Nowy przedślubny TREND: Panny młode zatrudniają doradców od... UŚMIECHÓW! (Potrzebny wydatek?)

Wedding smile concierge to zawód przyszłości! Robi furorę nie tylko za oceanem, ale również u nas!
Nowy przedślubny TREND: Panny młode zatrudniają doradców od... UŚMIECHÓW! (Potrzebny wydatek?)
Fot. TropicPic in Phuket
16.06.2013

Ślubny szał zrodził nowy zawód – obok wedding plannera pojawił się wedding smile concierge, czyli doradca od… uśmiechu. Jego zadaniem jest odpowiednie przygotowanie zębów panny młodej do ceremonii tak, aby po olśniewały wszystkich swoim blaskiem.

Nowa moda powstała za sprawą księżnej Kate, która przed królewskim weselem postanowiła dokładnie zadbać o swoje zęby i zatrudniła stomatologicznego doradcę. Efekt? Promienny i śnieżnobiały uśmiech stał się jej wizytówką, a miliony kobiet na całym świecie zapragnęły podążyć za jej przykładem.

Stomatologia przedślubna z dnia na dzień zyskuje na popularności. Nie jest to tylko dziwaczna, zachodnia moda – w Polsce działa już gabinet, który zatrudnił weselno-zębowego doradcę. Równe i białe zęby chciałaby mieć chyba każda kobieta, a panna młoda dodatkowo marzy, by ten efekt osiągnąć w ekspresowym tempie. Z pomocą wedding smile concierge wszystko jest wykonalne.

Doradca podczas planowania wymarzonego uśmiechu bierze pod uwagę kolor ust, rysy twarzy, karnację, a nawet kolor sukni ślubnej – wszystko ma znaczenie! Większość panien młodych zgłaszających się do specjalisty pragnie mieć proste i białe zęby w odcieniu pasującym do sukni ślubnej, ale i do opalenizny. Wszystko to można osiągnąć przez zabiegi stomatologii estetycznej i ortodoncję. Jak podaje American Academy od Cosmetic Dentistry na pierwszym miejscu najczęściej wybieranych usług stomatologicznych przed ślubem znajduje się wybielanie zębów.

- Wśród panien młodych popularne są całkowite metamorfozy uśmiechu przy pomocy licówek, które zmieniają kształt i kolor zębów. W ten sposób usuwa się przerwy między zębami, wydłuża je, tworzy nową, atrakcyjną symetrię uśmiechu. Jeśli wesele planowane jest z ponad rocznym wyprzedzeniem, często panny młode decydują się na leczenie ortodontyczne, prostujące zęby przy pomocy aparatów kosmetycznych. – mówi stomatolog Wojciech Faferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach, które jako pierwsze w Polsce wprowadziło do swoich usług przedślubne doradztwo. - Hitem jest wybielanie zębów, które usuwa przebarwienia i rozjaśnia zęby, tak aby pasowały one do całej weselnej oprawy. 

Pomysłodawcy tej nowej usługi stomatologicznej zgodnie twierdzą, że przedślubny doradca pomoże uniknąć przyszłym pannom młodym licznych błędów, które zdarza im się popełniać przygotowując zęby na ten wielki dzień na własną rękę.

Ślub jest często impulsem do radykalnych zmian. Wiele kobiet w tym czasie poddaje się zabiegom medycyny estetycznej, decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych i korzysta z pomocy dietetyka, sięga także po pomoc trenera osobistego. Wedding smile concierge spełnia taką samą rolę, kogoś kto przeprowadzi nas przez cały proces metamorfozy, dopingując i motywując do zmiany – mówi dr Fąferko.

Kiedy należy zdecydować się na skorzystanie z usług doradcy? Najgorliwsze panny młode walkę o idealny uśmiech zaczynają już na rok przed wydarzeniem. Jeśli jednak do ślubu zostało ci mniej czasu, nie trać nadziei – na pewno wedding smile concierge i tak znajdzie sposób na poradzenie sobie z twoimi niedoskonałościami.

Co myślicie o tej nowej modzie? Skorzystałybyście z usług takiego stomatologicznego doradcy?

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2013 19:24
ja wolę teraz ponosić aparat, na spokojnie, skoro ślub za 2-3lata, zamiast potem w pośpiechu przyklejać sztuczne licówki
odpowiedz
Paula (Ocena: 5) 16.06.2013 08:52
O ładny, a tym samym zdrowy uśmiech powinno się dbać całe życie, a nie tylko od święta..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo