ZAKAZANE TEMATY: O czym lepiej nie rozmawiać z ukochanym?

O czym lepiej nie rozmawiać ze swoim mężczyzną, by nie doprowadzić do związkowej kłótni? Oto lista zakazanych tematów!
ZAKAZANE TEMATY: O czym lepiej nie rozmawiać z ukochanym?
07.02.2011

Większość kłótni w związkach to wynik zwykłych nieporozumień! Okazuje się, że najczęstszym  „zapalnikiem” kłótni nie jest jej powód, ale sposób w jaki się komunikujemy. Niestety próby rozmów między partnerami często bardziej przypominają słowne przepychanki niż porozumiewanie się. I choć to z reguły, to mężczyźni nie potrafią zrozumieć stanowiska kobiet, my też nie jesteśmy bez winy… 

uczucia i emocje

 O czym najprawdopodobniej nie umie rozmawiać twój chłopak? Swoistym pewniakiem w kwestii „cichych” tematów są uczucia i emocje. W obliczu prawd na ten temat – niczym grób zamilknie nawet największa męska gaduła! Czy to możliwe, że którykolwiek z wiecznie wymądrzających się samców w końcu nie będzie wiedział co powiedzieć? Cóż, rozmowa o silnikach, pieniądzach, szefach i znajomych głupszych od niego samego, to zupełnie co innego niż rozmowa o waszym związku… Mężczyzna zapytany o to, co tak naprawdę czuje, na długo nabierze wody w usta lub po prostu zacznie się jąkać. Dlaczego? W męskim świecie liczą się konkrety. 

„Kochasz mnie?”

Kolejny trudny temat? Miłość! Pod wpływem lęku o utratę ukochanego, jego wierność i szczerość uczucia – co rusz zadajesz mu pytanie: „Kochasz mnie?”… Co gorsze: spodziewasz się szczerej odpowiedzi, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że jeśli on ma na myśli „nie” i tak powie: „tak” lub „przecież wiesz” – cokolwiek miałoby to znaczyć… Zamiast zamęczać się interpretacją jego odpowiedzi, mimiki twarzy, bądź zachowania, wywołanego twoimi słowami, lepiej już teraz zrozumieć, że dla mężczyzny podobne wątpliwości są albo bezsensowne albo irytujące! Według niego, wystarczającym dowodem na obecność uczucia jest wszystko to, co codziennie dla ciebie robi: wyrzucanie śmieci, telefon do teściowej lub naprawa kranu.

 

jak zwrócić na siebie uwagę

Komplementy

Nieustanne zapewnienia, hołubienie i przejawy troski, których potrzebuje każda z nas, to dla mężczyzn istna katorga. Skoro z nami są, jest jasne, że nas kochają – czyż nie? Po co więc silić się na komplementy, na które tak trudno się zdobyć? W mniemaniu mężczyzn krótkie „ładnie wyglądasz” to stwierdzenie zbędne!

Alternatywne scenariusze

Czego należy kategorycznie unikać w rozmowach ze swoim ukochanym? Przysłowiowego „gdybania”, a więc zmuszania go do używania wyobraźni! „Co byś teraz robił, gdybyś nie był ze mną?”, „byłbyś z Moniką, gdybyś nie związał się ze mną?”, „czy uważałbyś, że jestem ładna, gdybym utyła?”, „co by było, gdybym zaszła w ciąże?” – czy na pewno chcesz poznać „hipotetyczne” odpowiedzi na te pytania?

Oliwka Mostowska  

Zobacz także:

Milionerzy do wzięcia

Część z nich wielką fortunę odziedziczyła po rodzicach, inni pierwszy milion zdobyli sami. Przeczytaj, kim są i jak bardzo są bogaci…

Brzydcy ludzie, którzy zrobili karierę!

Czy w show-biznesie liczy się tylko wygląd? Niektórzy doskonale wiedzą, że oprócz fizycznego piękna, bardzo ważna jest osobowość...

Polecane wideo

Komentarze (72)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2015 16:50
W moim związku kilka razy się rozstawaliśmy, jednak za każdym razem wracaliśmy do siebie. Jednak za którymś razem on już nie chciał powrotu. Świat mi się zawalił. Nie widziałam co z sobą począć. Skorzystałam ze strony urok-milosny.pl i zamówiłam rytuał miłosny. Mężczyzna mego życia do mnie wrócił i wiem że już nie wypuszczę go z rąk.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:27
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2011 14:20
KOMPLETNE BZDURY! O wszystkich tych "tematach tabu" które tu zostały poruszone rozmawiamy na codzień z moim facetem i nic złego się nie dzieje, a on nie jąka się i zna odpowiedź. A to słynne "kochasz mnie?" słyszę częściej od Niego niż On ode mnie. Co za stereotypy :) Pozdrawiam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2011 16:43
A co, jeżeli to ja unikam odpowiedzi na pytanie o uczucia? Czy to znaczy, że tych uczuć nie ma? Nie do końca, po prostu związek zaczął się z wielkimi nadziejami, po kilku wcześniejszych przykrych doświadczeniach i teraz po każdej kłótni jestem tym bardziej ostrożna z deklaracjami. Jeżeli ktoś się raz, albo więcej poważnie sparzył na związkach, to będzie bardzo ostrożny, zanim powie tak, jestem pewna, chcę być z Tobą na zawsze.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2011 17:03
Najlepiej w ogole nie rozmawiac, nie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie