31.12.2012 - data Waszego ślubu

Jak zorganizować ślub w sylwestra?
31.12.2012 - data Waszego ślubu
31.12.2011

7 lipca, bo dwie siódemki muszą przynieść szczęście, 8 marca, bo to dzień kobiet, 14 lutego, bo to Walentynki, a jeśli nie konkretna data, to przynajmniej w miesiącu z literą R – ustalając datę ślubu, kierujemy się różnymi zasadami. A co byś powiedziała na ślub w ostatni dzień roku? Możesz być pewna, że twoi goście na długo zapamiętają tę uroczystość – ślub zimą bywa naprawdę bajkowy! Jeśli wciąż się wahasz, niech przekona cię fakt, że osoby, które się na to zdecydowały, bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. – Miałam ślub i wesele w sylwestra. Wszyscy byli zachwyceni i świetnie się bawili – wspomina Karolina.

Zalety

W ostatni dzień roku większość ludzi ma wolne, tak samo jak 1 stycznia. Dzięki temu łatwo będzie ci zebrać wszystkich gości. Nie tylko będą dobrze się bawili, jak to zazwyczaj jest 31 grudnia, ale także spokojnie odpoczną w Nowy Rok. Poza tym świadomość, że ten dzień świętuje z wami praktycznie cały świat, dodatkowo czyni ten moment wyjątkowym.

Mówi się, że wesele robi się dla gości. Skoro tak jest, możesz im zafundować doskonałą zabawę weselno-noworoczną. Sporo zaoszczędzą, a przy tym będą się przednio bawili. Z całą pewnością wiele osób z przyjemnością przyjmie od ciebie zaproszenie na ślub, szczególnie jeśli wcześniej nie mieli planów na zabawę sylwestrową. I jeszcze jedno: sami również będziecie się świetnie bawić.Koniec roku to zwykle czas obniżek i wyprzedaży. Dzięki temu można w dobrej cenie upolować sukienkę czy buty, a przy tym dostać coś gratis. Zima to w końcu mało popularny czas na zorganizowanie wesela, więc jeśli dobrze poszukasz, możesz znaleźć końcówki weselnych kolekcji w bardzo dobrych cenach.

Śluby wyprawia się głównie w ciepłe miesiące. Ale czy zima nie jest urocza? Panna młoda w bieli na białym śniegu... Tylko pomyśl, jak pięknie będą wyglądać wasze ślubne fotografie. Poza tym atmosfera tego dnia i fajerwerki sprawią, że będziecie wspominać te chwile do końca życia.

ślub zimą

Zanim zdecydujesz, że twój ślub ma się odbyć w sylwestra, udaj się do Urzędu Stanu Cywilnego. Porozmawiaj z urzędnikiem – nie każdy zechce pracować w ostatni dzień roku. Spotkaj się również z księdzem i załatw wcześniej wszystkie formalności. Zapytaj o koszt organizacji ślubu kościelnego w sylwestra – w niektórych świątyniach może być znacznie wyższy niż w inne dni roku.

Pamiętaj, że w sylwestra trudniej będzie ci znaleźć wolnego DJ-a niż zespół. Jeśli wolisz tę pierwszą opcję, zacznij szukać go ze sporym wyprzedzeniem. Inaczej ci najlepsi mogą mieć już zarezerwowane terminy.

Wybierz salę z dobrą wentylacją. Trudno wyobrazić sobie duszne miejsce, w którym konieczne będzie otworzenie okien. Pamiętaj, że drzwi wejściowe nie powinny być zbyt blisko stołów – inaczej twoi goście z dużym prawdopodobieństwem się pochorują. Odwiedź wybraną salę zimą, jeszcze przed ślubem. Sprawdź, czy temperatura jest w niej odpowiednia. Nikt również nie chce, żeby jego goście zmarzli.

Sylwester w ostatni dzień roku jest wyjątkowy. Dzięki temu możesz zaszaleć z dekoracją sali. Zawieś kolorowe balony, serpentyny, zmień kolorystykę sali – np. z tradycyjnej białej na czerwoną. Niech to będzie wyjątkowa noc!

Julia Wysocka

Zobacz także:

Wesele na kredyt

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z ogromnymi kosztami. Czy pożyczka to konieczność?

Weselne cięcie kosztów - koniec z limuzynami i kosztownymi sukniami (Oszczędzamy!)

Jak wygląda ślub w dobie kryzys?

ślub zimą

Wady

Z jednej strony pod koniec roku możesz liczyć na wyprzedaże sukienek, butów i dodatków, z drugiej jednak strony właściciele sal weselnych czy restauracji nie będą już tacy hojni. Za organizację wesele w sylwestra mogą sobie zażyczyć niebotycznych kwot, sięgających nawet kilkuset złotych za osobę. Chodzi o to, żeby szefostwo nie było stratne w tę jedną wyjątkową noc. Nawet jeśli cena od tzw. talerzyka nie będzie znacznie wyższa, z całą pewnością właściciele więcej policzą za wynajem sali. Pamiętaj, żeby ślub w sylwestra zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem, w przeciwnym wypadku większość sal może być już zajęta. Uważaj również na gości, bo niektórzy mogą mieć już plany na ostatni dzień roku. Lepiej uprzedź ich wcześniej, żeby potem nie odmówili.

Sylwestrowe fajerwerki są urocze, ale skrzypiący śnieg i mróz mogą popsuć humor nawet najbardziej wytrwałej osobie. Nie wszyscy zechcą się bawić w takiej mroźnej aurze. Latem w przerwie między jedzeniem a tańcami można wyjść na zewnątrz i przewietrzyć się. Zimą będzie to mniej przyjemne. Pamiętaj jeszcze o jednym. Złe warunki atmosferyczne mogą utrudnić niektórym gościom przyjazd na wesele i powrót z niego – zwłaszcza tym z daleka.

Przygotowanie ślubu

Jak już napisaliśmy, organizację ślubu w sylwestra zacznij ze sporym wyprzedzeniem. Dziś możesz już myśleć nawet o 2014 roku. Uważaj na przyjęcia w restauracjach, bo w tym okresie mogą być bardzo kosztowne. Lepiej rozejrzyj się za salą weselną, na której możesz sporo zaoszczędzić. Z szefostwem spisz umowę. Zadbaj o to, żeby znalazł się w niej punkt gwarantujący ci jedną stawkę aż do dnia zaślubin. Dzięki temu cena nie urośnie drastycznie.

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2012 09:07
Ja już zaplanowałam ślub :) 31.12.2012 :) Sala i orkiestra już zarezerwowana więc problemu nie będzie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 20:45
Zadziwia mnie poziom tekstów na Papilocie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2012 16:58
"Sylwester w ostatni dzień roku jest wyjątkowy" a to dobre :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2012 07:00
ja byłam na takim weselo- sylwestrowej nocy;) zaje-biście było mówie Wam;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2011 13:03
Moja siostra chciała ślub w sylwestra. Gdyby im się udało obchodziliby 3 uroczystości za jednym zamachem(urodziny,rocznica związku i ślubu) No , ale niestety sale znaleźć wolną na sylwestra to graniczy z cudem. z góry im odmawiali, ponieważ urządzali zabawę sylwestrową. Także dziewczynki, życzę Wam powodzenia w poszukiwaniu lokalu. Oby Wam się udało jeśli chcecie:) aaa i dla wszystkich Szczęśliwego Nowego Roku!!:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie