10 powodów, dla których mężczyźni się żenią (Choć nie są zakochani)

Dla facetów miłość wcale nie musi być decydującym czynnikiem, by powiedzieć sakramentalne `tak`.
10 powodów, dla których mężczyźni się żenią (Choć nie są zakochani)
14.06.2014

W romantycznych filmach o miłości dwoje ludzi zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia, a decyzja o wspólnym życiu jest dla nich naturalnym następstwem głębokiego, szczerego uczucia. Rzeczywistość niestety znacznie odbiega od takiej sielanki. Z najnowszych badań wynika bowiem, że nawet co czwarty mężczyzna decyduje się na małżeństwo z pobudek innych niż… miłość.

O jakie czynniki chodzi dokładnie? Na kolejnych podstronach znajdziecie pełną listę…

małżeństwo

4. Żonaci koledzy

Gdy wszyscy kumple dookoła mają obrączki na palcach i po wspólnym piwie w męskim gronie biegną od razu do swoich żon, mężczyzna zdaje sobie sprawę, że czas wziąć ślub.

małżeństwo

3. Ognisko domowe

Chyba nikt nie lubi wracać do pustego domu – większość facetów również. Kiedy więc mają pewność, że po powrocie z pracy zastaną w mieszkaniu kobietę, która czeka na nich z otwartymi ramionami, perspektywa małżeństwa wydaje im się tym bardziej kusząca.

 

10. Ultimatum

W niektórych związkach kobieta stawia swojemu partnerowi ultimatum: albo ślub, albo rozstanie. Ponieważ wielu mężczyzn stwierdza, że prościej jest powiedzieć „OK., pobierzmy się”, niż tracić energię na kłótnie, sprawa zazwyczaj ma swój finał na ślubnym kobiercu.

Pamiętajmy jednak, że nie należy generalizować. Część facetów z pewnością prosi swoje wybranki o rękę przede wszystkim z miłości, a powyższe czynniki są tylko miłym dodatkiem do prawdziwego uczucia…

8. Tradycja

Mimo że coraz więcej par żyje w nieformalnych związkach, powszechnie nadal panuje przekonanie, że właściwy model relacji damsko-męskiej to najpierw narzeczeństwo, potem ślub, a na końcu wspólne dzieci. Jeśli ktoś odstaje od tego wzoru, czuje się inny i wykluczony ze społeczeństwa. Z tego względu niektórzy faceci decydują się na małżeństwo.

9. Cenne geny

Mówi się, że każdy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Wielu panów bierze sobie to powiedzenie mocno do serca, a zwłaszcza ostatni punkt. Przekazanie cennych genów i przedłużenie rodowego nazwiska faceci traktują niemal jako swój obowiązek.

małżeństwo

1. Obiad

Choć żyjemy obecnie w czasach, kiedy kobiety zarabiają na dom w takim samym stopniu, jak ich mężowie, zdaniem wielu facetów miejsce przedstawicielek płci pięknej jest przede wszystkim… w kuchni. Kiedy więc znajdą już dziewczynę, która potrafi gotować i nie ma problemu z przygotowaniem obiadu, chętnie proszą ją o rękę.

2. Pranie

Być może włożenie brudnych ubrań do pralki nie jest wielką filozofią, ale ich właściwe posegregowanie na czarne, białe i kolorowe – niektórych mężczyzn po prostu przerasta. Panowie wychodzą zatem z prostego założenia: jeśli żona zrobi im pranie, ich biała koszula z pewnością po praniu nie zafarbuje od czerwonych skarpetek, a zatem wydadzą mniej pieniędzy na kupowanie nowych części garderoby.

 

6.Strach

Nikt nie chciałby być sam na stare lata i prosić o przysłowiową szklankę wody obcą osobę. Dlatego właśnie część facetów postanawia się ożenić i mieć zagwarantowaną opiekę „do grobowej deski”.

7. Seks

Zasada jest prosta: jeśli masz żonę, masz również dużo seksu. Kiedy chcesz i ile chcesz, a w dodatku nie trzeba za niego płacić. Dla wielu mężczyzn to wystarczający powód, by poprosić kobietę o rękę.

małżeństwo

5. Poczucie winy

Niektórzy mężczyźni oświadczają się swoim partnerkom z poczucia winy. Zwłaszcza, jeśli zdarzyło im się w przeszłości coś przeskrobać, a kobieta wspaniałomyślnie im wybaczyła i postanowiła dać drugą szansę lub – co gorsza - `wpędzili ją w lata` długoletnim związkiem na kocią łapę, zmniejszając jej szanse na zamążpójście.

 

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 4.12 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 20:39
Nasz związek trwał 8 lat do momentu kiedy on powiedział, że już nie chce ze mną być. Płakałam i cierpiałam niesamowicie… on zostawił mnie dla innej. To był dla mnie najczarniejszy okres w zyciu. Ale postanowiłam spróbować ostatniej deski ratunku – rytuału miłosnego z polecanej w Internecie strony urok-milosny.pl – to był strzał w dziesiątkę. On do mnie wrócił przywracając mi sens w zyciu.
odpowiedz
stara panna (Ocena: 5) 17.06.2014 18:57
jestem 10 lat z chlopakiem od roku mamy wspolne mieszkanie .ma 36 lat "pranie gotowanie sex " i nie chce sie zenic ;( 10 lat mam w plecy o dzieciach moge juz sobie tylko pomarzyc
odpowiedz
gosc (Ocena: 1) 16.06.2014 10:21
Boze jakie bzdury !!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2014 13:19
To jest smutne...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 14.06.2014 13:02
czy wy też czytacie tylko nagłówki? np "obiad" "pranie"... XD
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie