Jak przekonać faceta do ślubu? (Za miesiąc możesz mieć pierścionek zaręczynowy na palcu. Wystarczy, że...)

Nasze znajome sprawdziły te sposoby. Działają!
Jak przekonać faceta do ślubu? (Za miesiąc możesz mieć pierścionek zaręczynowy na palcu. Wystarczy, że...)
Fot. Thinkstock
11.07.2016

Większość społeczeństwa nie gorszy już mieszkanie młodych ludzi na kocią łapę. Studenckie pary często decydują się na wspólne wynajęcie pokoju na okres nauki. I nie tylko one. Niektóre z tych związków kończą się ślubem, ale wiele rozpada się. Mężczyźni coraz rzadziej są zainteresowani zawarciem związku małżeńskiego. Bez niego też mają przy sobie kobietę, a mogą uniknąć odpowiedzialności za drugą osobę. Żyją sobie beztrosko i wygodnie. W każdej chwili mogą się wycofać z relacji. W przypadku poślubienia kobiety jest o wiele trudniej. Poza tym mężczyźni obawiają się, że po ślubie wszystko się zmieni i zostaną zdominowani przez żonę. Ta ostatnia kojarzy im się już tylko z papilotami, poplamionym podkoszulkiem i nadwagą. Z przerażeniem myślą również o życiu seksualnym. Zdaniem wielu mężczyzn, na pewno na tym ucierpi.

A jak widzą to kobiety? Kobiety częściej pragną stabilizacji, więc układ na kocią łapę po jakimś czasie przestaje im odpowiadać. Niektóre marzą o dzieciach. Lata mijają, a facet się nie oświadcza. Zaniepokojone dziewczyny myślą, jak rozwiązać tę sytuację. Zdarza się, że postanawiają się oświadczyć same, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł.

Jest jednak kilka bardziej subtelnych sposobów na to, aby przekonać faceta do małżeństwa.

Zobacz także: Tanie wesele. Tak czy nie?

jak nakłonić go do ślubu

Fot. Thinkstock

Pokaż mu, że w każdej chwili może Cię stracić, bo masz duże powodzenie

Przede wszystkim musisz pokazać mu, że nadal jesteś pożądana przez innych mężczyzn, a związek z nim wcale nie jest taki pewny. Wychodź często ze znajomymi i znajdź nowe hobby (najlepiej typowo męskie). Niech facet poczuje zagrożenie i dreszczyk strachu, że Cię straci. Jeżeli naprawdę mu na Tobie zależy, będzie robił wszystko, żeby Cię przy sobie zatrzymać.

jak nakłonić go do ślubu

Fot. Thinkstock

Zabieraj go od czasu do czasu do znajomych, którzy wzięli ślub i są przykładem fajnego małżeństwa

Mężczyźni mają różne wyobrażenia na temat małżeństwa. Brak zdecydowania faceta w tej kwestii może zależeć od osobistych, negatywnych doświadczeń albo opowieści nieszczęśliwych w małżeństwie kolegów. Musisz mu pokazać, że małżeństwo może być fajne. Jeżeli masz znajomych po ślubie, którzy są wyluzowaną i szczęśliwą parą, zabieraj do nich faceta i spędzajcie czas razem, od czasu do czasu. Gdy ukochany zobaczy inny model małżeństwa, jest duże prawdopodobieństwo, że zmieni zdanie.

Zobacz także: Bezczelna panna młoda poprosiła druhny o... sfinansowanie sukni ślubnej!

 

jak nakłonić go do ślubu

Fot. Thinkstock

Wspominaj o wadach życia na kocią łapę

Zwróć jednak uwagę, aby te argumenty były rozsądne i wyważone. Najlepiej gdyby dotyczyły kwestii prawno-finansowych. Jednym z przykładów może być kredyt na mieszkanie. Dla banku teoretycznie nie ma znaczenia, czy udziela pożyczki parze, która jest po ślubie, czy żyje bez ślubu. W praktyce wygląda to inaczej. Małżeństwa są postrzegane jako bardziej wiarygodni i stabilniejsi kredytobiorcy. Klienci otrzymują od banku ocenę na podstawie informacji dotyczących dochodów, ale także wieku, wykształcenia oraz stanu cywilnego. Noty w przypadku par żyjących w wolnych związkach są mniejsze. Warto wysunąć partnerowi kilka tego typu argumentów w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujecie.

jak nakłonić go do ślubu

Fot. Thinkstock

Zaangażuj zaufanych znajomych

Jeżeli masz fajnych, zaufanych męskich znajomych, poproś ich o pomoc. Niech porozmawiają z Twoim ukochanym w żartobliwy i luźny sposób na temat Waszego ślubu. Nie chodzi o przekonywanie go do zawarcia związku małżeńskiego, bo to nie jest dobry pomysł, ale o wyciągnięcie prawdziwych informacji, co jest powodem jego ociągania. W ten sposób będziesz wiedziała, jak dalej poradzić sobie z problemem. To już połowa sukcesu. Mężczyźni czasami ukrywają przed kobietami prawdziwe powody.

jak nakłonić go do ślubu

Fot. Thinkstock

 

Dbaj o siebie

Facet musi widzieć, że ma przy sobie wspaniałą kobietę – zadbaną i elegancką. Chodź do kosmetyczki, do fryzjera, a jeżeli możesz zaszaleć z nową garderobą – nie wahaj się. Wspominaj też koniecznie, że w ogóle nie rozumiesz, jak kobiety mogą się tak zaniedbywać po ślubie. Pokaż mu, że nie staniesz się jedną z kur domowych, które przez pół dnia chodzą po mieszkaniu w papilotach i dresie, a na nogach mają dziurawe kapcie.

 

jak nakłonić go do ślubu

Fot. Thinkstock

Bądź partnerką

Czasami faceci obawiają się, że po ślubie ukochana ich zdominuje albo zamieni się w kobietę-bluszcz. Pokazuj swojemu mężczyźnie na każdym kroku, że jesteś partnerką. Unikaj typowych kobiecych zachowań, których faceci nie znoszą, czyli ulegania emocjom i narzekania. Wychodź naprzeciw problemom zamiast obarczać nimi faceta. Podczas rozmów z nim na ważne tematy, wysuwaj rozsądne argumenty. Niech facet wie, że nie staniesz się żoną z horroru, a strata Ciebie będzie zbyt bolesna.

Zobacz także: Ślub w ratuszu, czyli krótkie sukienki i ekstrawaganckie dodatki! LOVE IS IN THE AIR

 

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 3.29 / 5
gość (Ocena: 3) 11.07.2016 15:22
Czy kobietom naprawdę aż tak zależy na pierścionku i ślubie? Jetem z moim partnerem od prawie 10 lat i zdecydowaliśmy się nie brać ślubu z powodów finansowych. Za cenę wesela możemy sobie śmiało pojechać w rewelacyjna wycieczkę dookoła świata. I niech nikt nei mówi, że wesele sie zwraca, bo to zalezy jak bogatych krewnych się ma. Sprawy formalne mamy załatwione u notariusza, więc dziedziczymy jak małżeństwo. A kasę mamy dla siebie.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 11.07.2016 14:27
Pisanie takich "artykułów" jest uwłaczające tylko nie wiem czy bardziej czytelnikom za serwowanie takich bzdur czy autorom tego "dzieła". Ze niby mam stosować jakieś sztuczki żeby dostać pierścionek? A facet to pies ze jakieś sztuczki trzeba stosować?? Darujcie sobie takie pisanie..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.07.2016 13:23
Co? wtf? To facet ma się starać żeby kobieta powiedziała "tak" a nie kobieta żeby facet w ogóle zechciał się oświadczyć. Widać, niektóre kobity jeszcze nie wstały z kolan.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.07.2016 09:36
jak się facet nie chce oświadczyć, to się nie oświadczy, nawet jak kobieta stanie na głowie więc te rady są o kant tyłka rozbić
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 11.07.2016 07:07
U mnie tylko ostatni pomysł może zadziałać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie