie dadzą Twojemu weselu najwyższych not. Zanim jednak wpadniesz w panikę, mamy jedną pocieszającą informację. Wpadki zdarzają się także samym gościom.

Oto lista rzeczy, które denerwują wszystkich bez wyjątku i skutecznie utrudniają dobrą zabawę. Przydarzyło Wam się coś podobnego?

Zobacz również: Panna młoda kazała świadkowej zafarbować włosy. Bo naturalne nie pasują do dekoracji!

goście weselni

https://pl.pinterest.com/pin/466333736398549522/

1. Wesele, na którym nie jest serwowany alkohol. Dorośli i odpowiedzialni ludzie powinni mieć jednak wybór, a gospodarze nie mogą narzucać swoich racji w tym temacie.

2. Przyjęcie weselne w ogrodowym namiocie. To coraz popularniejszy w Polsce trend, ale zupełnie niedostosowany do naszego klimatu. Trudno przewidzieć, czy w letni dzień będzie 30 czy 15 stopni.

3. Zmuszanie panien do brania udziału w zabawie polegającej na łapaniu welonu czy bukietu kwiatów. Nie każda z nas ma ochotę podkreślać w ten sposób swoją samotność.

4. Kiedy ceremonia ślubna rozpoczyna się o innej godzinie, niż ta podana na zaproszeniu. To dość krępujące doświadczenie, kiedy pojawiamy się jako ostatni.

5. Nieznośnie długie przemowy i toasty, zazwyczaj w wykonaniu ojców panny i pana młodego. Wystarczy kilka słów, ale niektórzy nie znają umiaru i zanudzają gości niekończącymi się opowieściami.

goście weselni

https://pl.pinterest.com/pin/AfBkXvtHEsMHmT7h4ltUiEod7WC6HcYoloQNdYNM6hptfN1_vkzrpig/

6. Upominki dla gości, na których umieszczono zdjęcia nowożeńców. Wdzięczność za przybycie można okazać w zdecydowanie mniej obciachowy sposób.

7. Bardzo ubogie menu, które składa się wyłącznie z zimnych dań i przystawek, zamiast obiadu z prawdziwego zdarzenia. Naprawdę trudno się tym najeść.

8. Kiedy na zaproszeniu pojawia się tylko Twoje nazwisko bez możliwości przyprowadzenia osoby towarzyszącej. Zwłaszcza, jeśli pozostajesz w związku od kilku lat i para młoda zdążyła poznać Twojego wybranka.

9. Panna młoda zmieniająca swoje kreacje kilka razy w trakcie dnia. Łatwo zrozumieć, że w czasie zabawy wygodniej pląsać po parkiecie w zwykłej sukience, zamiast sukni ślubnej, ale jedna w zupełności wystarczy.

10. Goście zajmujący miejsca w świątyni lub urzędzie, które tradycyjnie przeznaczone są dla najbliższej rodziny. Wtedy okazuje się, że rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo młodych muszą usadowić się gdzieś z tyłu.

Zobacz również: Goście odmówili przyjścia na wegańskie wesele! Kto w tym sporze ma rację?

goście weselni

https://pl.pinterest.com/pin/368380444504223501/

11. Wesele, na którym z założenia nie ma miejsca na zabawę taneczną lub takie, na którym gra zespół i udostępniono spory parkiet, ale nikt nie chce się bawić.

12. Goście płci żeńskiej, którzy nie uszanowali niepisanej tradycji. Jeśli ktoś poza panną młodą pojawia się w białej sukience, to znaczy, że albo prowokuje, albo po prostu nie ma rozumu.

13. Zbyt mała liczba miejsc siedzących przy stole. Goście walczący o krzesła to jednak przykry widok.

14. Ogromny upał i zaduch w sali weselnej. Ktoś nie przewidział, że latem może być gorąco i przydałaby się klimatyzacja. Nie ma to jak zabawa w klejącej się od potu kreacji.

15. Wesela tematyczne, które cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Dziki Zachód, dżungla, stroje historyczne – to nikomu, poza zafascynowaną tematem parą młodą, raczej się nie spodoba.

goście weselni

https://pl.pinterest.com/pin/414401603195829947/

16. Bar, który serwuje odpłatnie drinki nieujęte w menu weselnym. Nie powinien działać w czasie uroczystości, albo rachunek zostanie uregulowany przez organizatorów.

17. Kiedy zespół lub DJ czują się bardziej jako spikerzy radiowi, niż osoby odpowiedzialne za muzykę. Zbyt dużo słów pomiędzy piosenkami skutecznie utrudnia dobrą zabawę.

18. Muzyka dostosowana wyłącznie do wąskiej grupy odbiorców. Coraz częściej słyszy się o weselach jazzowych, a w mniejszych miejscowościach króluje disco polo. Repertuar musi być różnorodny.

19. Kiedy zupełnie obcy ludzie przysiadają się do Ciebie i koniecznie chcą się zaprzyjaźnić. Co z tego, skoro nawet po przedstawieniu się i wytłumaczeniu więzów rodzinnych, nadal nie wiesz, z kim masz do czynienia.

20. Przemowy i toasty wygłaszane po pijaku. Zawsze źle się kończą.

goście weselni

Fot. Thinkstock

21. Mama panny młodej, która za bardzo wczuwa się w rolę i zapomina, że to nie ona wzięła przed chwilą ślub.

22. Spędzanie wieczoru pod ciągłym obstrzałem aparatów fotograficznych i kamerzysty. Upamiętnianie uroczystości w ten sposób to nic złego, ale pod warunkiem, że operatorzy tych urządzeń nie za bardzo ingerują w naszą intymność.

23. Szukanie przypadkowych osób, które przetransportują nas z miejsca ślubu do sali weselnej. Oszczędzanie na busie dla gości nigdy nie popłaca.

24. Brudna toaleta, która daje wyraźnie do zrozumienia, że reszta gości nie odnajduje się jeszcze we współczesności i wciąż przyzwyczajona jest do załatwiania się pod krzaczkiem. Lepiąca się podłoga, rolka papieru wrzucona do sedesu, brak ręczników papierowych...

25. Organizacja wesela w dzień powszedni. Rzadkie, ale obecne w Polsce zjawisko. Nie ma to jak przymusowy urlop. Zwłaszcza wtedy, kiedy zwyczajnie nie możesz sobie na niego pozwolić.

goście weselni

Fot. Thinkstock

26. Błędy w danych osobowych wypisanych na wizytówkach, które wyznaczają miejsce przy stole.

27. Kiedy para młoda przez cały wieczór nie pofatygowała się, by podejść do Ciebie i zamienić przynajmniej kilka słów.

28. Brak swobodnego dostępu do alkoholu. W Polsce oczekuje się jednak, że jeśli serwujemy wódkę, to do oporu. Proszenie się o kolejną butelkę może być upokarzające.

29. Brak pożegnania i podziękowań ze strony pary młodej, kiedy opuszczasz zabawę.

30. Wesele, na które zaproszono przede wszystkim znajomych i rodzinę w wieku rodziców państwa młodych. Atmosfera może mieć wtedy więcej wspólnego ze stypą, niż ślubem.

Co jeszcze dorzucice do listy?

Zobacz również: 4 POMYSŁY NA NIEZAPOMNIANY WIECZÓR PANIEŃSKI

 

Komentarze (8)

Ocena: 4.63 / 5
Ola la (Ocena: 5) 31.07.2016 01:15
A ja uważam że chyba się zapomnieliście. Wesele to uroczysty dzień państwa młodych i oni powinni przede wszystkim patrzeć pod kątem swoich wspomnień, a nie wspomnień ciotki która w swoim życiu zaliczyła ze sto wesel :/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.07.2016 10:06
Z tym busem to przesada. Jak ktoś nie umie sobie zorganizować transportu to niech siedzi w domu!
odpowiedz
imprezowiczka (Ocena: 2) 28.07.2016 01:15
Największym nietaktem ze strony państwa młodych jest niepożegnanie któregoś z wychodzących z imprezy gości, albo "olewanie" podczas imprezy nie rozmawiając ani razu. Resztę da się ścierpieć :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2016 17:41
Dodałabym wrzeszczące, biegające i przeszkadzające dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2016 11:15
głupie zabawy na oczepinach z podtekstem erotycznym, typu kulanie jajka pod nogawką, nikt mnie nie zmusi żeby w tym uczestniczyć. Żenada, wstyd itd, itp, etc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo