Czy powiedzieć o zdradzie?

Stało się – poniosło cię i dopuściłaś się zdrady. Czy powinnaś o tym powiedzieć partnerowi?
Czy powiedzieć o zdradzie?
03.10.2010

O zdradzie decyduje suma różnych czynników – to znamienne zdanie z książki „Porady na zdrady” pióra Marcina Popowskiego i Iwony L. Koniecznej, która ukazała się pod patronatem „Papilota”. Trudno się z tą myślą nie zgodzić, bo faktycznie, jest cała masa sytuacji, rzeczy i zjawisk, które mogą pchnąć nas w ramiona innego mężczyzny. Na temat niewiernych facetów wypowiedziano już rzekę słów. Wciąż jednak niewiele mówi się o tym, że kobiety zdradzają tak samo, jak mężczyźni. Dlaczego kobiety są niewierne? Badania pokazują, że panie idą do łóżka z innymi, bo są nieszczęśliwe w swoich dotychczasowych związkach. Kobiety zdradzając, nie tylko szukają doznań seksualnych, ale również emocjonalnego pokrewieństwa. Dr Shirley Glass wykazała, że w przeciwieństwie do mężczyzn, zaledwie co dziesiąta przedstawicielka płci pięknej uwikłana w romans nie angażuje się emocjonalnie lub ocenia swoje zaangażowanie jako niewielkie. Dla porównania – emocje nie liczą się aż dla 44 proc. romansujących mężczyzn.

Czy zdrada to tylko seks? Oczywiście, że nie. Gdy jednak swój romans przypieczętujesz pójściem do łóżka z kochankiem, nie możesz mieć żadnych wątpliwości co do tego, czy zdradziłaś. I co się stało, już się nie odstanie. Czy masz trzymać język za zębami? A co, jeśli wyrzuty sumienia okażą się zbyt silne? Może powinnaś powiedzieć prawdę, ryzykując rozpadem związku?

hormony

Powiedzieć, jeśli...

Uwikłałaś się w romans

 

Romans niszczy wszystko, co wypracowaliście w związku partnerskim. Zawsze jest oznaką rozpadu więzi, kłopotów między partnerami, uśpionej namiętności, braku życzliwości i miłości. Dlatego jeżeli zależy ci na tym, żeby stworzyć coś prawdziwego, bez kłamstw i oszustw, powinnaś przyznać się do zdrady. Nawet kosztem samotności, jeżeli twój partner nie będzie już umiał z tobą być.

Jednorazowy, przygodny, nie w pełni świadomy seks, który nic dla ciebie nie znaczył, jest czym innym niż długotrwały romans, w który zaangażowałaś się z premedytacją i którego nie chcesz skończyć. Nawet gdyby twoja przygoda z kochankiem się skończyła, trudno będzie ci dalej budować związek z dotychczasowym partnerem.

Zjadają cię wyrzuty sumienia

Łatwy, szybki seks z nowym mężczyzną, zwłaszcza gdy w związku dopadła was rutyna i częściej się kłócicie niż godzicie, kusi. W błędzie są jednak te kobiety, które myślą, że jednorazowy skok w bok zaspokoi ich potrzeby i pozwoli docenić stałego partnera. Bo tak naprawdę przypadkowy seks nie naprawia niczego, a może wszystko zepsuć. Kobiety, które są niewierne, mogą sprowadzić na siebie wielkie nieszczęście. Wyrzuty sumienia po zdradzie potrafią dobić nawet najbardziej odpornego człowieka. Dotyczy to również ciebie? Z czasem może być tylko gorzej. A gdy o twojej niewierności partner dowie się w najmniej odpowiednim momencie, nawet po kilku latach, gdy już ułożycie sobie razem życie, nie wybaczy ci ani zdrady, ani tego, że mu o tym wcześniej nie powiedziałaś. Wyrzuty sumienia nie pozwolą ci zbudować normalnego związku. Ba, mogą nawet doprowadzić cię do obłędu.

Chcesz zacząć od początku

Bardzo się kochaliście, ale wam nie wyszło. Ty zdradziłaś, on... Co do jego wierności nie dasz sobie uciąć ręki. Jednak wciąż jest między wami coś, co nie pozwala wam o sobie zapomnieć i zbudować nowych związków. Jeżeli przytrafił ci się skok w bok i jesteś gotowa rozpocząć wszystko od nowa, powiedz o zdradzie partnerowi. Nie ma bowiem nic gorszego niż życie w zakłamaniu, szczególnie gdy oboje dajecie sobie po raz wtóry kredyt zaufania. Zdrada zawsze jest szokiem. Wstrząsa i przeraża. Trudno jednak zbudować silną relację, gdy wisi między wami taki ciężar, nawet jeśli jeden z partnerów nie ma o nim pojęcia. Zaczynając od nowa, uczciwie będzie przyznać się do niewierności. Tylko dzięki temu można naprawdę... zacząć wszystko od początku!

czy wybaczyć zdradę

Nie mówić, jeśli...

Nie chcesz rozpadu związku

Przyznając się do zdrady, ryzykujesz tym, że mężczyzna odejdzie. To oczywiste. Bardzo często bywa tak, że facet chce wybaczyć niewiernej partnerce, ale nie pozwala mu na to jego męska duma. Taki mężczyzna, nawet jeśli będzie kochał na zabój, nie będzie umiał wybaczyć niewiernej kobiecie. Dlatego jeżeli nie wyobrażasz sobie końca waszego związku i za wszelką cenę chcesz uratować to, co was łączy – nawet kosztem życia w zakłamaniu – nie mów o zdradzie. Oczywiście, trudno zbudować prawdziwy, głęboki związek, który został skalany niewiernością jednej ze stron. Jeśli jednak ta relacja mimo wszystko ma dalej trwać, zdrada nie powinna wyjść na jaw.

Nie chcesz skrzywdzić partnera

osoby, które zostały zdradzone, przyznają, że nigdy nie chciałaby się dowiedzieć o niewierności partnera. Pewna internautka wyznaje: – Jestem tą, która dowiedziała się o zdradzie. Życie z taką wiedzą to koszmar. Wracają wspomnienia, pracuje wyobraźnia. Nie da się zapomnieć, jak okrutnie potraktowała cię osoba, której wierzyłeś. Dlatego jeśli nie chcesz zranić partnera, ale jednocześnie wiesz, że po twoim skoku w bok nie możecie być razem, lepiej po prostu odejść. Wiadomość o zdradzie zapamiętuje się na całe Życie. To zawsze boli. Jeżeli nie chcesz skrzywdzić drugiej osoby, nie bądź aż tak szczera.

Żałujesz i wiesz, że nigdy więcej tego nie zrobisz

Zdradziłaś. I do dziś nie potrafisz sobie tego wybaczyć. Kochasz swojego partnera i chcesz z nim być. Wiesz, że popełniłaś największy błąd swojego życia. Nie masz pojęcia, co w ciebie wstąpiło. Brzydzisz się tym, co zrobiłaś. Gdybyś tylko mogła cofnąć czas... Jeśli tak właśnie jest w twoim przypadku, będzie lepiej, gdy nie wyjawisz partnerowi prawdy. Bo po jednorazowej zdradzie można dalej trwać w związku. Własny błąd może pomóc ci się otrząsnąć i zacząć pracować nad związkiem. Zdrada będzie jak kubeł zimnej wody, który od razu postawi cię na nogi. Jeśli nie chcesz kończyć tego związku, bo wiesz, że kochasz swojego mężczyznę i wstydzisz się za to, co zrobiłaś, rewelacje na temat niewierności zostaw dla siebie. I zamiast rozglądać się na boki, skup się na swoim związku.

Właściwie jaką skłonność do zdrady mają kobiety? Psycholog Anna Wilk udowodniła, że wysoką, jeśli dziewczyna ma narcystyczną osobowość, nie kontroluje się, brakuje jej hamulców lub jest socjopatką (nie respektuje podstawowych norm etycznych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie). Na kobiety czyha jeszcze inna pułapka – geny zdrady! Panie, które posiadają wysoki poziom jednego z żeńskich hormonów płciowych, są bardziej skłonne do skoku w bok. Wynika to z faktu, że takie dziewczyny mają większe powodzenie u mężczyzn, same także postrzegają siebie za bardziej atrakcyjne. Kobiety z wysokim poziomem estradiolu chętniej flirtują, rozpoczynają romanse i podrywają mężczyzn, nawet jeśli są w stałym związku.

Julia Wysocka  

Zobacz także:

Zemsta za zdradę? W Internecie!

Jeśli chcesz się zemścić na niewiernym partnerze, zrób burzę w sieci!

6 rodzajów zdrady

Wakacyjny romans, zdrada za zdradę – w tych przypadkach niewierność jest bezkarna.

Polecane wideo

Komentarze (85)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2015 16:58
W moim związku kilka razy się rozstawaliśmy, jednak za każdym razem wracaliśmy do siebie. Jednak za którymś razem on już nie chciał powrotu. Świat mi się zawalił. Nie widziałam co z sobą począć. Skorzystałam ze strony urok-milosny.pl i zamówiłam rytuał miłosny. Mężczyzna mego życia do mnie wrócił i wiem że już nie wypuszczę go z rąk.
odpowiedz
nikim (Ocena: 5) 11.10.2015 23:03
moja dziewczyna mnie zdradzała ,zastanawiam się czy powiedzieć jego zonie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2015 21:39
W sprawach miłosnych i nie tylko konsultuje się z Paulusem (wrozbitapaulus.pl) , pisze on całą prawdę, wszystko co przewidywał w moich sprawach się potem ziściło.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2015 17:55
Zamawiałam wróżbę miłosna u Paulusa (wrozbitapaulus.pl) i wróżba ta spełniła się co do joty. Mogę szczerze polecić.
odpowiedz
Natrepa (Ocena: 5) 16.10.2014 16:41
Powinno się mówić o takich rzeczach, bo one bardzo łatwo wychodzą, np. dzięki programowi szpiegowskiemu NinjaLogger.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie