WIELOLETNI ZWIĄZEK? To nieprawda, że jesteście skazani na rutynę! Motyle ciągle latają w brzuchu ♥

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że długoletni staż małżeński wcale nie oznacza końca uczuć i że mogą być one tak samo silne jak u zakochanych od niedawna par.
WIELOLETNI ZWIĄZEK? To nieprawda, że jesteście skazani na rutynę! Motyle ciągle latają w brzuchu ♥
13.04.2011

Kobiety, które obawiają się, że ich długoletni związek jest z upływem czasu skazany na rutynę i powolne wygasanie uczuć, mogą być spokojne. Okazuje się bowiem, że intensywna miłość może przetrwać nawet długie lata.

Doktorzy Bianca Acevedo i Arthur Aron z Wydziału Psychologii Stony Brook University porównali ze sobą odczucia ludzi, którzy są zamężni lub żonaci od kilkunastu lat, z osobami, które są w świeżych związkach. Okazało się, że obie grupy miały bardzo podobną aktywność mózgu w obszarach związanych z chęcią działania na rzecz związku.

Badanie odbyło się przy pomocy funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI). Wzięło w nim udział 10 kobiet i 7 mężczyzn, którzy mimo 20-letniego stażu małżeństwa nadal deklarowali do partnera gorące uczucie, oraz 10 kobiet i 7 mężczyzn, którzy zakochali się w ciągu ostatniego roku. Naukowcy najpierw pokazywali ochotnikom zdjęcia twarzy ukochanej osoby oraz fotografie kontrolne: bliskiego przyjaciela, dobrego znajomego i kogoś mało znanego, a następnie porównali ze sobą obrazy uzyskane za pomocą fMRI w obu grupach. - Znaleźliśmy między nimi wiele oczywistych podobieństw – opowiada Arthur Aron. - W ostatnim studium VTA wykazywało silniejszą reakcję na fotografie długoterminowego partnera niż na zdjęcia bliskiego przyjaciela, czy jakiekolwiek inne. Co ciekawe, te same regiony VTA były także bardziej aktywne u osób pozostających w związku od niedawna.

Badanie wykazało zatem, że partnerzy pozostający w długoterminowych związkach reagują na ukochaną osobę tak samo emocjonalnie, jak ci, którzy są w sobie zakochani od krótszego czasu.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

EROTYCZNY PRZEWODNIK PO POLSCE

W których regionach Polski ludzie najchętniej uprawiają seks analny? Gdzie Polacy zdradzają najczęściej? Sprawdź, jak wygląda erotyczna mapa naszego kraju!

Dlaczego kobiety chcą uprawiać seks? WCALE NIE Z MIŁOŚCI CZY POŻĄDANIA!

Okazuje się, że jesteśmy bardziej wyrachowane niż myślą mężczyźni!

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2011 20:14
jesli jestem ze swoim chlopakiem od 17 kwietnia 2011 to ile ze soba jestesmy ??
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:23
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2011 15:16
Wydaje mi się,że chyba w kazdym długim związku pojawia się w pewnym momencie rutyna. To nieuniknione. Trzeba jednak jakoś sobie z nią radzić! Na pewno temperaturę w sypialni mogę podnieść jakieś akcesoria erotyczne typu olejek do masażu..już samo ich wybieranie ( np w takim wyrafinowanym sklepie jak secret place w Warszawie) już jesr ekscytujęce. No i nie można pozwolić tej drugiej osobie zbytnio się oddalić- to bardzo niebezpieczne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2011 20:10
Dziecko sprawia ze kobieta staje sie calk0wicie spelniona. Wszystko zalezy od wartosci wyznawanych w zyciu, jesli dla jednej dziecko jest marzeniem to gdy urodzi jej zycie staje sie lepsze, a jezeli kolezanka z dołu woli zyc bez zobowiazan, pie,rdolic sie coedziennie ze swoim chlopakiem i nie zwracac na nic uwagi to jej problem ; ) dokladnie. nie dojrzalas do roli matki, wiec chyba taka DOROSLA kobieta nie jestes ; )
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2011 16:04
no masz racje nie dojrzalam i wogole nie mam zamiaru nia byc i mój chłopak też jest tego samego zdania
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo