Czego nigdy nie dawać młodej parze w prezencie ślubnym?

Oto lista zakazanych prezentów ślubnych.
Czego nigdy nie dawać młodej parze w prezencie ślubnym?
Fot. Thinkstock
23.04.2016

Ślub to nie tylko okazja do cieszenia się szczęściem młodej pary, ale również obdarowania jej prezentami. Najczęściej są to pieniądze, ale na zaproszeniach często dodawane są wytyczne odnośnie prezentów. Niektórzy decydują się również na robienie specjalnej listy życzeń. Jednak nie wszyscy mają tyle odwagi. 

Wiele młodych małżeństw przeżywa rozczarowanie, zaglądając do kopert oraz paczek. Kreatywność oraz pomysłowość ofiarodawców czasami nie mają granic, jednak w tym przypadku lepiej zachować powściągliwość i zastosować się do starej zasady, czyli dać pieniądze. 

Są jednak osoby, które chciałyby podarować symboliczną pamiątkę albo tacy, których nie stać na wydatek w wysokości kilkuset złotych. Jeżeli zaliczasz się do tego grona, właśnie Tobie dedykujemy ten artykuł. Prezentujemy listę rzeczy, które nigdy nie powinny znaleźć się wśród prezentów dla młodej pary.

Zobacz także: Dostała bardzo skromny pierścionek zaręczynowy. Teraz musi się z tego tłumaczyć!

prezenty ślubne

Fot. Thinkstock

Rzeczy dla dziecka

Lepiej nie wyprzedzać faktów i nie ponaglać ani nie decydować za nowożeńców w tak delikatnej kwestii. Być może planują potomstwo dopiero za kilka lat albo w ogóle nie chcą mieć dzieci. Niektórzy mogą potraktować podobny prezent jak impertynencję i nacisk, zwłaszcza gdy dostaną go od najbliższej rodziny.

prezenty ślubne

Fot. Thinkstock

Rzeczy użytku codziennego (sprzęt AGD, komplety naczyń i sztućców) 

Być może kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu w dobrym tonie leżało robienie prezentów w postaci sprzętu AGD, kompletów sztućców i zastawy stołowej. Niestety na rynku jest dostępnych wiele bubli, więc lepiej pozostawić wybór młodej parze. No chyba, że to jakiś wyjątkowy, ręcznie malowany komplet modnej artystki. Wtedy można pokusić się o ryzyko.

Zanim podejmiesz jakąś decyzję, dokładnie ją przemyśl. Jeżeli nie masz pewności, czy prezent spodoba się młodej parze, lepiej odrzuć pomysł. Pieniądze zawsze będą trafione, bo świeżo upieczeni małżonkowie wydadzą je na to, co im się spodoba. 

Zobacz także: Dlaczego warto wziąć ślub w młodym wieku?

 

prezenty ślubne

Fot. Thinkstock

Gadżety erotyczne

To prezent dobry co najwyżej na wieczór panieński czy kawalerski. Życie intymne jest sprawą młodej pary i zwyczajnie możesz nie trafić w ich upodobania. Poza tym nigdy nie wiadomo, w czyim towarzystwie będą je rozpakowywać. Chyba nie chciałabyś narobić im wstydu?

prezenty ślubne

Fot. Thinkstock

Pościel

Pościel, podobnie jak ręczniki i zastawa stołowa, jest jednym z najczęściej ofiarowywanych prezentów. Już sam ten fakt daje do myślenia. Po co komuś dziesięć rodzajów pościeli, z których każda ma inny rozmiar? Poza tym, tak jak w przypadku gadżetów erotycznych, gusta bywają różne. Tobie być może podoba się kolorowa bawełniana pościel, a oni wolą bordową satynę…

Zobacz także: 8 rzeczy, których goście nienawidzą na weselach (I wcale nas to nie dziwi)

prezenty ślubne

Fot. Thinkstock

Dzieła sztuki

To dobry wybór tylko w przypadku, gdy młodzi interesują się sztuką i wiesz konkretnie, których artystów lubią. Drugim wyjątkiem może być dzieło artysty, którego cena prawdopodobnie wzrośnie za kilka lat. Znasz się na tym? Możesz spróbować, ale nigdy nie będziesz mieć pewności, czy na pewno im się podoba. Mogą być ignorantami, którzy zwyczajnie zlekceważą Twój gest.

prezenty ślubne

Fot. Thinkstock

Vouchery

Dużą popularnością cieszą się prezenty w formie kart podarunkowych albo voucherów. Może to być pobyt w SPA, wspólny skok ze spadochronem albo jakiś kurs. Wszystkie propozycje są bardzo fajne, ale po pierwsze takie prezenty zazwyczaj mają określony termin ważności, więc nowożeńcy zwyczajnie mogą nie znaleźć czasu na ich wykorzystanie. Po drugie, dobrze by było, żeby prezent miał coś wspólnego z zainteresowaniami młodej pary. Dlatego wyjątek można zastosować, jeżeli bardzo dobrze wiemy, czym się pasjonują i gdy mamy świadomość, że o tym marzyli.

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.46 / 5
Evelina (Ocena: 5) 23.11.2016 14:21
Zgadzam się, że w sypialni powinniśmy się czuć przede wszystkim intymnie i komfortowo. Dlatego odpowiednia pościel, chociażby może dodatkowo wpłynąć na takie doznanie. W prezencie ślubnym dla znajomych zakupiłam ekskluzywną pościel ze sklepu https://www.sklepwnetrz.pl/, która okazała się wspaniałym podarkiem.
odpowiedz
Lila (Ocena: 5) 18.11.2016 13:04
Haha, uśmiałam się, gadżety erotyczne :D Ale szczerze mówiąc, nie spotkałam się z tak nietrafionymi prezentami ślubnymi. Moje koleżanki w większości robiły listy prezentów dla niezdecydowanych gości, one były opcjonalne, np. jedna chciała zestaw obiadowy dla 18 osób, inna chętnie widziała obrusy, jeszcze inna konkretnie wskazała, że może goście zechcą się zrzucić na blender ronica i zawsze pary młode były zadowolone :)
odpowiedz
Ewelina88 (Ocena: 5) 15.09.2016 23:53
Nie zgodzę się! Dostaliśmy z mężem w prezencie świetny, designerski zestaw czajnik+toster z Morphy Richards, który nie dość, że od razu nam się spodobał, to jeszcze sprzęty od 2 lat służą niezawodnie!
odpowiedz
Ulu (Ocena: 2) 25.04.2016 12:32
Przede wszystkim przed wyborem prezentu trzeba zadać sobie dwa pytania: 1. czy para już ze sobą mieszka i jak długi ma staż- jeśli są razem od kilku lat, zapewne mają już pościel, ręczniki, zastawę stołową, sprzęt AGD itd. 2. Jaki jest status materialny pary - czasem lepiej dać kopertę z kwotą, która mniej więcej pokryje koszt naszego pobytu na weselu, a nie inwestować w ekskluzywny zestaw naczyń, na których prze kolejny rok będzie pojawiać się makaron z masłem, bo nowożeńcy będą spłukani. Sądzę, ze w dobrym tonie jest to, aby narzeczeni przygotowali zawczasu wish listę i z głową podzielili ją między gości, sugerując się zasobnością ich portfeli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 23.04.2016 16:58
Zgadzam się co do podpunktu pierwszego (nie będę się już rozpisywać dlaczego :-P ) i rzeczy dla dziecka (ludzie dopiero co stali się małżeństwem, a już chce się ich pchać w pieluchy-na wszystko jest czas i miejsce). Natomiast takie rzeczy jak sprzęty AGD, pościel, z pewnością przydadzą im się na nowej drodze życia. Dzieła sztuki są świetnym pomysłem, jeżeli są podarunkiem od najbliższych osób, które znają gust i zainteresowania pary młodej Vouchery mogą być podarunkiem od nieco dalszych krewnych lub znajomych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie