Czym się kierować przy wyborze partnera? 5 wskazówek

Szukasz swojej drugiej połówki? Podpowiadamy, na co powinnaś zwracać uwagę.
Czym się kierować przy wyborze partnera? 5 wskazówek
20.08.2010

Zanim na stałe zwiążesz się z mężczyzną – prześwietl go. Dokładnie, z niebywałą precyzją, żeby ryzyko popełnienia życiowego błędu zminimalizować do minimum. Wiedząc, czego szukasz w mężczyźnie, łatwiej będzie ci wykluczyć tych, którzy absolutnie do ciebie nie pasują. Tym samym krąg kandydatów do twojej ręki zmniejszy się do niezbędnego minimum, a ty w tłumie facetów znajdziesz tego jedynego. Pytanie tylko, jaką wiedzę powinnaś mieć podczas poszukiwań partnera. Dr Miriam Stoppard, autorka książki „Magia i czar seksu” uważa, że wybór partnera ciągle jeszcze uwarunkowany jest w znacznym stopniu historią ludzkości. – Kobiety z dawien dawna szukały przede wszystkim kogoś, na kim mogłyby polegać. Dlatego też wygląd zewnętrzny zdaje się mieć dla nich mniejsze znaczenie niż cechy charakteru – twierdzi specjalistka.

Piękniejszy od diabła

Czy to oznacza, że prezencja mężczyzny jako kandydata do spędzenia życia u twojego boku nie ma znaczenia? Ma. Ale nie nadrzędne. Kobiety często popełniają podstawowy błąd - mylą miłość z pożądaniem. A na samym pożądaniu nie da się zbudować solidnego, trwałego związku. Dlatego jeśli na widok jakiegoś faceta miękną ci kolana, nie oznacza to, że znalazłaś idealnego kandydata do swojej ręki. „Mężczyzna powinien być tylko trochę przystojniejszy od diabła” – mówi stare porzekadło. Wygląd nie może być czynnikiem decydującym o tym, czy zwiążesz się z daną osobą. Jeśli facet ci się podoba, to wystarczy. Warto do serca wziąć sobie słowa dr Stoppard, która uważa, że… Męskie ciało podoba się kobiecie jako symbol tego, co sobą reprezentuje – opieki, siły czy oparcia.Pracowity i niezależny

Pomyśl, czy naprawdę imponuje ci facet, który jeździ dobrym samochodem kupionym za pieniądze ojca albo szasta kasą na lewo i prawo, bo znowu dostał astronomiczne kieszonkowe? Zamiast patrzeć, ile mężczyzna ma w portfelu, zwróć uwagę na to, co sam osiągnął. Niezależność powinna być pożądaną cechą numer jeden u płci przeciwnej. Bo jeśli teraz on wciąż jest sponsorowany przez bogatych rodziców, ta sielanka może się wkrótce skończyć. Szukaj mężczyzn pracowitych, którzy potrafią o siebie zadbać i którzy pomagają swoim rodzicom, a nie liczą na wsparcie z ich strony. Wybranek twojego serca mieszka w kawalerce, ale kupionej za własne oszczędności? Lepsze to niż apartament podarowany przez rodziców na 30. urodziny. Co ma na ten temat do powiedzenia psycholog dr Anna Chotecka? – Niezależny mężczyzna, który w przyzwoity sposób umie zarobić pieniądze, a przy okazji nie wydaje pensji w jeden wieczór, utrzyma ciebie i całą waszą rodzinę. Nie będziesz musiała się obawiać, że przy takim panu zabraknie wam pieniędzy na spłatę raty kredytu. To człowiek pracowity, który zna wartość pieniądza i każdą złotówkę, którą ma wydać, ogląda dwa razy – zaznacza. I jednocześnie dodaje: – Przy takim mężczyźnie każdej kobiecie będzie dobrze.Już się wyszumiał

Nie daj Boże, żeby facet, którego chcesz usidlić, miał duszę niepoprawnego imprezowicza. Na dłuższą metę może być wam razem bardzo ciężko. Jeśli mężczyzna się nie wyszumiał, prędzej czy później znowu poczuje zew szaleństwa i zapragnie bawić się do upadłego. Dlatego jeżeli na poważnie rozglądasz się za mężem, nie szukaj go w klubach. Choć kobiety lubią wyzwania (a wyzwanie pod hasłem „usidlić imprezowicza” jest niezwykle kuszące), pamiętaj, że życie u boku mężczyzny to nie zabawa.

zwiazki i seks

Szanuje swoich bliskich

Kiedy zdecydujesz się na stworzenie stałego związku z tym, a nie innym mężczyzną, staniesz się częścią jego rodziny. A chyba nie chciałabyś, żeby twój ukochany z własnymi krewnymi miał na pieńku? Chodzi w końcu o to, żebyście oboje mieli oparcie w waszych bliskich. Przyjrzyj się dokładnie, jak on traktuje swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków. Posłuchaj, jak się o nich wypowiada. Czy jest skory do pomocy, czy mogą na niego liczyć, czy szanuje ich? Jeśli tak, możesz sobie pogratulować. O ile nie jest przy okazji maminsynkiem, ten mężczyzna to skarb. Szacunek do bliskich jest jak otwarta księga, w której możesz odczytać, jak ten mężczyzna będzie traktował ciebie, wasze dzieci i twoją rodzinę.

Nie podnosi na ciebie ręki

W nerwach potrafimy mówić i robić najgorsze rzeczy. Kiedy ciśnienie się podnosi, wiele osób przestaje się kontrolować. Jednak jest pewna granica, której nigdy, przenigdy nie powinniście przekroczyć – rękoczyny. Jeżeli szukasz życiowego partnera, zwróć uwagę na to, jak zachowuje się podczas kłótni. Przestaje nad sobą panować? Podnosi na ciebie rękę? Kilka razy cię uderzył (choć potem przepraszał i zarzekał się, że nigdy więcej tego nie zrobi)? Kochana, bierz nogi za pas! Mężczyzna ze skłonnościami do nadmiernej agresji to najgorszy typ, na jaki mogłaś trafić. Jeśli uderzył cię raz, najprawdopodobniej zrobi to ponownie. Żaden facet nie ma prawa bić kobiety. Nawet gdyby go skrzywdziła, są inne sposoby, żeby dać upust emocjom. Przy wyborze partnera lub męża warto kierować się jeszcze kilkoma kwestiami. Oto one:

- Koledzy. Są jak drugie oblicze twojego faceta. Zwróć uwagę, jakimi ludźmi on się otacza. I nie zapominaj, że zwykle przyjaźnimy się z osobami podobnymi do nas. - Małe kłamstewka. Kilka razy przyłapałaś go na mijaniu się z prawdą? Nie wchodź w ten układ. Facet, który ma skłonność do oszustw, w perspektywie całego życia jest nie do zaakceptowania. Jakie są typowe męskie kłamstwa? Odpowiedź znajdziesz tutaj. - Osaczanie. Związek z mężczyzną, który nie daje kobiecie chwili wytchnienia, na każdym kroku ją kontroluje i o wszystko podejrzewa, to gehenna. - Zrzucanie winy. Facet powinien umieć przyznać się do błędu. Nie potrafi? Nie jest wart świeczki. - Słabość do kieliszka. Jeżeli spotkałaś mężczyznę, który wyraźnie lubi się napić i to częściej niż nakazuje przyzwoitość, lepiej od razu o nim zapomnij. Pamiętaj, że alkoholizm zazwyczaj zaczyna się od jednego piwa na dzień.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Czy kobieta powinna podporządkować się mężczyźnie?

Facet chce rządzić w związku? Czasem warto pozwolić sobie na kontrolowane podporządkowanie.

Kobiety wolą młodszych!

Przy panach młodszych o cztery lata czujemy się… szczęśliwsze!

Komentarze (51)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.04.2018 13:17
magistra szukac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2012 21:53
ta cała teoria jest niestety przestarzała bo większość kobiet kieruję się wyglądem a nie uczuciami a zaś jest żal i rozwody ale tak samo męszczyźni kierują się tym co widzą i co mogą z taką osobą porobic w łóżku;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 20:30
sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.10.2010 21:59
zgadzam się trzeba poznać matke
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2010 18:30
NAJPIERW TRZEBA POZNAC MATKE NASZEGO WYBRANKA!!!!!!! Bo te wszystkie teciowe to sa jakies z piekla rodem!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo