Rewolucja w Kościele: Już niedługo nie dostaniesz tak łatwo ślubu!

Duchowni chcą mocno zaostrzyć rygory związane z zawieraniem małżeństw.
Rewolucja w Kościele: Już niedługo nie dostaniesz tak łatwo ślubu!
03.03.2012

W obliczu rosnącej w zastraszającym tempie liczbie rozwodów, Kościół katolicki planuje wprowadzić rewolucyjne zmiany. Już niedługo uzyskanie ślubu kościelnego nie będzie takie proste.

Pary, które zapragną wstąpić w związek małżeński będą musiały aż przez pół roku uczęszczać na kursy przedmałżeńskie (do tej pory wystarczyło odbyć zaledwie 10 godzin spotkań i 3 konsultacje w poradni rodzinnej) – informuje Sfora.pl.

Przyszli małżonkowie powinni również spodziewać się większej liczby niewygodnych pytań, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet… przebytych chorób wenerycznych. Sakramentalnego „tak” nie powiedzą sobie także osoby, które są narzeczonymi krócej niż rok lub spodziewają się dziecka.

Decyzja o wprowadzenie tych rewolucyjny zmian ma zapaść ostatecznie 30 maja w Mediolanie podczas zjazdu poświęconego rodzinie. Duszpasterzom chodzi o to, aby decyzja młodych o ślubie wypływała z prawdziwej, głębokiej wiary i była podejmowana bardziej świadomie.

Czy nie sądzicie jednak, że zaostrzone przez Kościół przepisy jedynie zniechęcą wielu ludzi do zawarcia małżeństwa?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Pocałunki w małżeństwie - najpierw jest ich 31 tygodniowo, a potem… Sprawdź STATY!

Z każdym rokiem małżeństwa stajemy się mniej czuli. Dlaczego? Już nam na sobie nie zależy?

Jakie kobiety faceci wybierają na swoje żony? (Podpowiedź: Niekoniecznie ładne, ale zaradne i...)

Oto cechy, jakie powinna mieć idealna kandydatka na żonę.

Komentarze (237)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2012 13:52
Niestety trzeba zmienić mentalność starszego pokolenia, bo ono często naciska na młodych, że musi być ślub kościelny, chociaż przyszła młoda para wcale nie chce czy jej nie zależy. To samo dotyczy się wpadek... Tak więc popieram,postawę kościoła wobec kobiet wciąży, bo ślub z powodu wpadki to wielkie niporozumienie i największa krzywda dla tego dziecka. Gdyby tylko rodzina myślała o szczęściu tych młodych ludzi a nie o własnym wstydzie i o tym co inni powiedzą... Może wtedy kościół nie musiałby wprowadzać takich zmian.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 21:52
społeczeństwo schodzi na psy.... jestem w związku 2,5 roku, i nie chciałabym wypowiadac sakramentalnego TAK przed Bogiem tylko dlatego że zmusiła mnie do tego sytuacja. Pragnę wyjśc za mąż z prawdziwej miłości, chciałabym szczerze przed Panem Bogiem poślubic mojego mężczyznę. Jestem zdania że zaostrzenie zasad i pewne rygory,dadzą do zrozumienia ludziom ,że małżeństwo nie tylko polega na tym żeby sobie było, bo tak mi sie chce, bo dziecko, bo nie chce zostac starą panną.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2012 17:55
Ja uważam że papier nie jest mi do szczęścia potrzebny.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2012 12:28
głupi pomysł.... jak udowodnią że jestem narzeczoną ponad rok?? nauki przed małżeńskie pół roku?? chyba sobie żartują!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2012 20:27
a ja wszystkie podpisy podrobiłąm i jest fajnie :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo