Ślub i WESELE między październikiem a marcem: Dlaczego wtedy warto się hajtać?

Do niedawna śluby brało się głównie wiosną i latem, w dodatku w miesiące z literką "r" - na szczęście. Teraz tendencja weselna się zmienia i coraz popularniejsze są zimowe miesiące. Skąd taka moda? Okazuje się, że ze względów praktycznych.
Ślub i WESELE między październikiem a marcem: Dlaczego wtedy warto się hajtać?
06.01.2012

Czas między październikiem a marcem cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych par. Jak donosi The Telegraph, tylko w samej Wielkiej Brytanii liczba zimowych ślubów wzrosła w ostatnich latach prawie o 15 procent. Podobnie jest w wielu innych krajach, w tym także i w Polsce.

Przyszłych małżonków nie zniechęca brzydka pogoda za oknem oraz to, że drogi może zasypać śnieg i goście nie dojadą na czas. Decydują się na wesele w zimowych miesiącach z bardzo praktycznych powodów. Przede wszystkim liczą na duże oszczędności.

ślub zimą

Kiedy w branży ślubnej panuje zastój, wielu właścicieli sal bankietowych i salonów ślubnych obniża ceny swoich usług. Wiadomo przecież, że lepiej mieć klienta za niską cenę niż nie mieć go wcale.

Oszczędności przynosi także cena dekoracji. Jeśli zdecydujemy się na ślub w okresie bożonarodzeniowym, kościół jest już ozdobiony choinkami i innym świątecznymi przybraniami, które tworzą wspaniałą atmosferę.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Wesele na kredyt

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z ogromnymi kosztami. Czy pożyczka to konieczność?

Weselne cięcie kosztów - koniec z limuzynami i kosztownymi sukniami (Oszczędzamy!)

Jak wygląda ślub w dobie kryzys?

Polecane wideo

Komentarze (48)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2012 12:33
Ja biore ślub w listopadzie tego roku:)i jesteśmy szczęsliwi,mamy sale która chcieliśmy,orkiestre ktorej w sezonie letnim napewno by sie nam nie udało załatwic:)i to jeszcze promocyjna cena:)jeśli bym chciała latem i to wszystko co teraz załatwiliśmy to ślub na 2014 bysmy zalatwili:)wiec nie bójcie sie zimowa pora jest dużo zalet:))a o wady sie nie martwmy,my Tylko chwile na dworze,a goście caly czas na sali beda sie bawic a nie siedziec przed lokalem spacerowac:))))nogi nam nie popuchna:))))TAK SOBIE TO WSZYSTKO TŁUMACZE:))I ŚWIETA ODRAZU Z MĘŻEM CUDOWNIE:)))POZDRAWIAM
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2012 07:27
Ja biorę ślub w kwietniu i to naprawdę świetna okazja bo zamiast płacić za osobę 240 zł (sezon weselny) place 180 zł. Dodatkowym atutem są wolne terminy. U mnie w kościele w sezonie weselnym jest często kat, że śluby robi się co godzinę więc nawet na życzenia i sypanie ryżem nie ma co liczyć, a tak w kwietniu na wszystko jest czas :). Mam nadzieje, że mi pogoda dopisze :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2012 07:41
chajtac? co za prostacki portal
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.01.2012 00:17
Nie dość, że żałosny kolokwialny zwrot, to w dodatku napisany z błędem... hajtać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2012 10:53
k...wa! kto wam wymysla te nagłówki>?! "Chajtać się" Weźcie się do roboty,nie wiem za co płacicie tym waszym "redaktorom" ...artykuł na poziomie gimnazjum
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie