Szczere wyniki ankiety dot. związków (m.in. opinie o pierścionkach zaręczynowych) - oj, jesteśmy wybredne!

Czy tradycyjne podejście do ślubu ma rację bytu w dzisiejszym świecie?
Szczere wyniki ankiety dot. związków (m.in. opinie o pierścionkach zaręczynowych) - oj, jesteśmy wybredne!
06.05.2013

Nie da się ukryć, że młode kobiety są obecnie dużo bardziej wyzwolone od swoich matek, czy babć. Dzisiaj nikt już nie powie o 30-latce bez partnera „stara panna, której nikt nie chciał”, tylko „singielka, która nie zwiąże się z byle kim”. Mimo to większość przedstawicielek płci pięknej nie czuje się komfortowo bez obrączki na palcu.

Z ankiety, przeprowadzonej przez serwis sheknows.com, jasno wynika, że gdyby respondentki mogły wybrać: darmowa podróż po Europie lub poślubienie faceta marzeń, aż 80 proc. z nich zdecydowałoby się na tę drugą opcję.

To jednak nie koniec ciekawostek. W sondażu zadano internautkom szereg innych pytań, związanych z małżeństwem. I tak: 34 proc. ankietowanych chciałoby dostać od partnera pierścionek z diamentem, 17 proc. jest całkowicie rozczarowanych swoim pierścionkiem zaręczynowym, a 4 proc zdecydowało się go wymienić u jubilera.

- Zapytaliśmy również respondentki, co myślą o mieszkaniu z facetem przed ślubem. Aż 69 proc. z nich uważa, że to dobry pomysł. Tylko 31 proc. pań stwierdziło, że na ten krok lepiej zdecydować się już po ślubie – czytamy na serwisie.

A czy współczesne kobiety lubią ryzyko? Wszystko wskazuje na to, że owszem. 65 proc. z nich poślubiłoby mężczyznę, który wyznaje inną wiarę, niż one. 81 proc. powiedziałoby sakramentalne „tak” człowiekowi o innych poglądach politycznych. 61 proc. wyszłoby za faceta, którego nie akceptuje rodzina, a 50 proc. zdecydowałoby się na wzięcie ślubu spontanicznie, tzn. przed ustalonym wcześniej terminem.

Respondentki odpowiadały również na pytania, związane ze stażem małżeńskim. – 28 proc. internautek przyznało, że pojawienie się dziecka ochłodziło stosunki z mężem. 31 proc. stwierdziło z kolei, że wspólny potomek jeszcze bardziej zbliża do siebie małżonków – donosi portal.

Na końcu ankiety kobiety mogły wymieniać się złotymi radami, które dobrze wpływają na małżeństwo. Najpopularniejsze z nich to: „Nie walcz po to, by wygrać. Walcz po to, by zrozumieć”; „Twój mąż nie jest perfekcyjny, ale ty też nie jesteś doskonała”; „Nigdy nie zasypiajcie pokłóceni” (ktoś inny doradził z kolei: „Zawsze kłóćcie się przed snem. Wtedy godzenie się jest przyjemniejsze”) oraz „Osoba, która pierwsza wyciąga rękę na zgodę, jest silniejsza”.

A Wy co sądzicie o małżeństwie, dziewczyny? Jesteście za czy przeciw?

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
wizazanka (Ocena: 5) 07.05.2013 02:53
A mnie interesuje skad bierzecie te dane( procentowe)... powinniscie podac żródlo- czyzbyscie tematy sciagali z wizaz.pl? i wizazanki przeliczali do tych waszych procentow...?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2013 15:05
wiekszosc bab jest serio glupich skoro wybraly wiezienie zamiast darmowej podrozy. dzieki bogu jestem zdrowa...
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2013 07:01
jesli chodzi o pierscionek, kobiety czesto sa niezadowolone bo biora slub bardzo szybko, nawet nie znajac dobrze partnera i vice versa...ja jak zdecyduje sie na slub bede pewna, ze moj partner bedzie znal moje preferencje, wiedzial jaki mam styl i co by pasowalo. ciezko, zeby skromna laska noszaca sie na sportowo byla zadowolona z ogromnego kamienia na zlotej obrączce, bo wolalaby maly skromny, z kolei elegantka na odwrot itd. to jak kupowanie perfum troche. mi podobaja sie platynowe pierscionki lub z bardzo jasnego zlota (jestem dosc blada, nie nosze zoltego zlota) z diamentem, lub jesli facet nie ma kasy, niech bedzie inny kamien lub cyrkonie;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2013 02:46
No i dobrze, trzeba byc wybrednym. :D Zaraz napiszecie "to zostaniesz bez niczego/ sama" itd. Nie chodzi o skrajne wybrzydzanie, ale szkoda mi dziewczyn, które często biorą sobie byle kogo tylko po to, by nie byc singielkami.
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2013 02:44
"Wszystko wskazuje na to, że owszem. 65 proc. z nich poślubiłoby mężczyznę, który wyznaje inną wiarę, niż one." Zależy JAK INNĄ wiarę mamy na myśli. Podejrzewam, że panie mogły miec na myśli np. prawosławie albo protestantyzm, czyli nie tak diametralnie różne religie jak np. islam czy hinduizm.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo