Męskie sztuczki psychologiczne

Mężczyźni potrafią skutecznie wzbudzić w nas poczucie winy. Równie łatwo przychodzi im podważanie naszych argumentów. Jak bronić się przed podobną manipulacją?!
Męskie sztuczki psychologiczne
16.12.2010

Co ty znów sobie wymyślasz? Dlaczego zawsze się czepiasz? Wszyscy potrafią to zrozumieć oprócz ciebie! Dla mnie to się nie liczy, tak bardzo jak… Niestety nie uda ci się mnie zmienić!

Podobne wykręty słyszysz wyjątkowo często? Czas spojrzeć prawdzie w oczy: najprawdopodobniej pozwalasz sobą manipulować! Nie masz pojęcia, jakim cudem twój mężczyzna wychodzi obronną ręką z każdej kłótni? Poznaj najskuteczniejsze męskie sztuczki! 

Kobieto, puchu marny…

żywot mężczyzn, przed ekspansją równouprawnienia, był o niebo łatwiejszy! Rolą żon i kochanek, oprócz gotowania obiadów, sprzątania, opiekowania się dziećmi i zajmowania się męskim ego, było podziwianie strudzonych ciężką pracą mężczyzn i okazywanie nieprzebranej radości z przyniesionych do domu łupów lub prezentów. Niestety dziś o wiele trudniej dostrzec blask uznania w oczach ukochanej. Tym bardziej, jeśli ona sama odnosi kolejne zawodowe sukcesy lub (o, zgrozo!) zarabia więcej niż jej mężczyzna. Jak w podobnych sytuacjach radzą sobie panowie? Ich bronią jest nagminne bagatelizowanie osiągnięć kobiet, spłycanie znaczenia ich pracy oraz wyśmiewanie sposobu jej wykonywania. Niestety zbyt wiele pań wierzy w ich rzekomą nieporadność. Efektem jest sprowadzanie swojej roli do wizerunku nieśmiałej i niepewnej siebie kobiety. Uwaga na panów o niezaspokojonej potrzebie uznania z brakiem poczucia samoakceptacji!  

To przecież nie moja wina…

Nic nie działa na mężczyzn tak źle, jak porażka. Aby uwolnić się od jej gorzkiego smaku, swą złość należy skierować na inną osobę. Taka technika, gwarantuje pozbycie się poczucia odpowiedzialności za popełnione błędy. Kto w większości przypadków staje się owym fikcyjnym winowajcą? Najczęściej jest nim partnerka dręczonego wyrzutami sumienia samca alfa. To właśnie towarzyszka życia ma możliwość uczestniczenia w procesie podejmowania niemal każdej decyzji partnera. Często zamiast pocieszać, robi coś więcej – potwierdza słuszność wszystkich decyzji bądź służy radą. To idealny punkt zaczepienia dla kogoś, kto słowami „Wszystko przez ciebie” chce wybielić własne sumienie…

 

jak walczyć o swoje racje

To i tak się nie uda…

Mimo prostoty myślenia, niektóre męskie zagrania to sprytnie opracowana strategia pełna nietuzinkowych chwytów. Cóż, nasi partnerzy najwyraźniej nie doceniają kobiecej intuicji… Ale uwaga! Czasem udaje im się ją uśpić! Tym bardziej, że po ukochanym najmniej spodziewamy się wyjątkowo perfidnych zagrań! Na co zwrócić szczególną uwagę? Warto przyjrzeć się fałszywej nieporadności w wykonywaniu zadania, które powierzyłyśmy swojemu mężczyźnie. Nie jest ważne, czy w grę wchodzi lenistwo, nie zgadzanie się z naszym zdaniem, czy może niechęć realizacji naszych pomysłów. Męską bronią w każdej z tych trzech sytuacji staje się strategia polegająca na wykonywaniu przysłowiowej, kreciej roboty. Uwaga na dążenie do pokrzyżowania nam planów skrywane pod pozorem ciężkiej pracy!

I kto tu jest winny?

Pretensje dotyczące jednego przewinienia w obliczu setek podobnych występków twojego partnera brzmią śmiesznie? Niestety winny nie zawsze przyznaje się do pomyłki! Za to z łatwością obarczy cię za przewinienie, za które ty nieraz prawiłaś mu morały. Według wielu mężczyzn nie masz prawa popełniać tych błędów, które wytykasz jemu samemu. Wysłuchiwanie kolejnych pretensji padających z twoich ust, dla panów stanowi wyjątkowo niewygodny mankament wspólnego życia. Szansą na eliminację podobnej przeszkody ma być nieporadna walka przy użyciu twojej własnej broni. Problem w tym, że jeden brudny talerz w obliczu całej sterty brudów po imprezie z kumplami to spora różnica!

Zamiast wdawać się w bezowocne dyskusje, którymi później zaczniesz się zadręczać, postaw na profilaktykę! Skutecznym sposobem jest szczera rozmowa w każdej fazie waszego konfliktu. Wytłumacz swojemu partnerowi, że zależy ci przede wszystkim na szczęściu obojga z was. Żeby osiągnąć taki cel, należy mówić sobie o wszystkim wprost – bez zbędnych tricków i manipulacji, których istnienie dostrzeżesz prędzej czy później!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Jakich kobiet nie lubią mężczyźni?

Przepytałyśmy ich i już wiemy, od jakich kobiet panowie uciekają gdzie pieprz rośnie.

Czego w wyglądzie kobiet nienawidzą mężczyźni? (15 rzeczy)

Zobacz, które spośród modnych elementów naszej garderoby, najbardziej denerwują mężczyzn!

Komentarze (42)

Ocena: 5 / 5
riley (Ocena: 5) 12.06.2017 13:30
My kobiety zbyt często dajemy się mężczyznom poniżać. Przez mojego byłego męczyłam się 1,5 roku. Wierzyłam, że to on jest idealny, a tylko ja wiecznie popełniam błędy. Rodzina namówiła mnie na wizytę u specjalisty. Chodziłam do pana Moderskiego z Psychologgii. Dzięki niemu ruszyłam dalej sama. Nie potrzebuję już faceta, który nie umie darzyć mnie szacunkiem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:29
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2010 12:21
polecam stronkę, którą ostatnio odwiedziłam, jest to strona dotycząca erotyzmu oczami kobiet, mozna na niej przeczytać ciekawe artykuły o fantazjach kobiecych, o róznych figlarnych zabawach w sypialni czy chociażby o zabawkach jakie lubia kobiety, a jakich się boją. Mimo, że strona przeznaczona jest dla kobiet, to wydaje mi się, że dla mężczyzn też jest ciekawa, bo ujawnia to o czym kobiety czasami boją się rozmawiać z parterem by nie wyjść na zboczoną. namawiam, was byście zobaczyli o czym myślą kobiety erotyzmoczamikobiet.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2010 03:57
"Pewnie dlatego jestes sama"- autorka musi byc bardzo rozgoryczona.... Wybrane zasady z ksiazki Dlaczego mezczyzni poslubiaja zolzy: 1.W milosci nie ma dla mezczyzn nic bardziej atrakcyjnego od kobiety pelnej godnosci i pewnej siebie 3.Mezczyzna nie ozeni sie z kobieta, ktora jest doskonala. Ozeni sie z kobieta ktora jest interesujaca 4.Jesli kobieta stara sie za bardzo mezczyzna sprawdzi do jakich granic moze sie posunac. Bedzie rzucac pileczke tylko po to aby sprawdzic jak szybko kobieta przyniesie ja w zebach i jak wysoko bedzie skakac. 14. W tym samym momencie w ktorym pytasz "Na czym ja wlasciwie stoje?" tracisz kontrole, bo wlasnie powiedzialas mu ze to on ma dyktowac zasady w zwiazku. 17.Nawet nie wspominaj slowa "zobowiazanie". Caly trik na tym polega:im mniej o tym mowisz tym szybciej je zyskasz. 40.Jezeli kobieta latwo manipulowac, facet uznaje ze niewiele musi z siebie dawac, zeby przy nim zostala. itp. itd. Zolza to kobieta pewna siebie i swojej wartosci, szanujaca siebie i swoj czas. Zolza to kobieta z klasa, usmiechnieta,mila i zawsze opanowana.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2010 20:01
Kadzego faceta z gory traktuj jak szmate ;]] i tego sie trzymam xDD
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo