Czy on nadaje się na męża? Naukowcy wiedzą, czy weźmiesz z nim ślub!

Istnieją 4 typy związków. Nie każdy prowadzi do ślubnego kobierca.
Czy on nadaje się na męża? Naukowcy wiedzą, czy weźmiesz z nim ślub!
fot. pexels.com
21.11.2015

Czy on nadaje się na męża? - to pytanie zadaje sobie każda kobieta w związku. Niestety, odpowiedź nie zawsze jest oczywista, bo rzadko kiedy mamy do czynienia z chodzącymi ideałami. Zawsze znajdzie się coś, co stawia pod znakiem zapytania naszą wspólną przyszłość. Trudno przewidzieć rozwój wypadków i jednoznacznie stwierdzić, że ta para nadaje się do małżeństwa, a innej legalizacja związku nie jest pisana.

Brian Ogolsky z Uniwerystetu Illinois ma na ten temat nieco inne zdanie. Naukowiec twierdzi, że znalazł przepis na związek idealny. Wyszczególnił 4 najpopularniejsze typy związków i sprawdził, które z nich najczęściej prowadzą do sakramentalnego „tak”. Ekspert przez lata obserwował 370 par po 20. roku życia, których wspólny staż wynosił przynajmniej 9 miesięcy. Opisał każdą z nich, a później czekał na wieści o ewentualnym ślubie.

Komu najczęściej się to udawało? Oto przepis na małżeństwo!

ślub

fot. pixabay.com

PARA DRAMATYCZNA

 

W ten sposób naukowiec określił 34 procent badanych par. Związek tego typu charakteryzuje się ciągłymi wzlotami i upadkami. Źle im bez siebie, ale ze sobą jeszcze gorzej. Często się sprzeczają i szukają powodów, aby się rozstać. Kiedy nie widzą się przez dłuższy czas, tęsknota okazuje się jednak silniejsza od uprzedzeń. Wracają do siebie, ale to na pewno nie koniec skrajnych emocji w tej relacji.

ślub

fot. pixabay.com

ZWIĄZEK PARTNERSKI

 

Na taki tytuł zasłużyło sobie 30 procent badanych par. To związki wzajemnie uzależnionych od siebie ludzi, którzy dobro partnera zawsze stawiają ponad swoim. Nie widzą świata poza ukochaną osobą i robią wszystko, by jej nie zawieść. Są zgodni, rzadko się kłócą, są dla siebie wsparciem i zawsze wzajemnie się bronią przed atakiem z zewnątrz. Ich życie bez siebie nie ma zwyczajnie sensu.

ślub

fot. pixabay.com

ZWIĄZEK SPOŁECZNOŚCIOWY

 

Niemal co piąta para (19 procent badanych) uwielbia obnosić się swoim szczęściem i szuka poklasku w internecie. Dla nich romantyczna kolacja lub wspólny wypad na weekend nie mają sensu, jeśli nie towarzyszy temu fotograficzna relacja. Zdjęcia lądują później na Facebooku i Instagramie, a rosnąca liczba polubień to dla nich sens życia. Prywatność uważają za pusty slogan. Chcą by o nich mówiono.

ślub

fot. pixabay.com

PARA KONFLIKTOWA

 

Niestety, aż 12 procent związków to nieustanna wojna. Pary tego typu czują, że żyją tylko wtedy, kiedy regularnie się awanturują. Kłócą się, obgadują za plecami, zarzucają sobie wszystko co najgorsze, ale... tak naprawdę bardzo się kochają. Skrajnymi emocjami i wzajemnymi oskarżeniami, jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, okazują sobie miłość. W rzeczywistości nie chcą zrobić sobie krzywdy.

A komu ostatecznie pisany jest ślub?

ślub

fot. pixabay.com

SZANSE NA ŚLUB

 

Z badania jednoznacznie wynika, że „związki partnerskie” najczęściej stają na ślubnym kobiercu. Ich relacja pełna jest pozytywnych emocji, a te sprzyjają poważnym deklaracjom.

„Związki społecznościowe” uwielbiają poklask ze strony obserwatorów, ale raczej nie są skłonne do wiązania się na całe życie. W ich przypadku małżeństwo jest mało prawdopodobne.

W przypadku „par dramatycznych”, które ciągle ze sobą walczą, nie ma raczej mowy o stabilizacji. Nawet jeśli zdecydują się na ślub, to istnieje ogromne ryzyko, że małżeńska przygoda zakończy się rozwodem.

„Para konfliktowa” także może się rozpaść, ale szanse na to są mniejsze, niż w przypadku „pary dramatycznej”.

Komentarze (12)

Ocena: 4.67 / 5
papryczka454 (Ocena: 5) 28.11.2015 09:11
wybieram mix lololo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2015 22:29
to u nas związek partnerski z domieszką pary konfliktowej bo zdążają nam sie małe powierzchowne kłótnie. Po ślubie 1,5 roku :-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2015 16:18
Do komentarza z 15:55:32 Słaba cena, nie nabierajcie się !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 23:17
Ja tez zdecydowanie para dramatycznaa i wiem ze slubu z tego nie bedziee alee noo jestesmy razem i poki sie jakos trzymamy to jest ok
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 21:20
A po roku wszystkie kończą się rozwodem
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo