Weselne cięcie kosztów - koniec z limuzynami i kosztownymi sukniami (Oszczędzamy!)

Jak wygląda ślub w dobie kryzys?
Weselne cięcie kosztów - koniec z limuzynami i kosztownymi sukniami (Oszczędzamy!)
03.12.2011

Huczne, wystawne wesela powoli odchodzą w zapomnienie. W dobie kryzysu i coraz większego wzrostu cen zaczynamy oszczędzać nawet na własnym ślubie. Kombinujemy jak tylko się da, aby jak najbardziej ograniczyć weselne wydatki.

Coraz więcej panien młodych rezygnuje z kupna sukni ślubnej. Większość dziewczyn decyduje się na wypożyczenie weselnej kreacji. Kobiety dobrze wiedzą, że takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Nie chcemy również wydawać większych sum na fotografa i kamerzystę. Rezygnujemy z wielkich sesji w plenerze, prosimy znajomych, aby utrwalili co nieco na swoich prywatnych aparatach. Nie w głowie nam również wynajmowanie limuzyny.

Jak podaje Sfora.pl – W dół idą też stawki za wynajęcie sali. Młodzi ludzie coraz częściej decydują się bowiem na znacznie mniejsze wesela, z niewielką liczbą gości.

Tę niecodzienną sytuację bardzo mocno odczuwa branża ślubna. Ludzie żyjący z organizacji wesel już teraz masowo zamykają swoje biznesy.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Polka jest idealnym materiałem na żonę: Tak twierdzi większość Niemców!

Jesteśmy rozchwytywane za granicą!

Ślubne zdjęcia mogą być kreatywne! (15 FOT - śmieszne czy żenujące?)

Tradycyjne zdjęcia odchodzą do lamusa...

Polecane wideo

Komentarze (32)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2011 12:02
planujemy ślub w przyszlym roku, koscielny, suknie bede miala pozyczona od znajomej, fotogra, ale bez kamerzysty (rodzina bedzie utrwalac na kamerze). wesele dla rodziny i to najblizszej, znaczy wszyscy najwazniejsi bedą. fajnie sie mowi nie oszczedzac na wlasnym weselu, ale jak potem dalej zyc, co dlugi splacac? najwazniejsze aby to byl najszczesliwszy dzien w zyciu:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2011 23:52
najpiękniejsze suknie projektuje małgorzata dudek dla biancaneve. aż mam ochotę powtórzyć swój ślub żeby jeszcze raz włożyć tak piękną sukienkę. niestety ceny kosmiczne, ale warto zainwestować, bo żadna podrzędna krawcowa nie uszyje tak sukienki, jak zaprojektuje ją projektant z prawdziwego zdarzenia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2011 23:31
ten artykuł to jedna wielka bzdura, na podstawie jakich badań te wnioski???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 23:37
najlepiej zaprosic najblizsza rodzine i tyle:P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 23:33
ja chciałam skromny ślub. tak do 30 osób. ale potem pomyślałam, że dlaczego mam oszczędzać na własnym ślubie, który będzie tym najważniejszym dniem?! stanęło na setce gości. wszyscy najważniejsi, którzy mnie znają od ładnych paru lub nastu lat, którzy wnieśli coś w moje życie i którzy chciałabym aby byli tego dnia z nami. mam już wszystko prócz obrączek, garniaka dla przyszłego męża i limuzyny. i zamykam się w 35 tys. wydatek. ale sama nie niego zapracowałam, więc niczego nie będę żałować.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie