Jak zrobić idealne zaręczynowe zdjęcie?

Dzięki tym wskazówkom zrobisz piękną pamiątkę, którą będziesz mogła wkleić na Facebooka czy Instagrama.
Jak zrobić idealne zaręczynowe zdjęcie?
https://pl.pinterest.com/pin/269230883953746319/
29.07.2016

Zaręczyny to przełomowy moment w życiu każdej kobiety – wzruszający i radosny. Jest jak najpiękniejszy komplement, bo czy można docenić partnerkę w lepszy sposób niż poprzez wyznanie jej miłości i pragnienia, aby została żoną? Większość narzeczonych przyznaje, że nie. Coraz więcej zakochanych pragnie także uwiecznić ten moment. Nie chodzi tylko o zachowanie pamiątki, ale podzielenie się szczęściem ze światem. Fotografie obrazujące zaręczyny wędrują potem na Facebookowe oraz Instagramowe tablice. Liczba lajków i gratulacji pod nimi sprawia, że radość jest jeszcze większa.

Zrobienie pięknego zdjęcia, którym można się potem pochwalić, wbrew pozorom nie jest łatwym wyczynem. Oprócz tego, że narzeczeni powinni na nim dobrze wyglądać, trzeba uchwycić emocje. To one będą na zdjęciu najważniejsze.

Zobacz także: Wianek z kwiatów zamiast welonu. Tak czy nie?

zdjęcie zaręczynowe

Fot. Thinkstock

Przygotuj swoje dłonie

Z pewnością uwaga skupi się na Twoim pierścionku, a także na dłoni. Zaniedbane, krzywo przycięte paznokcie albo paznokcie z odrostami i niewyciętymi po bokach skórkami mogą wywołać falę niepochlebnych komentarzy. Nieważne, jak piękny będzie pierścionek. Do zaręczynowego zdjęcia nie wystarczy przypudrować nosa, musisz zająć się także dłońmi. Zadbaj o paznokcie i odpowiednie nawilżenie skóry.

zdjęcie zaręczynowe

Fot. Thinkstock

Ułóż je w odpowiedniej pozycji

Bardzo ważne jest także ułożenie dłoni. Trzeba przede wszystkim wyeksponować pierścionek i blask kamienia. Aby to zrobić, lekko przechyl dłoń palcami ku dołowi. Kąt widzenia aparatu powinien obejmować obraz z góry. To opcja dla kobiet, którym zależy bardziej na podkreśleniu pierścionka zaręczynowego niż emocji.

Zobacz także: LIST: „Byłam na tanim weselu w remizie. Para młoda powinna się wstydzić!”

zdjęcie zaręczynowe

Fot. Thinkstock

Wybierz odpowiedni filtr

Niestety na Instagramie nie ma filtru o nazwie `Diamentowe wzmocnienie`. Żeby wybrać najlepszy, trzeba pomyśleć, który najbardziej podkreśli blask kamyka. Stonowane, żółte filtry, takie jak Rise, Hefe czy Earlybird rozjaśnią pierścionek i sprawią, że efekt będzie bardziej spektakularny. Poeksperymentuj z nimi i wybierz opcję, która najbardziej będzie Ci odpowiadać.

zdjęcie zaręczynowe

Fot. Thinkstock

Nie dodawaj emotikon

Dzięki podkreśleniu emocji zdjęcie będzie bardziej autentyczne. Nie chodzi jednak o to, aby doklejać w rogach zdjęć emotikony. Ten trend jest coraz bardziej widoczny w mediach społecznościowych, ale zdobywa wiele krytycznych głosów. Poza tym kojarzy się bardziej z nastolatkami. Emotikony są zbędne i tylko oszpecą piękne zdjęcie. Poza tym za kilkanaście lat może to wyglądać po prostu żenująco. Trendy zmieniają się szybciej, niż my za nimi podążamy.

 

zdjęcie zaręczynowe

Fot. Thinkstock

Uchwyć ruch

Zdaniem specjalistów najlepsze, zaręczynowe portrety powstają, kiedy aparat uchwyca ruch. Ludzie przeważnie mają obawy przed wykonywaniem ruchów i ukazywaniem emocji przed obiektywem, ponieważ boją się ośmieszenia. Na pewno jednak wiesz, że zdjęcia z zaskoczenia są najlepsze. Zróbcie zdjęcie, kiedy Twój entuzjazm będzie w apogeum.

zdjęcie zaręczynowe

Fot. Thinkstock

Ustaw prawidłowo aparat

Najlepsze ustawienie dla aparatu, jeżeli chcemy zrobić autoportret, jest na wprost twarzy i z góry. Jeżeli Ty wcielasz się w rolę fotografa, ustaw aparat, ewentualnie telefon, na osi poziomej twarzy albo pod kątem trochę powyżej głowy. Potem wystarczy się już tylko promiennie uśmiechnąć.

Zobacz także: Dlaczego kobiety zrywają? Poznaj najczęstsze powody!

Źródło: www.brides.com

 

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 02.08.2016 10:10
W mojej opinii zaręczyny to wyjątkowa, intymna chwila dwojga kochających siebie ludzie, a nie ustawka i pokazówa... Jednym słowem żal...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.07.2016 16:52
A może by tak wkleić pamiątkę do albumu a nie na Facebooka, co?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.07.2016 15:49
żal, wszystko na pokaz
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo