Typy kobiet, które nie mają szans na znalezienie sobie męża

Jeśli Ty również się tak zachowujesz, grozi Ci staropanieństwo.
Typy kobiet, które nie mają szans na znalezienie sobie męża
15.05.2014

Gdy myślimy o współczesnym ideale kobiety, mówimy: zadbana, zgrabna, ambitna, pewna siebie, roześmiana, z dobrą pracą i wysokimi zarobkami. Czy jednak pokrywa się z to z pragnieniami mężczyzn, postanowili ostatnio sprawdzić brytyjscy naukowcy. Jedno z wielu badań dotyczących ideału kobiety w oczach płci przeciwnej pozwoliło stwierdzić, że perfekcyjna partnerka to ta z długimi, puszystymi włosami, o krągłych kształtach, naturalna, inteligentna, mająca zainteresowania, namiętna, wierna, sympatyczna, spontaniczna… Tyle o cechach, których panowie w nas szukają.

A jakich kobiet mężczyźni się boją i z jakimi nigdy nie chcieliby założyć rodziny? Sprawdziłyśmy to u źródła. Oto, co wyczytałyśmy z for internetowych i usłyszałyśmy od naszych zaprzyjaźnionych kumpli.

panna młoda

Chodząca perfekcja, do której strach się zbliżyć

- Kobiety, które ciągle osiągają sukcesy i są bardzo pewne siebie, onieśmielają mężczyzn – twierdzi Janek. – Piękna, zgrabna, oczytana, robiąca karierę… Niby wszystko się zgadza, a jednak żaden facet nie chciałby się spotykać z chodzącą perfekcją. Można przy takiej popaść w kompleksy… - dodaje.

Jest tak: mężczyźni przede wszystkim z góry skazują siebie na porażkę i nie zabiegają o względy idealnej kobiety, bo są pewni, że nie mają u niej szans. A po drugie, wielu facetów – choć zwykle się do tego nie przyznają – woli naturalne dziewczyny, którymi nie będą musieli się z nikim dzielić. I jeszcze jedno. Zadbane kobiety są drogie w utrzymaniu – a mężczyźni doskonale o tym wiedzą.

panna młoda

Niepoprawna flirciara

Panowie uciekają również gdzie pieprz rośnie przed flirciarami. Miał z nią do czynienia Piotrek. – Jakiś czas temu poznałem fajną dziewczynę. Spotkaliśmy się w klubie. Potańczyliśmy, pogadaliśmy. Później wymieniliśmy kilka SMS-ów, przedrzeźnialiśmy się. Wiem jednak, że jest straszną kokietką. Uwielbia, gdy faceci zwracają na nią uwagę. Robi jeden krok do przodu i dwa w tył. Sama się nie odezwie pierwsza. To straszna flirciara, najgorszy typ kobiety – twierdzi rozczarowany Piotrek.

Dlaczego mężczyźni boją się kokietek? Bo one przepadają… za wszystkim facetami. Trudno zatem zatrzymać ją przy sobie i tego właśnie każdy mężczyzna najbardziej się obawia. Flirciara nie wysyła jasnych sygnałów. Lubi się bawić, sprawia zatem wrażenie, że nie traktuje związków poważnie. Flirciarę trudno jest usidlić, a co dopiero powiedzieć o zatrzymaniu przy sobie na dłużej. Mężczyźni wolą nie mieć takiego problemu.

panna młoda

Żyjąca w luksusie bogaczka

Być może wydaje ci się, że każdy mężczyzna doceni twoją niezależność finansową i życie w dostatku. Uważaj jednak, bo w praktyce większość facetów od takich kobiet ucieka. Zwłaszcza jeśli mężczyzna pozostaje na utrzymaniu własnej partnerki.

Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Cornell University w Ithaca (stan Nowy Jork). Naukowcy dowiedli, że mężczyźni finansowo zależni od swoich partnerek są bardziej skłonni do zdrady niż panowie, którzy uzyskują podobne zarobki, co ich kobieta. Z badań wynika, że mężczyźni całkowicie pozostający na utrzymaniu kobiety aż pięć razy częściej popełniali zdradę niż ci, którzy wnosili do domowego budżetu porównywalną kwotę.

Dla wielu mężczyzn grubość portfela jest wyznacznikiem ich męskości. Dlatego uciekają od kobiet, które zarabiają od nich więcej. Poza tym panie, którym sprawy zawodowe i finansowe świetnie się układają, nierzadko wypominają swoim partnerom niezaradność, opieszałość, lenistwo, brak instynktu biznesowego. A one same często z pewnych siebie, spełnionych pracownic stają się zarozumiałymi snobkami. Kobieta niezależna przeraża mężczyzn, bo uważa, że wszystko zrobi lepiej, nie pozwala sobie pomóc, bywa przemądrzała. I co więcej, nigdy nie będzie posłuszną panią domu. Wielu mężczyzn woli jednak poszukać kobiety, którą można pokierować.

panna młoda

Wulgarna chłopczyca

Mężczyźni nie lubią i boją się kobiet głośnych, krzykliwych, agresywnych, ordynarnych. Bo przede wszystkim brak im kobiecości, której większość panów w nas szuka. Według jednej z ankiet przeprowadzonych przez studentów wydziału politologii i studiów międzynarodowych wynika, że mężczyźni za nic w świecie nie zaakceptowaliby tzw. disco-laski czy kobiety lekkich obyczajów – tymczasem okazuje się, że Polki potrafią być sprośne i wulgarne. Inne znienawidzone typy kobiet wskazane przez studentów to: feministka, kobieta fałszywa, plotkara. Mężczyźni nie chcą partnerki, która przeklina, zaczepia innych, knuje intrygi, jest nieszczera czy ma obojętny stosunek do jakichkolwiek zasad. Przede wszystkim dlatego, że będąc w związku z taką kobietą, sami by sobie zaszkodzili.

- Spotykałem się kiedyś z taką, która non stop przeklinała. Wstydem było z nią wyjść w jakieś miejsce publiczne, bo non stop padały k… i ch… Taka laska nie nadaje się na żone absolutnie – podsumowuje Bartek.

panna młoda

Zazdrośnica

– Nie cierpię chorobliwej zazdrości, która prowadzi kobietę do urojeń i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Narzucanie się i nieustanna chęć bycia adorowaną również są nie do zniesienia. Poza tym każdy potrzebuje w związku przestrzeni i partnerka powinna to zrozumieć – twierdzi Marek.

panna młoda

Pozostałe cechy charakteru, które przekreślają Twoje szanse na małżeństwo to:

- wyolbrzymianie – spóźnienie się to zdrada, zwrócenie uwagi to chęć zaczepki, brak seksu przez kilka dni to rutyna. Kto by to wytrzymał?

- zero zainteresowań – mężczyzn pociągają kobiety, które mają pasje, hobby, czymś się interesują. Przynajmniej mają z nimi o czym porozmawiać!

- płaczliwość – lepiej panuj nad emocjami, bo twoje łzy szybko przestaną robić jakiekolwiek wrażenie, a zaczną irytować.

panna młoda

- zadzieranie nosa – czyli typ księżniczki, która jest pewna siebie i musi nieustannie być adorowana.

- matkowanie – szybko doprowadza do tego, że facet czuje się jak niesamodzielny nieudacznik. Mężczyźni nie szukają matki, tylko partnerki!

A teraz przyznajcie się dziewczyny: znalazłyście wśród tych typów… siebie?

Komentarze (73)

Ocena: 4.01 / 5
gość (Ocena: 1) 17.05.2018 12:59
Podstawą szczęśliwego i udanego związku jest miłość i wzajemny szacunek, a nie średnia statystyczna cech, które lubią cioty, a nie prawdziwi faceci. Jak robicie sondaż wśród palantów i ciot, to nie podajcie, że dotyczy on cech charakteru prawdziwych mężczyzn.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.05.2018 12:56
Wyżej wymienione cechy reprezentują palanty i "cioty", a nie faceci. Więc zróbcie badania i pokażcie czego potrzebują prawdziwi mężczyźni. A jeszcze lepiej zróbcie badania czego potrzebują prawdziwe kobiety. Taką ciotą i palantem jak te, które są w tych sondażach nie zainteresowałabym się ani na 5 minut.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.05.2018 12:30
Nie rozumiem dlaczego ta ankieta traktuje mężczyzn jak osoby, które wyłącznie one dokonują wyboru. Przecież kobiety też mają swoje gusty i wymagania i wcale mogą nie chcieć takich palantów jakimi są faceci z ww. sondażu.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.05.2018 12:21
Ten sondaż opisuje facetów, czy gejów? Bo jeśli facetów, to są oni żałośni. Wolałabym zostać kurtyzaną niż mieć takiego męża.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.05.2018 12:09
Zastanawiam się czy większość facetów, to takie "dupki" i palanty jak wynika z tej ankiety? Czy ta ankieta jest beznadziejna?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo