7 zalet bycia mężatką

Posiadanie męża ma sporo plusów.
7 zalet bycia mężatką
11.01.2015

Być może jesteś jedną z tych kobiet, które nie marzą o zamążpójściu. Zamiast fantazjować o białej sukni do ziemi i księciu z bajki, planujesz swoją przyszłość zupełnie inaczej. Własne mieszkanie, niezależność finansowa, świetna praca i… całkowita wolność w kontaktach z mężczyznami.

Oczywiście masz prawo do takich planów, ale warto, byś rozważyła również inne możliwości. Tradycyjne wyjście za mąż może mieć sporo zalet, a bycie mężatką nadać twojemu życiu zupełnie nową jakość.

Oto plusy, które daje obrączka na palcu!

ślub

Rodzina i znajomi nie patrzą na ciebie z politowaniem

Każda singielka, która przekroczyła magiczny próg 25 lat, na pewno zna to z autopsji: rodzina przy każdej możliwej okazji dopytuje się, kiedy ślub i dzieci. To nieważne, że w twoim życiu nie pojawił się jeszcze odpowiedni mężczyzna. Wszystkie ciocie i babcie dopingują cię, byś w końcu sobie kogoś znalazła, a najlepiej poślubiła pierwszego lepszego kandydata.

To jednak nie wszystko. Większość twoich koleżanek albo już się zaręczyła, albo już wyszła za mąż. Ty natomiast zaczynasz wierzyć w to, że niedługo będziesz jedyną żyjącą singielką na świecie. Przygnębiające, prawda?

Mężatki nie mają takich problemów. One są w końcu po drugiej stronie.

ślub

Nie musisz być Zosią Samosią

W pokoju przepaliła się żarówka? Kran w łazience przecieka? Trzeba odmalować ściany w sypialni? Nie musisz się tym przejmować, bo masz u swojego boku męża, który zajmie się takimi sprawami.

Niezamężne dziewczyny muszą natomiast albo wzywać specjalistę, albo prosić o pomoc zaprzyjaźnionego faceta. Bywają też Zosie Samosie, które same wszystko załatwiają. To się chwali, ale… wygodniej jest mężatkom.

ślub

Nie boisz się wpadki

Być może nie planujesz teraz dziecka, ale nawet jeśli zaszłabyś w nieplanowaną ciążę, nikt nie wytykałby cię palcami. Jesteś mężatką, więc to normalne, że twoja rodzina się powiększy. Z kolei niezamężne dziewczyny nie dość, że boją się wpadki, to w dodatku są w dużo trudniejszej sytuacji, gdy taka się zdarzy. Brać ślub jak najszybciej? Czyje nazwisko nadać dziecku? Walczyć o alimenty, jeśli on nie sprawdzi się jako partner? Te i inne dylematy spędzają im sen z powiek.

ślub

Nie czujesz się samotna

Dziewczyny, które są w związkach, ale nie mieszkają ze swoimi partnerami, mogą czasem czuć się samotne. Zwłaszcza nocą, gdy nie ma się do kogo przytulić lub opowiedzieć o koszmarze, który właśnie zbudził nas ze snu. Tym bardziej samotność nie jest obca singielkom.

Mężatki nie mają takich problemów. Co noc zasypiają z mężem, a w ich mieszkaniu nigdy nie jest pusto i smutno. Obecność ukochanej osoby działa kojąco po ciężkim dniu.

ślub

Nie boisz się utraty pracy

Kobieta, która musi liczyć wyłącznie na siebie, boi się o utratę pracy. Kto ją będzie wtedy utrzymywał? Rodzice? To brzmi gorzej niż źle. Mężatki natomiast mogą spokojniej podchodzić do własnej kariery. Nawet jeżeli w firmie będą cięcia i zostaną zwolnione, płacenie rachunków chwilowo spadnie na barki męża.

ślub

Seks możesz mieć tak często, jak tylko zapragniesz

Bycie mężatką ma również taką zaletę, że… seksu masz pod dostatkiem. Mąż zafunduje ci zmysłowe pieszczoty nawet i co noc. Singielki oraz dziewczyny żyjące w nieformalnych związkach muszą natomiast liczyć się z tym, że nie zawsze ich ochota na seks zostanie zaspokojona. Jeżeli nie mieszkasz z chłopakiem pod jednym dachem, na igraszki musisz czekać jak na święto.

ślub

Nie martwisz się o przyszłość

Posiadanie męża sprawia, że kobieta nie boi się o przyszłość. Nie zastanawia się, co będzie, gdy straci pracę lub zajdzie w ciążę (o tym już pisałyśmy). Ma świadomość, że może być spokojna o to, co wydarzy się za kilka lat. Dziewczyny, które nie mają obrączki na palcu, nie mają takiej pewności. O wszystko muszą troszczyć się same. A robienie dalekosiężnych planów i tak nie ma sensu, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy na ich drodze nie pojawi się akurat ten jedyny, który wszystko pokrzyżuje…

Polecane wideo

Komentarze (76)

Ocena: 4.29 / 5
Anonim (Ocena: 1) 26.10.2015 14:47
mało przekonujący artykuł
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 13.01.2015 21:17
DZIEWCZYNY! Zwracajcie uwagę na ocenę artykułu! Piszecie, że żenujący i nie zwracacie uwagi na ocenę, a papilotowi rosną statystyki w górę. Automatycznie jest ustawione na 5 i jak nie zmniejszycie to tak zostaje.
odpowiedz
boże... (Ocena: 5) 13.01.2015 09:42
żenada. ja żadnego jebanego bachora mieć nie chce. nieważne czy jestem z facetem, czy nie. od dobrych paru lat jestem w szczęśliwym związku i nie potrzebujemy do wspólnego życia bachorów. artykuł żenujący. mój partner jest mi potrzebny wyłącznie do jednego - do tego, żebym była z nim szczęsliwa, a nie od malowania ścian, bo to sama robię idealnie albo co gorsza do robienia bachorów. ŻENADA
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2015 23:54
a ja dowiedziałam się ostatnio że mój narzeczony założył sobie konto na fotce.pl i wchodzi tam regularnie co jakiś czas, zdjęcia nawet sobie powgrywał. bardzo mnie to uraziło, zwróciłam mu uwagę a on stwierdził że nie chce wcale nikogo szukać na boku tylko po prostu czasem ogląda sobie zdjęcia. nie rozumiem jak tak można? chyba jak się kogoś kocha to inne osoby nie powinny nas interesować? twierdzi że myśli o mnie poważnie, że mnie kocha a jednocześnie ma profil i wgrywa tam swoje zdjęcia. Nie wiem co o tym myśleć. Na fotce pełno roznegliżowanych lasek po solarium, ja ogólnie jestem zadbana ale noszę się raczej dosyć skromnie, nie ubieram się wyzywająco, nie noszę mocnego makijażu bo moja praca tego wymaga. taki wulgarny wygląd to nie mój styl. nie wiem co o tym wszystkim myśleć, miałyście kiedyś podobnie?
zobacz odpowiedzi (2)
Aśka (Ocena: 1) 12.01.2015 21:48
Kto to pisał?To chyba jest 7 zalet mieszkania z facetem. Nie mam męża, ze swoim facetem jestem 10 lat i uznaliśmy, że papierek nam do niczego nie jest potrzebny. Mieszkamy razem i te w/w problemy mnie nie dotyczą mimo, że nie jestem mężatką. W ogóle jak dla mnie bezsensowny artykuł. Co nie które punkty są tak płytkie tak wiedza osoby,która to pisała.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie