12 przykazań każdej panny młodej

Niedługo bierzesz ślub? Dzięki tym wskazówkom wielki dzień na pewno będzie udany.
12 przykazań każdej panny młodej
Fot. Thinkstock
28.05.2016

Okres przedślubny wiąże się z ogromnym stresem. Chociaż wszystko jest w rękach specjalistów oraz zaufanych osób, tak naprawdę największa odpowiedzialność spoczywa na młodej parze. To ich dzień. Oboje muszą zadbać nie tylko o formalności związane z ceremonią oraz weselem, ale także o swój własny wygląd.

Panna młoda bardzo często jest tak zestresowana licznymi sprawami, o które trzeba zadbać, więc nie ma już siły i zapału do próbnych fryzur czy makijaży, a nawet czasu na odpoczynek. Na dwa tygodnie przed wielkim dniem telefon potrafi dzwonić nawet co godzinę, a do drzwi mieszkania ciągle dobija się jakaś osoba. Panika w takich warunkach jest czymś normalnym.

Wystarczy jednak dobra organizacja, aby zapobiec chaosowi. Oto 12 przykazań, które pomogą każdej pannie młodej przeżyć kilka ostatnich tygodni przed ślubem na tyle spokojnie, na ile się da, a w dzień ślubu cieszyć się ze wspaniałych efektów.

Zobacz także: Jakie dania nie sprawdzą się na weselnym stole? 6 kulinarnych katastrof!

przygotowania do ślubu

Fot. Thinkstock

Unikaj sztuczności

Przed ślubem przychodzą do głowy rożne dziwne pomysły. To normalne, że chcesz wyglądać najlepiej jak się da, ale tipsy czy doczepiane, sztuczne włosy mogą okazać się pomyłką. 

Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili

Działanie pod wpływem chwili to teraz najgorsze co możesz zrobić. Przed każdą poważną decyzją zastanów się, żeby potem nie żałować. Chodzi zwłaszcza o wybór fryzury, makijażu oraz dodatków.

przygotowania do ślubu

Fot. Thinkstock

Nie testuj nowych kosmetyków

Nie daj się skusić na nowości kosmetyczne. Każdy reaguje inaczej na dany produkt, a nagła wysypka czy zaczerwienie skóry mogą popsuć wielki dzień. Nie eksperymentuj także z kolorem na włosach. Jeżeli chcesz je pofarbować, zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby ewentualnie można było poprawić nieudaną koloryzację.

Zadbaj o brwi i paznokcie

Nawet najpiękniejszy makijaż nie będzie wyglądał dobrze przy źle wyregulowanych brwiach. Nie rób z nimi nic sama, ale oddaj się w ręce sprawdzonej kosmetyczki. Dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego paznokcie także muszą być idealne.

przygotowania do ślubu

Fot. Thinkstock

Zajmij się wyglądem placów oraz ramion

Większość kobiet wybiera suknie z odsłoniętymi ramionami czy plecami. Mało która pamięta jednak, że trzeba zadbać o skórę tych części ciała. Wypryski mogą zepsuć ostateczny efekt.

Przetestuj różne fryzury ślubne

Wybierając fryzurę ślubną, musisz wziąć pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale także rodzaj włosów. Czasami mają one tendencję do puszenia się, czasami nie są zbyt podatne na układanie – jest wiele aspektów, które trzeba przemyśleć. Najlepiej przetestuj kilka fryzur i poradź się sprawdzonej fryzjerki.

przygotowania do ślubu

Fot. Thinkstock

Kładź się spać o 22.00

Piękna skóra to wypoczęta skóra. Wiadomo, że najlepiej regeneruje się ona podczas snu. Na dwa tygodnie przed ślubem wprowadź nawyk kładzenia się spać o 22:00. W ten sposób Twój organizm zdąży się przestawić.

Pij dużo wody

Nawilżenie skóry to także jedna z podstawowych kwestii pielęgnacyjnych. Zamiast zajmować się poszukiwaniem nowości kosmetycznych, zadbaj o dostarczenie swojemu organizmowi 2 l płynów dziennie.

Zobacz także: 10 rzeczy, których najbardziej żałujemy już po weselu

 

przygotowania do ślubu

Fot. Thinkstock

Zrelaksuj się

Jeden wieczór w tygodniu poświęć na odpoczynek od wesela i spraw z nim związanych. Włącz ulubiony serial, poczytaj fajną książkę, idź na masaż, do kina czy na spacer. Ważne, aby choć na kilka godzin zapomnieć o obowiązkach. Dzięki temu następnego dnia podejdziesz do nich z większym zapałem.

Mianuj zaufaną osobę na głównego organizatora

Wybierz osobę, która zajmie się koordynowaniem wesela, to znaczy dopilnuje, czy dekoracje w kościele zostały zrobione na czas, czy dojechała dostawa alkoholu i tym podobne sprawy. Dzięki temu będziesz spokojniejsza.

Zobacz także: Ślub w ratuszu, czyli krótkie sukienki i ekstrawaganckie dodatki! LOVE IS IN THE AIR

 

przygotowania do ślubu

Fot. Thinkstock

Na dwa dni przed weselem bądź niedostępna dla świata

Będziesz potrzebować spokoju i wyciszenia. Pamiętaj, że nerwy to Twój najgorszy wróg. Najlepiej będzie, jeśli na dwa dni przed ceremonią przekażesz swój telefon, laptopa czy tablet komuś bliskiemu, informując o tym wszystkich, którzy powinni wiedzieć. W razie nagłego przypadku, niech kontaktują się z osobą, która przez cały czas będzie przebywała w pobliżu Ciebie i znała plan działania podczas tych ostatnich dni, czyli godzinę wizyty u kosmetyczki i tym podobne. Urządzenia elektroniczne nie sprzyjają wyciszeniu.

Oczyść organizm

Jeżeli w dniu ślubu chcesz zachwycać piękną skórą, koniecznie oczyść organizm. Najlepiej już na miesiąc przed zrezygnuj z kawy oraz innych używek. Jedz dużo owoców i warzyw. Pij także soki oczyszczające. Raz w tygodniu możesz zrobić jednodniową głodówkę, ale nic na siłę.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie