Nowy trend: Zakochani SKŁADAJĄ SIĘ na pierścionek zaręczynowy! (Zdrowe podejście czy zwykła głupota?)

Czekasz aż partner Ci się oświadczy, jednak wciąż brak mu pieniędzy na kupno zaręczynowego pierścionka? Żaden problem – coraz więcej kobiet dokłada się do tej inwestycji.
Nowy trend: Zakochani SKŁADAJĄ SIĘ na pierścionek zaręczynowy! (Zdrowe podejście czy zwykła głupota?)
08.10.2013

Decyzja o oświadczynach żadnemu mężczyźnie nie przychodzi łatwo. W końcu wizja wiązania się z jedną kobietą na całe życie może być przytłaczająca. Nie ułatwiają mu tego także zawrotne ceny pierścionków w sklepach jubilerskich. Co więcej, często właśnie brak pieniędzy na kupno zaręczynowej pamiątki jest główną przeszkodą, stojącą facetowi na drodze do ożenku. Brytyjczycy jednak wpadli na pomysł, dzięki któremu można ją pokonać.

Jak podają najnowsze badania, coraz więcej par dzieli się kosztami kupna pierścionka zaręczynowego, co wielu ekspertów uznaje za przełom i nowy znak naszych czasów. Nie wszyscy są jednak do tej `rewolucji` przychylnie nastawieni – słychać bowiem liczne głosy twierdzące, że to niepotrzebne i absurdalne ingerowanie w tradycję, które może sprowadzić na narzeczonych fatum.

miłość

Obrońcy pomysłu wspólnego kupowania pierścionka są jednak zdania, że staroświeckie tradycje nie odpowiadają współczesnym warunkom życia i wkrótce wszyscy o nich zapomną. Bo poza kwestiami finansowymi, należy wziąć pod uwagę równouprawnienie, któremu hołduje coraz więcej osób. Zgodnie z jego zasadami, kobiety i mężczyźni mają w każdej dziedzinie życia takie samo prawo. W kwestii oświadczyn i kupowania pierścionka zaręczynowego również.

- Myślę, że wspólne inwestowanie w pierścionek na zaręczyny to dobry pomysł – skomentowała w rozmowie z Today.com  Samantha Daniels, założycielka portalu randkowego `Samantha`s Table Matchmaking`. - Dzięki temu młodzi wręcz umacniają swoją relację. W końcu oboje zarabiają pieniądze, więc dlaczego tylko jedna strona ma ponieść finansowe koszty podczas zaręczyn? To zdrowe podejście.

miłość

W internecie krążą różne opinie na temat tego, kto powinien płacić za pierścionek. Wiele pań przyznaje, że dzieli konta bankowe ze swoimi partnerami, dlatego – siłą rzeczy – miały swój udział w kupnie zaręczynowej biżuterii. Inne z kolei zauważają, że obecnie coraz więcej kobiet ma na swojej głowie utrzymanie domu, bo zarabia więcej od partnera. Nie widzą zatem powodu, dla którego to mężczyzna powinien całkowicie finansować kupno drogiego symbolu narzeczeństwa.

Mimo że liczba par decydująca się na ten akt równouprawnienia rośnie, to nie wszystkie pary podchodzą do niego optymistycznie. Jak podają wyniki badań, aż 54% kobiet wciąż nie ma zamiaru dokładać się do swojego pierścionka. Są to zwykle tradycjonalistki, które niechętnie przyjmują współczesne zwyczaje.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dołożyłybyście się do waszych pierścionków zaręczynowych?

Komentarze (86)

Ocena: 5 / 5
j (Ocena: 5) 11.01.2014 17:47
jak zaczną rodzić dzieci to my będziemy się dokładać do pierścionków...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2013 20:24
Bez sensu jak dla mnie :) wolałabym dostać jakiś tani pierścionek, ale mieć jakieś zaręczyny, a nie na zasadzie "dogadamysię z facetem"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2013 10:48
Przy takim podejściu zaręczyny w ogóle nie są potrzebne. Jeżeli partnerzy składają się na pierścionek to staje się to formą pozerstwa "o patrzcie, mam pierścionek spodziewam się ślubu". W takim przypadku to będzie forma umowy "to co , może się pobierzemy?" Prz zrzucie na pierścionek zaręczynowy cała idea zaręczyn legnie w gruzach , bo to zawsze była deklaracja i pewnego rodzaju niespodzianka ze strony faceta. Mam znajomych, którzy właśnie tak postąpili , że skoro już i tak prawie razem mieszkają to może po prostu wezmą ślub i po kłopocie. Efekt taki że dziewczyna się napierała na pierścionek i dostała go przed ślubem, co w ogóle nie miało sensu. Dla mnie lekka żenada...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2013 18:49
Dla pierdołowatych chłopców nie tyle bez grosza przy duszy, co bez honoru, proponuję nowy "trend" - niech proszą swoje dziewczyny o to, by się dorzucały do swoich prezentów na urodziny/ imieniny/ dzień kobiet etc.
odpowiedz
dupciv3 (Ocena: 5) 09.10.2013 17:41
Jakby kazał mi sie dołożyć, to bym go rzuciła. Jak już coś to niech kupi tańszy, ale niech sam na niego wyłoży
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo