6 warunków udanego związku (Podobno ich przestrzeganie gwarantuje miłość na lata!)

Wspólne zainteresowania, namiętny seks, rozmowa, odrobina wolności... Jakie jeszcze warunki należy spełnić, aby związek był udany i... trwały?
6 warunków udanego związku (Podobno ich przestrzeganie gwarantuje miłość na lata!)
22.02.2011

Jak stworzyć udany związek? Wielu z nas nie potrafi znaleźć odpowiedzi na to pytanie. W miłości bowiem, tak jak i w życiu, nie ma sztywnych, raz na zawsze ustalonych reguł. Nie ma również związków idealnych, bo ideały to przecież tylko wytwory naszej wyobraźni. Mimo wszystko, można jednak starać się, aby nasza relacja z partnerem była jak najbardziej trwała i szczęśliwa. Jak tego dokonać? Recepta nie jest skomplikowana! 

Doceń wzajemną komunikację

Nawet jeśli jesteście bardzo zapracowani, koniecznie znajdźcie trochę czasu na wspólne rozmowy. I nie chodzi tutaj jedynie o wymianę informacji, na temat tego, kto zrobi zakupy, posprząta czy wyniesie śmieci. Nie zaniedbujcie długich, głębokich dyskusji o życiu. Dzielcie się własnymi przemyśleniami, mówcie sobie o waszych odczuciach, planach i marzeniach. I pamiętajcie, rozmowa to dialog, nie monolog. Nawet więc, gdy nudzi cię to, co twój partner ma do powiedzenia, staraj się tego nie okazywać. Zawsze podczas rozmowy patrz w oczy ukochanemu i uważnie go słuchaj. Wspólne rozmowy zacieśnią więź między wami. Dyskusja rozwieje również wasze wątpliwości co do stanu emocjonalnego drugiej osoby, będziecie mogli przewidzieć zachowanie swojego partnera. Pamiętajcie, to właśnie związki, w których partnerzy dużo o sobie wiedzą są najbardziej udane. 

Zadbaj o dużo namiętności

Wiele osób twierdzi, że problemy w związku zaczynają się właśnie od kwestii łóżkowych. Coś w tym chyba jest, zwłaszcza że, jak udowodniono naukowo, nieudane życie seksualne powoduj narastające napięcie między partnerami również na innych płaszczyznach życiowych. Ważne więc, aby ciągle troszczyć się o tą jakże intymną sferę waszego związku. Przede wszystkim, należy pilnować, aby do waszego łóżka nie wkradła się rutyna. Mimo wieloletniej znajomości, wciąż pozwalajcie sobie na nowe szaleństwa. Zmieniajcie dawne przyzwyczajenia, próbujcie wciąż czegoś nowego. 

Nie zapominaj o czułych gestach

Nigdy nie zapominajcie o okazywaniu wzajemnych uczuć. Każdego dnia znajdźcie chwilę, by powiedzieć sobie coś miłego. Wystarczy krótka rozmowa przez telefon i jeden SMS, w którym wyrazicie swoje emocje. Starajcie się również chwalić siebie nawzajem. Warto również mówić często partnerowi co się w nim lubi, ale także całować i przytulać go bez powodu, chociażby podczas oglądania telewizji. Wszystkie te czułe gesty i słowa z pewnością będą procentowały. Jak udowodniono naukowo, pieszczoty, pochwały i przytulanie pobudzają w naszym organizmie produkcję tzw. "hormonów szczęścia", które wpływają między innymi na zacieśnianie międzyludzkich więzi. 

 

 

udany związek

Kłóć się z głową

Psychologowie twierdzą, że pary, które się nie kłócą nie mogą liczyć na udany związek. Kłótnia jest dla partnerów nie tylko ważną informacją o konflikcie, ale też znakiem, że nie są sobie obojętni. Chęć rozwiązania problemu oznacza potrzebę ciągłego bycia razem, pozytywnej, partnerskiej relacji. Dla dobra związku czasem lepiej zdrowo się pokłócić niż pozostawić problem bez rozwiązania lub udawać, że go nie ma. Spór należy jednak prowadzić umiejętnie. Konstruktywna kłótnia to przecież swoista sztuka negocjacji. Pamiętaj również, że seks "na zgodę" będzie naprawdę udany tylko wtedy, gdy poprzedzi go szczera rozmowa i gest pojednania!

Ciesz się drobiazgami

Wrogiem miłości jest rutyna. Aby więc do niej nie dopuścić, trzeba wciąż urozmaicać chwile, które spędzacie razem. Warto wybrać się czasem wspólnie do kina lub na kolację, bądź też razem przygotować w domu jakiś przepyszny posiłek. Czasem także warto zrobić ukochanej osobie miłą niespodziankę. Może to być chociażby wysłanie erotycznego SMS-a partnerowi z opisem tego, na co będziesz miała ochotę po jego przyjściu do domu. Mężczyzn również nie powinien pozostawać ci dłużny. Na pewno będziesz bardzo szczęśliwa, gdy od czasu do czasu kupi ci kwiaty bądź też poda śniadanie do łóżka. Dzięki takim drobiazgom, zawsze będziecie sobie bardzo bliscy.

Złap trochę oddechu

Aby być ze sobą, nie trzeba robić razem dosłownie wszystkiego. Brak wolności w związku potrafi zniszczyć nawet największe uczucie. Przebywając wciąż razem, możemy w końcu poczuć się stłamszeni, znudzeni. Każdy człowiek potrzebuje nieco wolności, swobody. Warto więc spędzać trochę czasu osobno. Pójść na dyskotekę z koleżankami, a swojego partnera wysłać od czasu do czasu na mecz do pubu. Co więcej, gdy będziemy daleko od naszej ukochanej osoby z pewnością szybko za nią zatęsknimy. To silne uczucie, które narodzi się w nas podczas nieobecności partnera, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej pragnęli z nim być.

Karina Hefner

Zobacz także:

PSYCHOLOGIA MIŁOŚCI: Podobieństwa czy przeciwieństwa – co jest lepsze w związku?

Poznaj plusy i minusy relacji opartych na różnych metodach łączenia usposobień i osobowości.

ZAKAZANE TEMATY: O czym lepiej nie rozmawiać z ukochanym?

O czym lepiej nie rozmawiać ze swoim mężczyzną, by nie doprowadzić do związkowej kłótni? Oto lista zakazanych tematów!

Polecane wideo

Komentarze (29)
Ocena: 4.97 / 5
Andrzej (Ocena: 5) 23.09.2017 22:07
A co ze swobodą w związku? Właśnie przeżywam taki kryzys.
odpowiedz
fera (Ocena: 5) 23.05.2016 15:24
Ja swojego chłopaka poznałam na ezeo.pl okazalo się że mieszkamy na tym samym osiedlu, przez rok widywaliśmy się codziennie, tera on wyjeżdża z Polski? co zrobić? czy nasz związek przetrwa??
odpowiedz
Kacper (Ocena: 4) 30.06.2014 14:33
Świetny wpis! dużo ciekawych rzeczy na temat związków dowiecie się też na www.twojerelacje.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:26
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2011 19:09
marze o tym zeby faceci mieli i byli zainteresowani np "10 porad jak utrzymac idealny zwiazek" albo "rady jak uszczesliwic swoja partnerke" albo "co zrobic by Cie nie zostawila" z tym ze o takich rzeczach mało kto pisze bo to wiecznie kobiety wiecznie dążą do tego zeby facet tylko je nie zostawil czytajka jakies beznadziejne porady Facet po prostu jest i nie sugeruje sie nawet glupimi artykolami Wezcie sie dupy opanujcie i przestancie wreszcie na sile uszczesliwac swoich facetow masakra
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie