Kogo nie zapraszać na wesele jako osobę towarzyszącą?

Na weselu możesz najeść się wstydu przez partnera. Jak tego uniknąć?
Kogo nie zapraszać na wesele jako osobę towarzyszącą?
Fot. Thinkstock
03.07.2016

W Polsce utarł się zwyczaj, że na przyjęcie ślubne każdy gość przychodzi z osobą towarzyszącą. Dziewczyny bez pary często stają się w weselnym gronie wyrzutkami i obiektami plotek `życzliwych` krewnych. Z tego powodu u niezamężnych kobiet, które nie mają także życiowych partnerów, pojawia się dylemat. Przyjść sama czy z kolegą? Zdarza się, że dobrych, samotnych znajomych, z którymi można bez wstydu pokazać się na weselu, jest niewielu. Wtedy trzeba dokonać najkorzystniejszego wyboru. Pozostaje tylko pytanie, czym się kierować?

Tylko dla niektórych wesele to doskonała okazja do zaproszenia wymarzonego faceta i spędzenia z nim czasu w romantycznym klimacie. Samotne kobiety często odbierają ją jako przykry i kłopotliwy obowiązek. Niezależnie od sytuacji, w której się znajdujesz, musisz pamiętać o kilku wskazówkach, zanim przyprowadzisz wybranka na wesele. To pomoże uniknąć Ci potem niezręcznych sytuacji oraz niemiłej atmosfery. Partner weselny jest jak wizytówka kobiety.

Zobacz także: Bezczelna panna młoda poprosiła druhny o... sfinansowanie sukni ślubnej!

osoba towarzysząca na wesele

Fot. Thinkstock

Nie zapraszaj faceta, którego prawie nie znasz

Zaproszenie faceta, którego tak naprawdę nie znasz, to sporo ryzyko. Po pierwsze, nie wiesz, czy będziesz się z nim dobrze bawiła. Rozmowa może się nie kleić, a kroki podczas wspólnego tańca mogą Wam się plątać. Po drugie, nie jesteś pewna, czego się po nim spodziewać. Na przykład ustaliliście, że partner Cię odwiezie po weselu do domu, a tu nagle widzisz, że on zaczyna pić alkohol. Mężczyźni potrafią być pod tym względem nieprzewidywalni. Jest mniejsze ryzyko podobnego zaskoczenia przez dobrego znajomego. Na pewno będzie też dbał o Twój komfort i dobre wrażenie wśród innych gości.

osoba towarzysząca na wesele

Fot. Thinkstock

Upewnij się, że to nie jest osoba, która lubi się upijać

Chyba nie ma gorszego wstydu niż przyprowadzenie mężczyzny, który się upije, zrobi raban, a być może zacznie też wymiotować pod ogrodzeniem. To pewne, że takie zachowanie nie umyka uwadze innych ludzi, którzy od razu próbują się dowiedzieć, kim jest imprezowicz i kto go tu przyprowadził. Możesz być pewna, że to wspomnienie zbyt szybko nie zniknie z ich pamięci. Jak tylko zobaczysz, że partner zbyt często zagląda do kieliszka, masz prawo go upomnieć.

Zobacz także: 7 bezsensownych rad na temat małżeństwa, które słyszą wszyscy narzeczeni

 

osoba towarzysząca na wesele

Fot. Thinkstock

Ustalcie, czy będziecie dużo tańczyć i brać udział w oczepinach

Nie każdy lubi weselny klimat, a zwłaszcza przyśpiewki i oczepiny. Aby uniknąć nieporozumień, od razu ustalcie, czy będziecie dużo tańczyć i czy weźmiecie udział w oczepinach. Jeżeli oboje nie czujecie pociągu do takiej zabawy, pomyśl, co zrobić, aby Twój partner dobrze się bawił i nie siedział znudzony przy stole. Jeżeli jest pomiędzy Wami chemia, problem jest mniejszy – można wyjść na zewnątrz i porozmawiać, patrząc na gwiazdy. W innym przypadku dobrze będzie przyłączyć się do towarzystwa Twoich krewnych i znajomych w zbliżonym wieku, którzy podzielają podobne poglądy na temat wesel. Pomyśl o tym wcześniej, bo Twoim obowiązkiem jest zadbać o komfort towarzysza.

osoba towarzysząca na wesele

Fot. Thinkstock

Nie obciążaj go kosztami

Mężczyzna wyświadcza Ci przysługę już samym towarzystwem. O pieniądze do koperty, kwiaty czy nocleg w hotelu musisz zadbać Ty. Być może on zaproponuje pokrycie części kosztów z uprzejmości, ale to nie jest jego obowiązek i lepiej podziękować. Tym bardziej, że nie zagwarantujesz mu udanej zabawy.

osoba towarzysząca na wesele

Fot. Thinkstock

Upewnij się, że on ma garnitur

Nie każdy bywa często w towarzystwie i jest mistrzem savoir-vivre. Mężczyzna może nie mieć garnituru. Chociaż to mało prawdopodobne, lepiej się upewnić. Są różne wesela – mniej i bardziej wystawne, ale dobry ton nakazuje facetowi włożenie tego dnia garnituru z szacunku dla młodej pary. Dla niektórych gości mniej formalny ubiór jest oznaką braku wychowania czy wręcz lekceważenia dobrych obyczajów. Jeżeli on nie ma garnituru, dobrze będzie zaproponować mu wypożyczenie na Twój koszt.

osoba towarzysząca na wesele

Fot. Thinkstock

Uprzedź go, jeżeli na weselu będzie Twoja rodzina, która chce go poznać

Nawet jeżeli Twój partner jest ostatnią osobą, o której pomyślałabyś w kontekście relacji damsko-męskich, wypada go przedstawić najbliższej rodzinie. W ten sposób on nie będzie czuł się jak osoba, która trafiła na przyjęcie przypadkiem. To także przejaw szacunku wobec najbliższych.

Zobacz także: 14 zdań, które zrujnują każdą randkę!

 

Źródło: cosmopolitan.com

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 2.6 / 5
JaJas (Ocena: 1) 04.07.2016 00:20
"Twój komentarz został dodany. Pojawi się na naszej stronie do 15 minut" W jakim to języku?
zobacz odpowiedzi (2)
JaJas (Ocena: 1) 04.07.2016 00:13
"możesz najeść się wstydu przez partnera. Jak tego uniknąć?" Odpowiadam: Nigdy (i nigdzie) nie idź z partnerem przez którego możesz najeść się wstydu!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.07.2016 23:16
cudowne rady..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie