Ile powinny trwać ZARĘCZYNY?

Pierścionek zaręczynowy lśni na Twoim palcu, a Ty nadal nie wiesz, kiedy ślub?
Ile powinny trwać ZARĘCZYNY?
11.08.2013

W Internecie jest wiele stron, które poświęcone są tematowi zaręczyn. Jedne z dziewczyn piszą, że nie ma znaczenia, po jakim czasie od tego dnia odbędzie się ślub, drugie zaś twierdzą, że im bardziej zwlekamy, tym gorzej.

Jedno jest pewne, najpierw zdecyduj, jak będzie wyglądało Twoje wymarzone wesele. Dopiero później przystąp do działania. Planowanie najlepiej rozpocząć przynajmniej 12 miesięcy wcześniej. Pamiętaj, że jeśli czas między zaręczynami a ślubem będzie zbyt krótki, mogą pojawić się dodatkowe problemy i panika. Warto więc pozostawić sobie rezerwę w postaci kilku dodatkowych miesięcy. Pośpiech nie jest w tym przypadku dobrym doradcą. A przecież chcesz, żeby wszystko było idealne? Włosy, sukienka, make-up, kwiaty, a także miesiąc miodowy.

zaręczyny

Statystyki mówią, że zaręczyny trwają średnio 2 lata. Dla porównania -  średni czas między zaręczynami a ślubem wynosił dziesięć lat temu 11 miesięcy. W głównej mierze różnica spowodowana jest kosztami wesela, które na przestrzeni lat znacznie wzrosły.

Z każdym rokiem przybywa coraz więcej ślubnych atrakcji do wyboru. I choć bajkowy ślub obarczony jest niemałym rachunkiem do zapłacenia, to młodzi nie chcą oszczędzać na najważniejszej nocy w ich życiu. Co więcej, coraz częściej to oni sami skłonni są zapłacić za swoje wymarzone wesele. Zebranie takiej sumy pieniędzy to nie lada wyzwanie, stąd wydłużenie czasu pomiędzy zaręczynami a ślubem.

Nie jest więc istotne,  ile potrwają Twoje zaręczyny, bo nie ma na to jednej reguły. Najważniejsze jest to, żeby dzień Twojego ślubu był najpiękniejszym w Twoim życiu!

Polecane wideo

Komentarze (49)
Ocena: 4.92 / 5
staromodny (Ocena: 5) 06.09.2020 14:17
Ale narzeczonymi się jest po zaręczynach, aa nie przed.
odpowiedz
gwiazdeczka (Ocena: 5) 03.08.2014 21:45
Jestem 9lat starsza ja mam 39 on 30 i wczoraj sie zaręczyliśmy i boje się,że się nie uda wspólne życie
zobacz odpowiedzi (1)
onaion (Ocena: 5) 31.01.2014 10:16
Ze swoim narzeczonym jestem od maja 2012, zaręczyny grudzień 2013, ślub czerwiec 2016.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2013 14:54
Chyba ile powinien trwać okres narzeczeństwa, a nie zaręczyny... Zaręczyny trwają chwilę - jest to moment, kiedy partner prosi swoją kobietę o rękę, a ona się zgadza.
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 5) 29.08.2013 10:45
My zaręczyliśmy się w marcu a ślub planujemy na lipiec 2014 r. Uważam że okresem narzeczeństwa trzeba się nacieszyć, a nie od razu załatwiać ślubne formalności. Sami nie wyprawiamy wesela tylko przyjęcie dla najbliższej rodziny (ok. 15-20os.), ślub bierzemy cywilny i moglibyśmy zrobić to już w tym momencie ale chcemy się nacieszyć jeszcze tym okresem:) Nie rozumiem całej tej przedślubnej gorączki, wydawania co najmniej 30 tys. na wesele na którym z większością ludzi nie utrzymuje się kontaktu... harować specjalnie żeby odłożyć na 2 dni zabawy... zdecydowania wolę te pieniądze poświęcić na podróż a większą część z tego odłożyć... pewnie zostanę tu zlinczowana ale to moje zdanie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie