19-latka mężatka zachęca do ślubu w młodym wieku: „Wyszłam za mąż szybko, żeby ładnie wyglądać na zdjęciach!”

Dziewczyna uważa, że w tym wieku nie należy już imprezować, tylko wziąć odpowiedzialność za siebie i partnera. 
19-latka mężatka zachęca do ślubu w młodym wieku: „Wyszłam za mąż szybko, żeby ładnie wyglądać na zdjęciach!”
17.09.2015

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu statystyczna Polka wychodziła za mąż zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Współcześnie decyzję o małżeństwie odkładamy na później. Szacuje się, że już teraz średni wiek panny młodej to przynajmniej 28 lat. Wiele wskazuje na to, że niedługo przekroczona zostanie granica trzydziestki. Najpierw chcemy skończyć studia i rozpocząć karierę zawodową, a dopiero po latach myślimy o stabilnym związku.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, z czego to wynika. Według jednych to dowód na to, że nareszcie chcemy i mamy możliwość się rozwijać. Inni twierdzą, że wynika to z naszej niedojrzałości i strachu przed zobowiązaniami. Jeszcze inni wskazują na to, że ślub jest wyjątkowo drogą przyjemnością i mało którego młodego człowieka na to stać.

19-letnia panna młoda z Wielkiej Brytanii ma jeszcze jedną teorię – jesteśmy zwyczajnie leniwe i nieodpowiedzialne.

ślub w młodym wieku

Francesca Stephenson, bohaterka serialu dokumentalnego „Baby Face Brides” (w wolnym tłumaczeniu: „Dziecinne Panny Młode”), twierdzi, że im wcześniej stajemy na ślubnym kobiercu, tym lepiej. Ona została mężatką w wieku zaledwie 19 lat i zachęca wszystkie z nas, aby pójść w jej ślady. Warto zaznaczyć, że jej panieńskie nazwisko to Slawinska, więc bohaterka tej historii ma coś wspólnego z Polską.

Nastolatka na początku roku poślubiła swojego narzeczonego Rossa Stephensona. Para spotykała się ze sobą od trzech lat. Dzisiaj przekonuje, że ślub w bardzo młodym wieku ma wiele zalet. Nie tylko to, że w czasie ceremonii będziesz wyglądała pięknie, a na pamiątkowych zdjęciach nie zachowają się żadne zmarszczki.

Młodym nie spieszy się takich decyzji, bo są zwyczajnie leniwi. Cały czas chcą imprezować i przejmują się wyłącznie sobą. Ja też taka byłam, ale wyszumiałam się w wieku 14 lat i wystarczy. Nie rozumiem, dlaczego inni tak zwlekają. Młodzi małżonkowie świetnie wyglądają i to też warto wziąć pod uwagę – przekonuje w rozmowie z „Daily Mail”.

ślub w młodym wieku

Francesca zamieszkała ze swoim chłopakiem po zaledwie 6 miesiącach znajomości. Miała wtedy 16 lat. - Zawsze wiedziałam, że chcę się ustatkować i dać odpocząć swoim rodzicom. To są starsi ludzie. Zawsze mówiłam też, że wyjdę młodo za mąż i będę młodą mamą. Szczerze mówiąc, myślałam, że w wieku 19 lat będę miała już dzieci – wyznaje.

Myślę, że ślub daje poczucie stabilizacji, której wielu młodym ludziom brakuje. Tak, uważam, że jako para jesteśmy lepsi, niż gdybyśmy byli osobno. Marzyłam o wielkiej ceremonii, ale to dla mnie za dużo zachodu. Stwierdziłam, że nie ma sensu zapraszać wszystkich znajomych, z których połowa i tak jest nam obojętna. Nie widziałam też powodu, żeby katować się i chudnąć na ślub. Zaprosiliśmy wyłącznie ludzi, bez których nie wyobrażamy sobie życia – wspomina.

Nastolatka twierdzi, że nie mogłaby być szczęśliwsza. Ślub w młodym wieku w niczym jej nie przeszkodził. Ma wszystko, czego potrzebuje.

ślub w młodym wieku

19-latka marzy o tym, aby otworzyć własny salon, w którym mogłaby wykonywać rekonstrukcje kosmetyczne dla osób, które straciły brwi lub rzęsy w wyniku choroby. Już teraz zajmuje się przedłużaniem włosów, a także pracuje na pół etatu w domu opieki. Studiów nie podjęła.

Nie wyobrażam sobie, żebym nie miała własnych pieniędzy. W moim małżeństwie nie ma czegoś takiego jak problemy finansowe. Mam wszystko, czego potrzebuję. Tak długo, jak jestem szczęśliwa i mam przy sobie Rossa, wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Jesteśmy jak rodzeństwo, które dorasta obok siebie i wspiera się na każdym kroku. Nie jesteśmy osobnymi istotami, które mogłyby żyć bez siebie. Razem możemy więcej – twierdzi.

Przekonała Was, że nie warto odkładać ślubu na później?

Komentarze (48)

Ocena: 4.77 / 5
Anka (Ocena: 5) 06.09.2018 21:04
E tam, ja popieram wczesne śluby, sama jestem nastolatką i chcę jak najszybciej wyjść za mąż. A jeśli chodzi o ,,wyszumienie się", to niepotrzebne mi to w życiu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2017 20:38
Dla mnie wyjście za mąż w wieku 19 lat to patologia bo są większe priorytety w życiu niż ślub i dzieci, i ciekawe o ona na to. Swoją drogą to tragicznie wygląda na tym zdjęciu ślubnym, a napisała że zależy jej na pięknym wyglądzie na fotce :D Chyba coś nie pykło , ona wygląda na 30latkę a nie 19latkę ....
odpowiedz
Podpis...Dot (Ocena: 5) 03.10.2015 18:54
„Wyszłam za mąż szybko, żeby ładnie wyglądać na zdjęciach!” Tym stwierdzeniem pokazuje tylko, że jest próżna, bo najważniejszy jest dla niej wygląd. Wyszumiała się w wieku 14 lat?? Matko, co za dziewczyna. W takim wieku to trzeba patrzeć nauki, a nie imprez i facetów. Założę się, że to mąż ją utrzymuje albo mieszkają u rodziców - niby się ustatkowali, ale tak naprawdę ciągle na garnuszku rodziców. I po co się było pobierać? Nie, nie przekonała mnie. Nie skończyła studiów, wyszła za mąż, za jakiś czas pewnie urodzi pierwsze dziecko, a później będzie płacz i zgrzytanie zębami, bo ciężko jej będzie znaleźć pracę. Eh, nie wiem, do czego ci młodzi ludzie tak dążą...
zobacz odpowiedzi (1)
Nat (Ocena: 5) 25.09.2015 00:46
Tyle zachodu , zmarnowana młodość , a i tak źle wygląda na zdjęciu :P
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2015 23:18
ona wygląda na 35lat a nie 19:O
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo