Poradnik dla początkujących: Jak być dobrą żoną?

Co robić, by mąż za tobą szalał i nie utracił zainteresowania Twoją osobą?
Poradnik dla początkujących: Jak być dobrą żoną?
Fot. Thinkstock
13.12.2015

Niedawno się pobraliście. Jesteście szczęśliwym, dopasowanym małżeństwem, układa wam się doskonale i wciąż pełno w waszym związku namiętności. Być może zastanawiasz się, czy tak będzie zawsze. Niekoniecznie, jeśli w porę nie zadbacie o to, co was łączy. Z czasem intymność spada prawie w każdym małżeństwie – i, niestety, 20-letnich rozwódek jest coraz więcej. Możesz jednak sprawić, że twój mąż nie straci tobą zainteresowania – teraz, za miesiąc czy za kilka lat. I upewnić się, że wasze kontakty seksualne wciąż wam obojgu będą dostarczały wielu wrażeń (a twój ukochany nigdy nie oderwie od ciebie rąk). Jak sprawić, by mąż za tobą szalał i nie stracił zainteresowania, o tym w artykule.

Pielęgnujcie waszą miłość romantyczną

Romantyczne są zazwyczaj początki związku, a kiedy się zakochujesz, twój organizm przeżywa prawdziwy wstrząs. Z czasem związek osiąga stabilizację, by stać się relacją pełną, kompletną. Bogdan Wojciszke, autor „Psychologii miłości” zauważa, że wiele związków nie wykracza poza romantyczne początki. Prawda jest również taka, że właśnie ten romantyzm jest w związku najbardziej potrzebny, najprzyjemniejszy i najchętniej się do niego wraca. Warto o tym przypomnieć partnerowi. Jeśli w jego zachowaniu próżno szukać już romantyzmu, przypomnij mu o nim sama. Wieczorny spacer, randka poza domem czy wzajemne obdarowanie się prezentami na długo zapewnią wam wysoką temperaturę w związku. Pamiętaj, że romantyczna może być nawet... ładna sukienka zamiast znoszonych, wyciągniętych ubrań.

 

 

jak być dobrą żoną

Fot. Thinkstock

Eksperymentujcie w łóżku

To kolejna rada, o której pewnie słyszałaś nieraz. Wiele małżeństw jednak o tym zapomina. Wygaśnięcie pożądania, wzajemnej fascynacji i intymności bardzo często zwiastuje kryzys w związku, niekiedy również poszukiwanie doznań poza związkiem, a w efekcie – rozpad małżeństwa. Oboje jesteście zatem w równym stopniu odpowiedzialni za podkręcanie atmosfery w sypialni. Trudno jednak liczyć na inicjatywę wyłącznie ze strony partnera. Mężczyźni lubią kobiety śmiałe, które potrafią w łóżku wziąć sprawy w swoje ręce. Zainwestuj w oryginalne gadżety, kup sobie ładną bieliznę, zadbaj o nastrój (mężczyźni, niestety, nie mają do tego takiej ręki jak my). Twój mąż będzie wniebowzięty!

Pielęgnowanie małżeństwa jest fascynującą i pełną zakrętów przygodą. Tak, przygodą, bo jeśli zaczniesz postrzegać swój związek jako nudny, spełniony i przyziemny układ, trudno będzie wam utrzymać wzajemne zainteresowanie. A wystarczy trochę inwencji, żeby szaleć za sobą, bez względu na upływ czasu.

jak być dobrą żoną

Fot. Thinkstock

Aktywnie spędzajcie wolny czas

Razem. Na pewno macie jakieś wspólne hobby czy pasję. Coś, co oboje uwielbiacie robić – i czemu pewnie w przeszłości poświęcaliście więcej czasu. Dlaczego mielibyście z tego zrezygnować? Jeśli postawicie na aktywność, oddając się ulubionej czynności i to we dwójkę, będziesz miała pewność, że mąż nie straci tobą zainteresowania. Pamiętaj, że aktywni partnerzy częściej tworzą udane, stabilne związki niż ci, dla których jedyną rozrywką jest seans na kanapie we własnym mieszkaniu.

Pielęgnowanie wspólnych zainteresowań sprawi, że nie będzie w waszym małżeństwie miejsca na nudę, wypalenie, zwątpienie. Mężczyzna, którego żona chętnie aktywnie spędza czas i do tego świetnie się z nim bawi, to prawdziwy skarb. Weź sprawy w swoje ręce, przypomnij wam o waszym hobby i do dzieła!

jak być dobrą żoną

Fot. Thinkstock

Bądź pewna siebie

Niezadowolona, wierząca w teorie spiskowe i wiecznie narzekająca malkontentka na pewno nie jest wymarzoną żoną. Zwłaszcza jeśli mężczyzna zakochał się w spontanicznej i świadomej swoich atutów kobiecie. Hej, pora skończyć z użalaniem się nad sobą. Żaden facet nie straci zainteresowania kobietą, która jest pewna siebie, zna swoje zalety, bierze los w swe ręce i nie brakuje jej brawury. David M. Buss, autor książki „Ewolucja pożądania” zauważa, że takie zachowanie jest jedną z najskuteczniejszych samczych taktyk pozwalających zdobyć kobietę. I działa to w obie strony. Również kobieta, która wie, czego chce i jest odważna, będzie się zawsze podobała mężczyźnie. Pokaż swojemu mężowi, z jak bardzo wartościową osobą się ożenił.

żona

Miej swoje (małe) tajemnice

Pewnie już to słyszałaś, ale dla pewności powtórzymy to jeszcze raz – małe sekrety są w każdym związku wskazane. A już na pewno w małżeństwie, które dla wielu oznacza rutynę, nudę oraz brak niespodzianek. Tajemnice są potrzebne z wielu powodów. Po pierwsze, pozwalają wam obojgu mieć własną przestrzeń. Po drugie, sprawiają, że partner wciąż jest w naszych oczach atrakcyjny i intrygujący. Po trzecie, bardziej się staramy, bo nie wiemy, co ukrywa przed nami wybranek. Po czwarte, wciąż mamy potrzebę go zdobywać. Argumentów można mnożyć. Nie chodzi o kłamstwa. Nie musisz po prostu każdą rewelacją dzielić się ze swoim mężem. Pozwól mu pogłówkować, kto tak do ciebie wypisuje i kim jest twój nowy kolega w pracy. Wszak nie od dziś wiadomo, że mężczyźni uwielbiają zdobywać – nawet swoje żony.

 

żona

Bądź przede wszystkim kobieca

Czy wiesz, że zimą, gdy najczęściej nosimy długie spodnie, większość z nas potrafi tygodniami nie golić nóg? Pomyśl tylko, jakie odczucia ma twój mąż, który właśnie zapragnął poprzytulać i popieścić twoje ciało... Bronią każdej świeżo upieczonej żony jest przede wszystkim jej kobiecość. Dobrze byłoby zatem ją wyeksponować. Małżeństwo nie musi oznaczać zaniedbania. Zresztą, przecież sama nie chciałabyś oglądać swojego męża z nadwagą, w niemodnych ubraniach i z fatalną fryzurą. Dlatego weź kąpiel, sięgnij po maszynkę, natrzyj skórę balsamami, ułóż włosy. Gwarantujemy, że mąż będzie ci dozgonnie powtarzał, jaka jesteś piękna. Na pewno masz swoje sztuczki, by w mig, bez zbytniego zaangażowania, odświeżyć swój wizerunek. Zrób niespodziankę partnerowi i przypomnij mu, jak piękną ma żonę.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
andrzej (Ocena: 1) 07.11.2021 00:30
gówniany artykuł nic nie wniósł na moje małżeństwo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2015 16:15
to sa bardzo dobre rady :) Wlasnie na tym to plega, ze kobieta nawet w malzenstwie nie pzrestaje o siebie dbac i jest dalej tajemnicza, dalej ja trzeba zdobywac. Niektorzy mysla, ze malzenstwo to codziennie zap... w domu, ciagle gotowanie sprzatanie i ze tym sie zdobedzie mezczyzne. To nieprawda.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2015 13:14
Myślę, że te rady są mądre.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie