NAJDZIWNIEJSZE ŚLUBY ŚWIATA

Ślub pod wodą, w Disneylandzie, a nawet na pokładzie samolotu… Zobacz, gdzie jeszcze pobierają się ludzie!
NAJDZIWNIEJSZE ŚLUBY ŚWIATA
16.04.2011

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Ten dzień ma zapisać się w pamięci Państwa Młodych na długie lata, dlatego zaczynają go planować zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Myślą o każdym, najdrobniejszym nawet szczególe ceremonii i są w stanie zrobić wszystko, by ślub był zapamiętany nie tylko przez nich samych, ale także przez gości, którzy będą w nim uczestniczyć.

Obecnie żyjemy w czasach, w których zawarcie małżeństwa może odbyć się dosłownie wszędzie: na pokładzie samolotu, podczas wykonywania skoku spadochronowego, pod wodą, a nawet w jaskini. Wystarczy nieograniczona wyobraźnia przyszłych małżonków oraz odwaga, by swój szalony pomysł wcielić w życie.

Ceremonie ślubne, w czasie których Państwo Młodzi występują w strojach zredukowanych do minimum, cieszą się na świecie rosnącą popularnością. Jedynymi ozdobami Panny Młodej podczas takiego ślubu są welon, bukiet kwiatów i skąpa bielizna. Pan Młody ogranicza się zaś jedynie do skrawka materiału, który zasłania mu przyrodzenie.

Wydaje się, że taka forma zaślubin ma sporo plusów. Przede wszystkim pozwala małżonkom zaoszczędzić pokaźną sumkę na strojach weselnych oraz sporo czasu… podczas nocy poślubnej. I najważniejsze: goście na pewno przez długie lata będą wspominać taki ślub!

 

ślub

Ceremonia ślubna udzielana pod wodą może odbywać się w sztucznym zbiorniku lub wodach naturalnych (np. w Zatoce Meksykańskiej). Państwo Młodzi wypisują sakramentalne "tak" na specjalnych tabliczkach. Towarzyszą im jedynie świadkowie oraz egzotyczne morskie stworzenia. Na przyjęciu weselnym serwuje się tym nietypowym "gościom" karmę dla ryb.

ślub

Ceremonia ślubna udzielana homoseksualnej parze na świeżym powietrzu nie byłaby niczym niezwykłym, gdyby nie zwariowane stylizacje obu pań. Kolorowa fryzura i makijaż jednej z nich inspirowane są zapewne naturą i doskonale wpasowują się w otoczenie. Także stroje Pary Młodej odbiegają od tradycji – i to w znacznym stopniu!

Kreatywność jest bez wątpienia bardzo pozytywną cechą, jednak czasem najpiękniejsze i najlepsze jest to, co tradycyjne. Organizując ślub i wesele, warto o tym pamiętać i kierować się nie tylko marzeniami, ale i rozsądkiem. Zgadzacie się z tym?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Żenujące zabawy weselne: Czego się spodziewać na oczepinach?

Większość weselnych konkurencji przepełniona jest seksualnymi podtekstami, a biorący w nich udział goście są po prostu ośmieszani przez prowadzących.

28 lat - oto średnia wieku Polek wychodzących za mąż! (Nie za późno?!)

Zakochanym nie śpieszy się już do małżeństwa. Decyzję o ślubie zwykle odkładają na później...

ślub

Amerykański Disneyland na Florydzie oferuje ślub jak z bajki. Ceremonia rozpoczyna się przed zamkiem Kopciuszka, pod który podjeżdża Panna Młoda w szklanej karecie, zaś Pan Młody pojawia się obowiązkowo na białym rumaku. Uroczystości towarzyszą fanfary, fajerwerki i baśniowa sceneria. Wchodzące w skład menu pyszne desery kelnerzy serwują w pantofelkach.

ślub

Niektóre Pary Młode cenią sobie tradycję, jednak lubią ją nieco urozmaicić. W tym celu decydują się np. na nietypowe makijaże twarzy, które upodabniają ich do ulubionych stworzeń. Efekt jest bardzo komiczny, zwłaszcza na tle eleganckich strojów weselnych.

Komentarze (46)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 14:50
Każdy ma prawo wziąć ślub i celebrować tą chwilę tak jak chce i jak mu pasuje. Biorę ślub w kościele, nie dlatego,że nie mam wyobraźni, albo że tak "trzeba" bo rodzina będzie krzywo patrzeć. Biorę ślub w kościele, bo wierzę w Boga i chce mojemu przyszłemu małżonkowi uroczyście (przed Bogiem i wszystkimi osobami,które wiele dla mnie znaczą) wyznać dozgonną miłość i obiecać, że będę mu wierna, będę się nim opiekować i dbać o naszą wspólną rodzinę. Nie jest to dla mnie żałosne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2011 19:44
5fY9HV ejxvtrgfacgd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 19:53
5OURxR vtzkmmbvuywq
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 12:07
If information were soccer, this would be a goooaool!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 18:52
Pf5Aso wtlpannlhdpz
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo