Jaki powinien być idealny pierścionek zaręczynowy?

Większość kobiet doskonale wie, jakiej błyskotki oczekuje.
Jaki powinien być idealny pierścionek zaręczynowy?
15.02.2014

Często zarzekamy się, że nie jesteśmy materialistkami. Zwłaszcza w związku. Liczą się emocje i bliskość, a rzeczy materialne to sprawa absolutnie drugorzędna. Nie przeszkadza to jednak w tym, by przykładać ogromną wagę do symboli. A czymś takim bez wątpienia jest pierścionek zaręczynowy. Chyba każda z nas wyobrażała sobie moment, kiedy ukochany mężczyzna pada przed nami na kolana i z pierścionkiem w dłoni prosi nas o rękę. Teoretycznie nie liczy się jego cena i wielkość kamienia, ale później dochodzimy do wniosku, że to powinno być jednak coś zjawiskowego.

Obowiązuje niepisana zasada, że biżuteria zaręczynowa powinna przedstawiać nie tylko wartość sentymentalną, ale także finansową. Niektórym wydaje się, że im droższa błyskotka, tym większe zaangażowanie i oddanie partnera. Czy powinnyśmy tak do tego podchodzić? Raczej nie. Ale podświadomie to robimy. Większość z nas ma konkretne wyobrażenie na temat oświadczyn.

Jaki powinien być idealny pierścionek zaręczynowy? Czy za wybór i kwestię finansową odpowiada wyłącznie mężczyzna? A może lepszym rozwiązaniem byłby podział ról – ja wybieram, on płci? Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie sklepu z biżuterią Libertons mówią nam bardzo wiele na ten temat...

zaręczyny

KTO WYBIERA?

W tym przypadku czeka nas małe zaskoczenie. Najwyraźniej minęły czasy, kiedy o wyborze pierścionka decydował wyłącznie mężczyzna. Taką odpowiedź wskazało zaledwie 9 proc. ankietowanych! Większość (51 proc.) nie widzi nic przeciwko temu, by do sklepu jubilerskiego udać się wspólnie (im jesteśmy starsi, tym częściej wybieramy taką opcję). 40 proc. jest za tym, by kobieta wcześniej wybrała sobie pierścionek, który mężczyzna kupi już sam w odpowiednim momencie.

zaręczyny

ILE POWINIEN KOSZTOWAĆ?

Największa grupa ankietowanych (38 proc.) uznała, że cena pierścionka zaręczynowego nie gra żadnej roli. Reszta przywiązuje do pieniędzy mniejszą lub większą wagę. Wyniki prezentują się następująco: 26 proc. wymaga pierścionka, który kosztuje nieco mniej, niż równowartość jednej pensji mężczyzny, 19 proc. - przynajmniej równowartość jednej pensji, 12  proc. - równowartość od 2 do nawet 5 pensji, a 5 proc. - pensji półrocznej.

WSPÓŁFINANSOWANIE

Badanie potwierdza więc, że pierścionek zaręczynowy nie powinien być zbyt tani. Liczy się gest, ale kamień także. Nie wszystkich stać na tak duży wydatek, więc może wspomóc w tej kwestii swojego partnera? Co trzeci ankietowany nie ma nic przeciwko temu, by kobieta dołożyła się do zakupu pierścionka. 42 proc. nie dopuszcza takiej możliwości, a co piąty nie ma zdania.

A Wy czego oczekujecie?

zaręczyny

STYL PIERŚCIONKA

Niemal połowa ankietowanych kobiet twierdzi, że w biżuterii ceni nowoczesne rozwiązania. 43 procent uznało, że najlepszym rozwiązaniem będzie pierścionek z najnowszej kolekcji znanej firmy jubilerskiej. 28 proc. stawia na biżuterię z duszą – pierścionek po babci lub stylizowany na taki, to dla nich spełnienie marzeń. 29 proc. wybiera pierścionek nowoczesny, ale nawiązujący do tradycji.

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE W PIERŚCIONKU?

Okazuje się, że większość z nas traktuje biżuterię zaręczynową przede wszystkim jako symbol. Według 45 proc. ankietowanych pierścionek ma wzbudzać sentyment. Co trzecia z nas docenia głównie jego wygląd. Dla co dziesiątej kobiety najważniejszy jest kamień szlachetny i jego cena.

 

Polecane wideo

Komentarze (41)

Ocena: 4.95 / 5
5 (Ocena: 5) 29.06.2016 14:53
Właśnie pierścionek to najistotniejsza rzecz w całych oświadczynach bo cała atmosfera i wydarzenia to tylko dodatek o którym będziemy opowiadać a pierścionek jest do chwalenia się. Mój mąż kupuje mi biżuterię ze strony jubilea.pl bo tam też kupił mi pierścionek zaręczynowy a mają jeszcze inne bardzo interesujące elementy.
odpowiedz
mw (Ocena: 5) 13.06.2015 13:09
Ale pierdoły...
odpowiedz
Facet (Ocena: 5) 06.05.2015 20:42
Apel do Pań! Pamiętajcie drogie panie że jesteśmy tylko facetami i nam trzeba pokazać wszystko palcem, a najlepiej pięcioma i to dwa razy ;) Każda kobieta wie co chce dostać, ale jej facet już nie! Ile ja się namęczyłem żeby wybrać wzór a i tak potem tylko przez przypadek dowiedziałem się że inny wzór by był lepszy. Dobrze że w Diamentum nie robią problemów z wymianą... Ale jakby moja Ukochana dała mi prościej do zrozumienia to bym miał zdecydowanie mniej problemów :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 17.08.2014 23:23
Hmm. Szmaragd. I koniecznie w starym, klasycznym stylu, żadnej nowoczesności. Cena nie gra roli, ale nie chciałabym nosić na ręku czegoś co przekracza ludzkie granice i ma za dużo zer ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2014 22:05
Ja zawsze marzyłam o pierścionku z Apartu z szafirem i taki dostałam :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie