7 powodów, dla których warto brać ślub zimą

Grudzień, styczeń, luty to z całą pewnością nie są typowe miesiące kojarzone ze ślubami i weselami. A szkoda, bo zamążpójście w tym okresie ma wiele zalet.
7 powodów, dla których warto brać ślub zimą
05.12.2008

Grudzień, styczeń, luty to z całą pewnością nie są typowe miesiące kojarzone ze ślubami i weselami. A szkoda, bo zamążpójście w tym okresie ma bardzo wiele zalet, które wy same z pewnością potwierdzicie.

1. Pogoda - styczeń to gwarant pogody takiej, jakiej się spodziewamy, czyli… mroźnej i suchej oraz słonecznej, dzięki czemu fotografie sprzed kościoła będą piękne i świetliste, a ty nie zmokniesz i nie narazisz swojej misternej fryzury na zrujnowanie.

2. Sanie - zamiast wynajętym samochodem czy dorożką, możemy pojechać do kościoła saniami, w staropolskim stylu. Tak nietypowe rozwiązanie jest możliwe wyłącznie dwa czy trzy miesiące w roku.

3. Stroje - stabilna Pogoda sprawia, że goście nie mają dylematów, jakie Stroje wybrać, a panna młoda może poszaleć. Zawsze marzyłaś o białym futrze, ale krępowałaś się wystąpić w takim na ulicy? Teraz jest ku temu wspaniała okazja. Pan młody powinien za to wyposażyć się w biały, jedwabny szalik. Spraw mu taki pod choinkę :).

4. Jedzenie - nawet jeśli klimatyzacja będzie szwankować, nie narazisz swoich gości na spożywanie roztopionego tortu i ciepłego alkoholu. Zepsuta lodówka? Wszystko można przechować na powietrzu!

5. Miejsca i ceny - zimą dużo mniej par bierze ślub, więc nie ma ryzyka, że zabraknie wolnego lokalu albo że zostanie nam wystawiony horrendalnie wysoki rachunek. Ceny zimą są bardziej przystępne, a my możemy przebierać w restauracjach i salach, nie rezerwując ich z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

6. Nastrój - grudzień i styczeń to okres świąteczny, więc kościoły są pięknie przystrojone i nastrojowo oświetlone. Miło jest mówić sakramentalne „tak” wśród zielonych, pachnących choinek i świecących ozdób.

7. Kwiaty - orchidee i lilie są dużo tańsze zimą, więc jeśli preferujesz je bardziej niż, np. klasyczne tulipany, zaczekaj z zamążpójściem do końca roku.

Polecane wideo

Komentarze (165)
Ocena: 4.98 / 5
gość (Ocena: 2) 21.03.2017 14:17
ale bzdury! pogoda - czy latem czy zimą to loteria. Większe szansę są na pluchę niż na pierzynkę ze śniegu. Śnieżyce i ślizgawice. Latem jest ryzyko jedynie ulewy. Zimą od wyboru do koloru. sanie - tak... zwłaszcza ulicami miasta... sala - owszem, nie trzeba na 2 lata do przodu, ale są studniówki, bale, więc też trzeba działać szybko. To samo z DJami. Ceny - za talerzyk może i taniej, ale zaopatrzyć trzeba się w okrycia wierzchnie, czasem dodatkowe buty. Kwiaty - akurat zima to najgorszy okres na lilie. Kwiaty zimą są raczej droższe niż tańsze, a w okresie walentynek b.drogie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2009 17:32
no ja tez chyba wezme slub zimą..ajlepiej w grudniu..bo warto..i na pewno przyjade saniami pod kościuł no i wiem już nawet z kim..zzz... PATRYKIEM17;****
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2009 11:38
no to biorę ślub zimą;D o ile nie bedzie jednej wielkiej klapy na dworze:P a tego przewidzieć nie można:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.01.2009 21:09
szkoda tylko ze teraz w polsce nigdy nie wiadomo czy zima w ogole bedzie... czesciej mamy PLUCHE :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2008 19:35
zapomnieli dopisać, że zima jest jedna baaardzo romantyczna :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie