Co powinnaś wiedzieć o swoim chłopaku zanim weźmiesz z nim ślub? Oto PRZEDMAŁŻEŃSKIE WSKAZÓWKI!

Decyzja o ślubie zawsze musi być dogłębnie przemyślana. Zobacz, na co powinnaś zwrócić uwagę, zanim powiesz sakramentalne "tak".
Co powinnaś wiedzieć o swoim chłopaku zanim weźmiesz z nim ślub? Oto PRZEDMAŁŻEŃSKIE WSKAZÓWKI!
05.03.2011

Małżeństwo to bardzo poważna decyzja, którą dwoje zakochanych ludzi podejmuje na całe życie. Jednak, aby związek był naprawdę szczęśliwy i udany warto zastanowić się, czy nasz partner jest rzeczywiście odpowiednim kandydatem na męża.

Ślubna deklaracja zawsze powinna być dogłębnie przemyślana. Warto wcześniej dobrze poznać swojego ukochanego i zastanowić się, czy to właśnie z nim chcemy spędzić resztę życia. Zanim wypowie się sakramentalne „tak” , warto trochę uważniej przyjrzeć się swojej relacji z partnerem. Przed podjęciem tak ważnej decyzji trzeba bowiem zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Oto przedmałżeńskich wskazówki:

Nie spiesz się ze swoją decyzją

Chociaż znane są przypadki par, które zawarły związek małżeński po zaledwie kilku miesiącach znajomości, to jednak nie jest to zbyt dobry pomysł. Aby naprawdę dobrze poznać swojego partnera, trzeba z nim być przynajmniej rok, a w razie jakichkolwiek wątpliwości konieczne będą nawet dwa lub trzy lata. Wielka miłość, żar i namiętność, chociaż są cudownymi uczuciami, to jednak muszą mieć w sobie tyle siły i mocy, aby przetrwać przez długie lata.

Poznaj jego rodzinę

Zwróć uwagę na rodzinę przyszłego współmałżonka. Chociaż wiadomo, że nie bierzesz ślubu z nimi tylko z twoim ukochanym, to jednak warto pamiętać, że nie unikniesz zupełnie ich obecności w twoim życiu. I chociaż na początku znajomości może ci się wydawać, że nie ma znaczenia to, z jakich pochodzicie środowisk, to jednak na dłuższą metę pewne różnice w wychowaniu i światopoglądzie mogą okazać się przyczyną wielu sporów i nieporozumień.

Zaakceptuj jego wady

Nigdy nie oczekuj od ukochanego, że po ślubie zmieni się jego charakter. Wiele kobiet uważa, że po zawarciu małżeństwa ich ukochany stanie się bardziej odpowiedzialny, stały w uczuciach, przestanie pić czy palić. Przekonanie to jest jednak bardzo błędne. Żaden człowiek nie może zmienić się tak z dnia na dzień. Aby więc nie żałować swojej decyzji, lepiej wcześniej zaakceptuj jego wady lub też, gdy nie możesz ich znieść, po prostu odpuść sobie ten związek.

 

para młoda

Nie bierz ślubu dla pieniędzy

Chociaż silne podstawy ekonomiczne to w każdym związku bardzo ważna kwestia, to jednak staraj się unikać zawierania związku małżeńskiego ze względu na stabilizację finansową. Ślub dla pieniędzy tylko na początku może wydawać się idealnym rozwiązanie. Pamiętaj, powiedzenie, że "pieniądze szczęścia nie dają", chociaż jest nieco przestarzałe, to jednak zawiera w sobie bardzo uniwersalną prawdę!

Zastanów się, czy naprawdę go kochasz

Nie bierz ślubu z osobą, której nie kochasz. Czasem kobiety poślubiają kogoś z litości bądź też z przekonania, że przecież nikt lepszy już im się nie trafi. Kierowanie się jedynie rozsądkiem i myślą, że możemy zrobić pewien dobry uczynek nie prowadzi w małżeństwie do niczego dobrego. Nie warto również wierzyć w to, że po ślubie na pewno pokocha się tą drugą osobę. To bardzo niepewna droga, która często może doprowadzić do nieszczęścia w małżeństwie, a nawet do rozwodu.

Najważniejsza jest rozmowa

Pamiętaj, zainteresowania i wspólne pasje wcale nie są w związku takie istotne. Najważniejsze jest bowiem to, aby małżonkowie umieli ze sobą rozmawiać. Aby wspólne pogawędki przy porannej kawie lub też przy wieczornej kolacji, zawsze sprawiały im przyjemność. Kobieta powinna po prostu czuć się szczęśliwa przebywając ze swoim partnerem, dotykając go czy też rozmawiając o codziennych sprawach.

Nie myśl jedynie o białej sukni

Ważne również, abyś nie wychodziła za mąż tylko dlatego, że marzą ci się biała suknia i piękne wesele. Małżeństwo zawierane tylko po to, aby mieć swój własny ślub nie jest dobrym pomysłem. Nie warto także kierować się przekonaniem, że skoro wszystkie twoje koleżanki wzięły już ślub, to także i ty powinnaś jak najszybciej podjąć taką decyzję. Pamiętaj również, że dopóki nie powiesz sakramentalnego "tak" zawsze możesz jeszcze zrezygnować ze swojego wyboru. Nawet jeżeli dopiero u samego progu małżeństwa poczujesz, że popełniasz pomyłkę, nie bierz ślubu. Będzie to dla ciebie dużo lepsza decyzja niż trwanie w nieszczęśliwym związku przez długie lata.

para młoda

Nie traktuj małżeństwa jako drogi ucieczki

Nigdy nie zawieraj małżeństwa tylko dlatego, że chcesz wyrwać się z domu rodzinnego. Ślub jako droga ucieczki i sposób na uniknięcie jakiejś sytuacji wcale nie jest niczym dobrym. Wyrwanie się spod skrzydeł zatroskanych rodziców na rzecz małżeńskiej swobody może okazać się wielkim nieporozumieniem. Aby małżeństwo było naprawdę udane, jedynym powodem, dla którego dwoje ludzi decyduje się na wspólne życie powinna być ich wielka miłość i to, że nie mogą oni bez siebie żyć.

Nie ulegaj presji otoczenia

Warto również pamiętać, że małżeństwo to jedynie twoja dobrowolna decyzja. Nigdy więc nie bierz ślubu z jakiegokolwiek przymusu. Namowy życzliwej babci czy cioci traktuj z lekkim poczuciem humoru. Nie bierz na serio rad swojej rodziny, która pragnie cię z kimś wyswatać tylko dlatego, abyś wreszcie wyszła za mąż i nie była samotna. Życie w pojedynkę jest czasem dużo lepszym rozwiązaniem niż trwanie w nieudanym związku, z którego dużo trudniej jest się wyplątać. Pamiętaj również, że twoi życzliwi krewni namawiają cię do małżeństwa, ponieważ chcą pobawić się na dobrym weselu. Często nie zdają oni sobie sprawy z tego, że dla nich będzie to tylko jedna noc, a dla ciebie to decyzja na całe życie...

Karina Hefner

Zobacz także:

Gdzie zamieszkać po ślubie? U teściów, ze znajomymi czy w nowym domu?

Każde małżeństwo marzy o uwiciu własnego gniazdka, jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić...

GIGANTYCZNE SUKNIE ŚLUBNE: Zobacz Panny Młode w stroju bezy!

Mimo że moda na wystawne suknie ślubne już minęła, młode Romki, wierne przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji, nadal wybierają słynne "bezy".

Polecane wideo

Komentarze (30)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2015 16:45
Miłość to najdziwniejsze co jest na świecie… przychodzi niespodziewanie i tak samo szybko odchodzi. W każdym związku człowiek uczy się czegoś nowego, idzie na ustępstwa, wybacza, tęskni. W krótkim czasie oddajesz komus innemu swe serce i pragniesz by także je pokochał. Na twarzy masz uśmiech i zyjesz pełnią życia. Ale gdy to stracisz… tylko ból i cierpienie. U mnie to były kolejne doby płaczu. Po prostu depresja…. Kiedy już trochę się pozbierałam wiedziałam ze albo on albo żaden. Przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu pomocy. I tak trafiłam na stronę urok-milosny.pl – zamówiłam urok i choć myślałam już że nie spotka mnie w życiu nic dobrego odzyskałam ukochanego mężczyznę. Dlatego nigdy nie warto tracić nadziei w lepsze jutro.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2011 15:44
to ja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2011 15:44
gnghnghgnhnhgnghnn
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 20:55
hf9giK pbfssresykxm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 10:11
ZU4vJJ degfxqzgduml
odpowiedz

Polecane dla Ciebie