8 sygnałów wskazujących na to, że Twoje małżeństwo skończy się rozwodem

Co tak naprawdę ma wpływ na przyszłość i długość małżeństwa?
8 sygnałów wskazujących na to, że Twoje małżeństwo skończy się rozwodem
22.08.2015

Niewątpliwie każdy związek jest inny i ciężko oceniać swój własny przez pryzmat doświadczeń innych osób, ale skądś bierze się ta ogólna prawda o dobrych i nieudanych relacjach. Badacze z całego świata przeprowadzili badania na osobach zamężnych i postarali się wskazać, co tak naprawdę ma wpływ na przyszłość i długość małżeństw. Oczywiście, warto podejść do tych punktów i procentów z lekkim przymrużeniem oka, ale w końcu są to dane oparte na statystykach.

Zobacz jakie sygnały zwiastują rozstanie!

panna młoda

Trudne dziecko testuje związek

Rodzice, którzy radzą sobie z wychowaniem dziecka z ADHD mają 23% szans na to, że rozwiodą się przed ósmymi urodzinami dziecka.

panna młoda

Kobieta zarabia więcej od mężczyzny

Małżeństwa, w których partnerzy zarabiają porównywalne pieniądze są bardziej skłonne do rozwodu niż te, gdzie kobieta zarabia znacznie mniej od mężczyzny, głosi wynik szwedzkiego badania przeprowadzonego na amerykańskich parach. I jeśli żona zarabia 60% lub większy odsetek budżetu domowego, ryzyko rozwodu jest dwa razy większe niż w przypadku par, gdzie kobieta wcale nie pracuje.

panna młoda

Para zamieszkała razem przed ślubem

Pewnie, wspólne mieszkanie przyczynia się malejącej liczby rozwodów w generalnym rozrachunku. (Jedna teoria głosi, że pary, które mogłyby być narażone na rozwód sprawdzają z czym mają do czynienia przed ślubem i dopiero w chwili gdy są pewni swojej decyzji i zaangażowania decydują się na małżeństwo). Mimo wszystko nie zawsze to rozwiązanie okazuje się pomocne: wiele badań wskazuje na to, że mieszkanie razem przed ślubem daje parze 12% prawdopodobieństwa, że skończy się to rozwodem.

panna młoda

Ktoś uważa, że zawsze ma rację

Myślisz, że jesteś mądrzejsza od swojego małżonka? Coś co najbardziej przesądza o rozstaniu to nastawienie partnerów do siebie nawzajem. Znany badacz John Gottman uważa, że możliwe jest określenie szans pary na powodzenie z dokładnością 93%, opierając się na czterech cechach, w których zawiera się obronna postawa i ciągła krytyka drugiej osoby. Ale mówi, że koniec z pewnością zwiastuje lekceważenie i traktowanie drugiej osoby tak, jakby była od ciebie gorsza.

panna młoda

Dług

Zawirowania finansowe są jednym z najmocniejszych czynników stresu w małżeństwie. Bieda to jeden z głównych faktorów ryzyka niepowodzenia związku, ale w jeszcze gorszej sytuacji są ci, którzy nie spłacają swoich długów i zaciągają nowe. A jeśli jedna z osób jest zdecydowanie bardziej rozrzutna, według jednego badania, prawdopodobieństwo rozwodu wzrasta do 45%. (Jedynie zdrada i uzależnienie były silniejszymi faktorami).

„Problem pojawia się gdy tylko jeden z partnerów pracuje lub ma znacznie wyższe zarobki, a drugi wydaje te pieniądze. Kłótnie o rachunek z konta bankowego co miesiąc są po prostu głupim rodzajem kłótni. Obie strony muszą dojść do jakiegoś porozumienia, a ustalenie wspólnego budżetu jest kluczowe dla małżeństwa,” tłumaczy Sussman.

panna młoda

Jeden partner pali - a drugi nie

Gdy tylko jedna osoba w związku jest palaczem, ryzyko rozstania jest od 75% do 91% wyższe niż u par, w których dwie strony są palące. Dlaczego? „Inne wartości i style życia mogą stać się problematyczne” mówi  Rachel Sussman, psychoterapeutka i ekspert od związków.

panna młoda

Panna młoda ma wątpliwości przed ślubem

Jeśli przyszła małżonka ma wątpliwości, ryzyko rozwodu wzrasta ponad dwukrotnie, według badania opublikowanego przez Journal of Family Psychology. Dobra wiadomość? Jeśli to mężczyzna zastanawia się nad powiedzeniem sakramentalnego „tak”, nie ma wpływu na przyszłość małżeństwa.

panna młoda

Rodzina ma dwie córki

To przykre, ale szanse zwiększają się do 43%. I posiadanie nawet jednej córki potęguję szansę na rozstanie o 5%, według ekonomistki Kristin Mammen z Columbia University. Rodzice z dwójką synów mierzą się z ryzykiem równym 37%. „Wydaje nam się, że to dlatego, że ojcowie bardziej angażują się w życie rodzinne, gdy mają synów” Stephanie Coontz, autorka książki Marriage, a History, powiedziała w rozmowie z The Daily Beast.

Komentarze (14)

Ocena: 4.29 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2015 21:34
Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2015 14:14
Kto rozwodzi się przez papierosy
odpowiedz
M-alien paranoia (Ocena: 5) 24.08.2015 21:43
myślałam, że małżeństwo zawsze kończy się rozwodem :D
odpowiedz
expartner.info (Ocena: 3) 22.08.2015 20:50
Zapraszam do dyskusji na forum ExPartner.info na temat: Bogaty facet - jak znaleźć bogatego faceta?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2015 19:06
u mnie 6 by sie zgadzało.... :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo