Cechy charakteru: Co cenią mężczyźni? Czego szukają kobiety?

Czego w kandydatce na żonę szukają mężczyźni? Co jest najważniejsze dla nas podczas wyboru partnera?
Cechy charakteru: Co cenią mężczyźni? Czego szukają kobiety?
29.01.2011

Jakie cechy charakteru cenimy u partnerów? Choć podobne preferencje to wyjątkowo indywidualna kwestia, większość kobiet marzy o poznaniu nieistniejącego ideału, bądź przynajmniej wyśnionego stereotypu, łączącego w sobie wszystkie najważniejsze zalety księcia z bajki. Musi być opiekuńczy, wrażliwy, zabawny i zaradny. To idealny kandydat na kogoś, kto stanowiąc idealnego życiowego partnera, zadbałby o nasz byt i o dom pełen potomstwa. Czego oczekują mężczyźni? Okazuje się, że w ich przypadku jest podobnie – inaczej oceniają istotę poszczególnych cech partnerki, jednak na liście tych najważniejszych można znaleźć te same pozycje, co w przypadku pań.

Na czym zależy nam najbardziej?

Na czym tak naprawdę nam zależy? U potencjalnego partnera panie najwyżej cenią sobie odpowiedzialność. To w niej kryje się szereg zalet takich, jak chociażby wierność, pracowitość, samodyscyplina i szacunek okazywany partnerce. W męskich oczach ta cecha zajęła drugie miejsce w rankingu. Co jest ważniejsze? Chodzi o uczucie… Czyżby panowie byli o wiele bardziej romantyczni, niż nam się wydawało? Specjaliści twierdzą, że takie zestawienie to próba odpowiedzi instynktu na poszukiwanie u kobiet oznak płodności. Kobiety, jako osoby szukające kandydata na odpowiedniego opiekuna ich rodziny, o wiele wyżej niż uczucie stawiają cechy takie jak troskliwość i pracowitość!

Preferencje panów

Jakie kobiety lubią mężczyźni? Na kolejnych miejscach najbardziej pożądanych cech są wrażliwość, opiekuńczość i pracowitość. Zaraz za nimi znajduje się inteligencja i zaradność. Co z wyglądem, który zdaje się odgrywać kluczową rolę w męskim świecie? Okazuje się, że cechy z nim związane, znajdują się na szarym końcu męskiego wyobrażenia swojej życiowej partnerki! Co ciekawe, samą urodę wyprzedza atrakcyjność.

Preferencje pań

Jacy mężczyźni są marzeniem kobiet? Oprócz cech zapewniających pewny byt, równie ważne jest dla nas uczucie. Dopiero po nim znajdują się kolejno: zaradność, wrażliwość i poczucie humoru. Przed samą urodą uplasowało się pochodzenie. Nadzieje na lepszą pozycję i stabilność domowego ogniska a może zwykła próżność?

Na liście męsko-damskich preferencji pozostaje jeszcze wiek obojga partnerów. Według badania jest on o wiele mniej istotny niż mogłoby się wydawać. Większość z nas po prosu nie zwraca uwagi na to, ile lat ma druga połówka. Czy zgadzacie się z wynikami badań?

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

Jest między wami 10, 15, 20 lat różnicy? Zobacz, jakie są zalety, a jakie wady bycia ze sporo starszym partnerem.

O czym mówi kształt twarzy?

Szeroka żuchwa u mężczyzny wydaje się pociągająca. Ale czy na pewno jest bezpieczna?

Komentarze (64)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.07.2018 20:06
Co z tego że sprostam waszym oczekiwaniom drogie panie skoro moje kochanie ma mnie w D i o byle pierdul nie odzywa się tygodniami a ja z zazdrością spoglądam na pary i tak naprawdę niewiem dlaczego jestem w ten sposób traktowany
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2011 23:11
Trochę ciekawych informacji na temat kobiecych strategii wyboru partnera. Mam nadzieję, że się komuś przyda:) www.psychologiaewolucyjna.pl/index.php/zwiazki/15-kobiece-strategie-wyboru
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:27
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2011 21:27
smierdzi wam z dupy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2011 21:37
zeby byli czysci , nie dupczyliele i zdziry tylko dziewice
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo