Jaki jest idealny wiek na zaręczyny według mężczyzn?

Ile lat powinien mieć mężczyzna, żeby z pełną odpowiedzialnością poprosić kobietę o rękę?
Jaki jest idealny wiek na zaręczyny według mężczyzn?
26.07.2014

W kwestiach ślubu i zaręczyn myślenie kobiet diametralnie różni się od tego, co sądzą mężczyźni. Jak się jednak okazuje - nie tylko współczesne pokolenie ma odmienne poglądy. Nasze babki też nie miały łatwo, ponieważ ówczesnym kawalerom niespieszno było do romantycznych zaręczyn, a tym bardziej rychłego i hucznego przyjęcia weselnego. Jaki wiek według mężczyzn jest idealny na zaręczyny?

Na to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi, ponieważ zależy to przede wszystkim od relacji między partnerami. To, że dzisiaj odkładamy datę ślubu o kilka lat, ma związek przede wszystkim z wydłużonym okresem życia.  

Większość współczesnych mężczyzn oświadcza się w wieku 28- 29 lat, przy czym kobiety mają wtedy średnio niespełna 27. Warto dodać, że jeszcze do niedawna płeć piękna stawała przed ołtarzem po ukończeniu 23 lat, a ich partnerzy rozpoczynali właśnie 25 rok życia.

Ile lat powinien mieć mężczyzna, żeby z pełną odpowiedzialnością poprosić kobietę o rękę?

engage

Faceci w wieku 35 lat

W tym czasie mężczyźni często odczuwają pierwsze oznaki samotności, co sprawia, że stają się nieco zdesperowani. Do oceny jakości związku potrzebują około roku. Po tym czasie chętnie biorą ślub.

 

engage

Faceci w wieku 27-30 lat

Mężczyźni między 27. a 30. rokiem życia doskonale wiedzą, czego oczekują od partnerki, ponieważ z reguły mają za sobą wieloletnie lub wielomiesięczne związki. Dlatego do oceny tego, czy chcą spędzić z jedną kobietą resztę życia, potrzeba im jedynie 1,5-2 lat.

 

engage

Faceci w wieku 25 lat

Mężczyźni w wieku mniej więcej 25 lat stają się większymi realistami i mają większą świadomość tego, jak małżeństwo wpłynie na resztę ich życia. Zapytani o to, jak długi musiałby być związek, zanim zdecydowaliby się oświadczyć, odpowiedzieli, że kilka lat, od trzech do sześciu, aby mogli upewnić się, że to ta jedyna.

 

engage

Faceci w wieku 20 lat

Osoby, które biorą  ślub w bardzo młodym wieku, często nie są w stanie przewidzieć poważnych konsekwencji, jakie małżeństwo wniesie w ich życie. Z reguły ich psychika nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, ponieważ człowiek osiąga dojrzałość mniej więcej w wieku 27 lat. Wielu facetów 20-latków deklaruje, że mogłoby się oświadczyć, będąc wcześniej w związku z ukochaną tylko przez kilka miesięcy.

 

engage

Faceci w wieku 30 lat

Wielu mężczyzn osiąga dojrzałość psychiczną właśnie wtedy, dlatego znacznie łatwiej podjąć im decyzję o zaręczynach czy ślubie. Wielu trzydziestolatków przyznaje, że mogłoby uklęknąć przed kobietą nawet po sześciu miesiącach trwania związku, ponieważ w tym czasie zdążą poznać ją na tyle dobrze, aby wiedzieć, czy chcą być razem do końca życia.

 

facet z kwiatami

A jeśli zastanawiasz się, czy Twój ukochany zamierza poprosić Cię o rękę, w tym artykule przeczytasz o sygnałach, które jasno wskazują, że on jest gotów lada moment przed Tobą klęknąć:

Sygnały, że on chce się oświadczyć!

Przy okazji napiszcie w komentarzach, ile lat mają Wasi mężczyźni i ile czasu już się z nimi spotykacie!

Komentarze (44)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2015 10:21
Zaręczyny: ja 21, a on 25 lat. Wtedy 3,5 roku razem. Mieszkamy razem. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 19:30
Miłość to najdziwniejsze co jest na świecie… przychodzi niespodziewanie i tak samo szybko odchodzi. W każdym związku człowiek uczy się czegoś nowego, idzie na ustępstwa, wybacza, tęskni. W krótkim czasie oddajesz komus innemu swe serce i pragniesz by także je pokochał. Na twarzy masz uśmiech i zyjesz pełnią życia. Ale gdy to stracisz… tylko ból i cierpienie. U mnie to były kolejne doby płaczu. Po prostu depresja…. Kiedy już trochę się pozbierałam wiedziałam ze albo on albo żaden. Przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu pomocy. I tak trafiłam na stronę urok-milosny.pl – zamówiłam urok i choć myślałam już że nie spotka mnie w życiu nic dobrego odzyskałam ukochanego mężczyznę. Dlatego nigdy nie warto tracić nadziei w lepsze jutro.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2014 16:30
Mój miał 22 jak się oświadczył:)
odpowiedz
anne (Ocena: 5) 11.08.2014 20:26
ja 24, on 25, od 3 lat razem, ani ja ani on się nie spieszymy do slubu, dobrze jest jak jest.
odpowiedz
O. (Ocena: 5) 29.07.2014 14:21
Nie ma idealnego wieku na zaręczyny. Tak jak na ślub, karierę zawodową .... My zaręczyliśmy się po 6 latach bycia razem, po dwóch latach ślub, jestem szczęśliwą mężatką od miesiąca :) On 27 ja 23 :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo