Jak zorganizować ślub w plenerze? (Koniec z ograniczeniami prawnymi!)

Już niedługo zawarcie małżeństwa na plaży czy w ogrodzie będzie całkowicie zgodne z polskimi przepisami.
Jak zorganizować ślub w plenerze? (Koniec z ograniczeniami prawnymi!)
12.08.2011

Ślub już dawno przestał być wydarzeniem typowo rodzinnym, w którym dwoje zakochanych przysięga sobie miłość na całe życie. Zawarcie małżeństwa coraz częściej przypomina wyreżyserowane show z najmodniejszymi strojami i lokalizacjami. Również w Polsce ceremonie zaczynają przypominać te, które kiedyś oglądaliśmy w amerykańskich filmach.

Do tej pory ślub poza urzędem mógł się odbyć jedynie w wyjątkowych okolicznościach, takich jak choroba, czy pobyt w więzieniu jednego z partnerów. Nowe przepisy mają jednak dać parom możliwość, aby same decydowały o tym, gdzie chcą się pobrać.

Liberalizacja prawa to odzew na coraz częstsze prośby młodożeńców o umożliwienie zawarcia małżeństwa w wybranej lokalizacji. Urząd stanu cywilnego wielu już nie wystarcza - donosi "Gazeta Wrocławska".

Nie będzie to jednak tania przyjemność. Dzisiaj urzędy pobierają opłatę w wysokości 84 złotych. Jeśli para zdecyduje się na ceremonię w innym miejscu, wtedy taka usługa ma kosztować nawet kilkaset złotych więcej. I to tylko z tytułu urzędniczych opłat, nie wliczając innych kosztów.

Nowe przepisy są jednak ułatwieniem jedynie dla par zawierających ślub cywilny. Ceremonie kościelne pozostaną "stacjonarne".

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Odjazdowe pomysły na wieczór panieński

Ostatnią imprezę przed ślubem powinnaś pamiętać do końca życia!

Jak wybrać bieliznę ślubną? Porady dla przyszłej panny młodej

Ślub to moment, w którym panna młoda staje się najważniejszą osobą na świecie. Jak zatem przygotować się do tego niezapomnianego wydarzenia?

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
werka856775 (Ocena: 5) 08.10.2017 19:48
Ja z partnerem wynajęliśmy do pomocy w organizacji wesela firmę http://agaya.eu , było warto. Profesjonaliści, widać że z doświadczeniem. Mój najpiękniejszy dzień był dokładnie taki jak sobie wymarzyłam.
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 24.04.2015 11:33
Super!!! Narzeczony znalazł świetnych fachowców od nagrywania ślubów "Bycze Filmy" i teraz będą mogli się popisać umiejętnościami bo w kościele to wiadomo ze ciągle to samo oświetlenie ale widziałam ich prace to jestem pewna że mój ślub będzie nakręcony jak prawdziwy film
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2011 11:17
Cr0G22 yxesvpkxljte
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2011 13:02
Polecam ! ! ! www.youtube.com/watch?v=gTf9anwzFz4&feature=youtu.be
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2011 12:28
142CbE yustjkmqbmzm
odpowiedz

Polecane dla Ciebie